reklama

Mesto predáva pozemky pri OD Jednota. Podmienkou je výstavba parkovacieho domu

Dlhodobo prezentovaný zámer trnavskej radnice umožniť na parkovisku za OD Jednota výstavbu parkovacieho domu sa začína reálne napĺňať.

Mesto plánuje predať pozemky v celkovej rozlohe takmer štyritisíc metrov štvorcových formou verejnej súťaže. Okrem minimálnej východiskovej ceny 125 eur za meter štvorcový bude podmienkou predaja výstavba „hromadného verejného parkoviska centra – parkovacieho domu a mestotvornej polyfunkcie centra„.

O vyhlásení verejnej obchodnej súťaže na predaj pozemkov na Dolnopotočnej ulici má rozhodnúť mestské zastupiteľstvo na budúci týždeň.

Trnavská samospráva predpokladá, že okrem nového parkovacieho domu pre obyvateľov a návštevníkov centra získa predajom do rozpočtu najmenej 500-tisíc eur. Hodnota pozemkov je podľa znaleckého posudku viac ako 900-tisíc.

Jednou z podmienok stanovených verejnou súťažou bude dokončenie projektu najneskôr v lehote do 36 mesiacov od dňa nadobudnutia platnosti stavebného povolenia.

Ako sme informovali už v minulosti, snahu postaviť v centre viacpodlažný parkovací dom prezentovalo mestu už viacero investorov. Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča radnica verí, že formou verejnej súťaže nájde investora, ktorý projekt zrealizuje.

S parkovacím domom v centrálnej mestskej zóne na Dolnopotočnej ulici počíta aj územný plán,“ pripomenul Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2012 13:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto predáva pozemky pri OD Jednota. Podmienkou je výstavba parkovacieho domu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.