reklama

Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri stanici

Trnavská radnica vyhlásila verejnú súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri železničnej stanici. Umiestnený bude v priestore bicyklového prístrešku medzi hlavným parkoviskom železničnej stanice a autobusovými nástupiskami.

Predpokladaná hodnota diela je takmer 530-tisíc eur s DPH. Projekt bude spolufinancovaný z troch zdrojov – 85 % finančných prostriedkov získa mesto v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, 10 % zo štátneho rozpočtu a zostávajúcich päť percent zaplatí mesto z vlastného rozpočtu.

Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena za uskutočnenie predmetu zákazky.

Parkovací dom bude slúžiť ako úschovňa s kapacitou 115 až 120 bicyklov.

Pre potreby verejnosti bude v prevádzke 24 hodín denne.

V cykloveži bude inštalovaný systém pre automatický príjem, evidenciu, skladovanie, monitorovanie a následný výdaj bicyklov.

Objekt v tvare dvanásťuholníka s plochou strechou a polomerom približne 4 metre dosiahne celkovú výšku 13,4 metra od základovej dosky.Bicykel zaparkuje automatický sytém

Ilustračné foto

„Osadenie parkovacieho domu je situované priamo vedľa vlakovej a autobusovej stanice. Aktuálna dopravná situácia v meste Trnava, je ako vo všetkých krajských mestách veľmi preťažená. Budujú sa vo veľkom množstve cyklotrasy, jedna z nich je priamo privedená aj do riešeného územia. Navrhovaný parkovací dom je moderné riešenie pre uspokojenie potrieb aj náročného klienta, vzhľadom na systém a bezpečnosť používania uskladnenia bicykla. Veľká kapacita uskladnenia bicyklov by mohla znížiť dopravné vyťaženie okolitých ciest a parkovacích plôch,“ zdôvodňuje potrebu výstavby cykloveže trnavská radnica.

Parkovací dom bude napojený na cyklochodník, ktorý vedie z Parku Janka Kráľa k vlakovej a autobusovej stanici.

Nosný rám cykloveže je navrhnutý z konštrukčnej ocele, opláštenie je riešené bezpečnostnými sklami a dolnkovo duralom.

Hlavný prístupový a platobný systém bude umiestnený vo vstupnom module. Systém zabezpečí komunikáciu a platby medzi zákazníkom a hlavným riadiacim systémom parkovacieho domu. Displej zobrazí potrebné navigačné a platobné informácie, bude vydávať potvrdenie o pohybe bicykla do skladu.

Dodávateľ stavebných prác sa zaviaže, že dielo odovzdá do užívanie najneskôr 13 mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy.

VIDEO:
Parkovanie bicykla

Cykloveža v Přerove

Ulož ako PDF
Napísal 7. augusta 2017 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle pri stanici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.