reklama

Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri stanici

Trnavská radnica vyhlásila verejnú súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri železničnej stanici. Umiestnený bude v priestore bicyklového prístrešku medzi hlavným parkoviskom železničnej stanice a autobusovými nástupiskami.

Predpokladaná hodnota diela je takmer 530-tisíc eur s DPH. Projekt bude spolufinancovaný z troch zdrojov – 85 % finančných prostriedkov získa mesto v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, 10 % zo štátneho rozpočtu a zostávajúcich päť percent zaplatí mesto z vlastného rozpočtu.

Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena za uskutočnenie predmetu zákazky.

Parkovací dom bude slúžiť ako úschovňa s kapacitou 115 až 120 bicyklov.

Pre potreby verejnosti bude v prevádzke 24 hodín denne.

V cykloveži bude inštalovaný systém pre automatický príjem, evidenciu, skladovanie, monitorovanie a následný výdaj bicyklov.

Objekt v tvare dvanásťuholníka s plochou strechou a polomerom približne 4 metre dosiahne celkovú výšku 13,4 metra od základovej dosky.Bicykel zaparkuje automatický sytém

Ilustračné foto

“Osadenie parkovacieho domu je situované priamo vedľa vlakovej a autobusovej stanice. Aktuálna dopravná situácia v meste Trnava, je ako vo všetkých krajských mestách veľmi preťažená. Budujú sa vo veľkom množstve cyklotrasy, jedna z nich je priamo privedená aj do riešeného územia. Navrhovaný parkovací dom je moderné riešenie pre uspokojenie potrieb aj náročného klienta, vzhľadom na systém a bezpečnosť používania uskladnenia bicykla. Veľká kapacita uskladnenia bicyklov by mohla znížiť dopravné vyťaženie okolitých ciest a parkovacích plôch,” zdôvodňuje potrebu výstavby cykloveže trnavská radnica.

Parkovací dom bude napojený na cyklochodník, ktorý vedie z Parku Janka Kráľa k vlakovej a autobusovej stanici.

Nosný rám cykloveže je navrhnutý z konštrukčnej ocele, opláštenie je riešené bezpečnostnými sklami a dolnkovo duralom.

Hlavný prístupový a platobný systém bude umiestnený vo vstupnom module. Systém zabezpečí komunikáciu a platby medzi zákazníkom a hlavným riadiacim systémom parkovacieho domu. Displej zobrazí potrebné navigačné a platobné informácie, bude vydávať potvrdenie o pohybe bicykla do skladu.

Dodávateľ stavebných prác sa zaviaže, že dielo odovzdá do užívanie najneskôr 13 mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy.

VIDEO:
Parkovanie bicykla

Cykloveža v Přerove

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2017 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri stanici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.