reklama

Pozemky pri nemocnici predá mesto tomu, kto postaví parkovací dom

Mesto plánuje predať pozemky situované medzi železničnou traťou a novým Pavilónom chirurgických disciplín Fakultnej nemocnice v Trnave na Dohnányho ulici.

Na predaj formou verejnej obchodnej súťaže ponúkne trnavská samospráva v súčasnosti nevyužívané pozemky zarastené zeleňou v celkovej rozlohe 3300 metrov štvorcových.

Prípadní záujemci o kúpu pozemkov budú musieť v súťaži ponúknuť minimálnu cenu 76,20 eura za meter štvorcový. Cena je zhodná so sumou stanovenou znaleckým posudkom.

Hlavnou podmienkou predaja je okrem minimálnej stanovenej ceny konkrétny zámer – výstavba parkovacieho domu.

Technické podmienky pre účastníkov verejnej súťaže sú v zmysle Územného plánu mesta Trnava nasledovné: výstavba parkovacieho domu s polyfunkciou, ktorá môže činiť 25% z podlahovej plochy objektu, pričom počet parkovacích miest musí spĺňať platnú normu pre navrhnutú polyfunkciu a najmenej 230 státí musí byť vybudovaných pre potreby verejného parkovania,“ konkretizuje mesto Trnava v materiáli, o ktorom majú hlasovať poslanci na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva v utorok 17. apríla 2012.

V prípade, že sa pozemok podarí predať, získa mesto do rozpočtu najmenej 250-tisíc eur.


Pohľad na nevyužívané pozemky v blízkosti novej budovy nemocnice

Nový majiteľ pozemkov bude okrem iného povinný začať s výstavbou najneskôr do 12 mesiacov od podpísania zmluvy, realizácia projektu na pozemkoch musí byť ukončená najneskôr do 36 mesiacov odo dňa nadobudnutia právoplatnosti stavebného povolenia.

Mesto si uvedomuje mimoriadne nepriaznivú situáciu s parkovaním v tejto hojne navštevovanej lokalite. Rozhodnutie predať pozemky za konkrétnym účelom výstavby parkovacieho domu je preto logickým vyústením v snahe o eliminovanie súčasného nepriaznivého stavu,“ poznamenal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

O kúpu pozemku sa zaujímali investori aj v minulosti. Najmenej jeden z nich plánoval pred niekoľkými rokmi postaviť polyfunkčný objekt.

Rovnaký zámer ako na Dohnányho má mestská samospráva aj s pozemkami na Dolnopotočnej ulici. Priestory parkoviska pri OD Jednota chce predať rovnako za účelom výstavby parkovacieho domu.

Mesto vyhlási výsledky verejnej súťaže 22. mája.

Mapa:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2012 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozemky pri nemocnici predá mesto tomu, kto postaví parkovací dom”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.