reklama

Parkovací dom je bližšie k realizácii. Investor získal od mesta pozemok za euro

Pripravovaný zámer výstavby parkovacieho domu Na hlinách postúpil o ďalší stupienok bližšie k realizácii.

Po tom, ako mestské zastupiteľstvo vo februári tohto roka súhlasilo so zmenou územného plánu v lokalite a povolilo možnosť výstavby hromadných garáži, súhlasili poslanci na utorňajšej schôdzi zastupiteľstva s predajom pozemkov s rozlohou viac ako 3500 metrov štvorcových pod budúcim parkovacím domom spoločnosti Fortezza za symbolické jedno euro.

Štúdia parkovacieho domu situovaná v lokalite, ktorú už roky sužuje vysoký deficit parkovacích miest, počíta s výstavbou trojpodlažného objektu s viac ako 270 parkovacími státiami a garážami.

Investor nadobudne pozemok do svojho vlastníctva až po dokončení a skolaudovaní odsúhlaseného zámeru, pripomína uznesenie schváleného návrhu.

hliny-park-dom-1
Vizualizácia projektu umiestneného v rohu sídliska Hilny

Proti predaju mestských pozemkov súkromnej firme za 1 euro vystúpili poslanci Martin Viskupič a Matej Lančarič.

V tomto prípade ide o komerčný projekt. Nemáme ako poslanci k dispozícii žiadnu finančnú analýzu zámeru, ale nepredpokladám, že ak predáme investorovi pozemok za euro, budú mať obyvatelia v parkovacom dome lacnejšie parkovanie. Preto nevidím doôvod, aby sme pozemok predávali za euro,“ poznamenal Viskupič.

Podľa Lančariča by malo cenu za pozemok vysúťažiť a poskytnúť tak príležitosť aj pre ďalšie firmy.

Keďže situácia s parkovaním Na hlinách je kritická, ide o lukratívny zámer. Myslím si, že firmy by mali o tento pozemok súťažiť, čím by mesto získalo prostriedky za predaj pozemkov. Navyše podľa môjho názoru predaj pozemkov za jedno euro pre vopred určeného záujemcu je diskriminačným voči iným podnikateľským subjektom,“ povedal Lančarič.

Viceprimátor Bystrík Stanko aj z pozície predsedu majetkovej komisie mestského zastupiteľstva upozornil, že mesto sa snažilo už v minulosti predať za trhovú cenu dva pozemky určené na výstavbu parkovacieho domu.

Záujem o kúpu pozemkov pri fakultnej nemocnici ani za OD Jednota neprejavil žiaden záujemca, upozornil.

Za 2,5 roka sa v Trnave neukázal okrem tejto firmy žiadny záujemca, ktorý by prejavil v Trnave postaviť podobný projekt. Iná situácia by bola v prípade, ak by sme mali viac investorov. Vtedy by sme samozrejme nemali nad čím váhať a vypíšeme verejnú súťaž. Okrem toho si myslím, že je potrebné poukázať aj na skutočnosť, že návratnosť vložených peňazí do parkovacieho domu je pomerne zdĺhavá a potrvá možno aj 20 rokov,“ reagoval B. Stanko.

Poslanci väčšinou hlasov odsúhlasili predaj pozemkov spoločnosti Fortezza so sídlom v Trnave a vypracovanie zmluvy a budúcej kúpnej zmluve.

Investor sľubuje okrem nového parkovacieho domu aj rekonštrukciu a výstavbu nových moderných detských ihrísk, či dokonca lezeckej steny priamo na objekte garážového domu. Celá jedna strana fasády objektu bude pokrytá prírodnými materiálmi a popínavými rastlinami.

Výstavba projektu by mohla odštartovať v prvej polovici roka 2014.

Panoramatický pohľad na dotknutú lokalitu Na hlinách:

Panoráma 360º – obrázok otáčajte pohybom myši

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2013 16:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovací dom je bližšie k realizácii. Investor získal od mesta pozemok za euro”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.