reklama

Trnava hľadá na druhý pokus zhotoviteľa parkovacieho domu pre bicykle na stanici

Hoci plány trnavskej radnice spred dvoch rokov počítali s tým, že prvá cykloveža na Slovensku určená na parkovanie bicyklov bude hotová v roku 2017, napokon to nebude skôr ako v roku 2019. Mesto Trnava sa po prvej neúspešnej verejnej súťaži na zhotoviteľa automatického parkovacieho domu, kedy sa v rozpore s pravidlami prihlásil len jediný uchádzač, pokúsi nájsť dodávateľa stavebných prác, technológie, ale aj kompletnej projektovej dokumentácie na druhý pokus.

Automatický parkovací dom pre bicykle má stáť v priestore bicyklového prístrešku medzi hlavným parkoviskom železničnej stanice a autobusovými nástupiskami. Odhadované náklady na vypracovanie projektov a realizáciu celého diela sú 650 – tisíc eur s DPH.

Cykloveža s výškou maximálne 14 metrov a šírkou 9 metrov bude postavená z oceľovej alebo subtílnej montovanej konštrukcie, vonkajšiu fasádu má tvoriť transparentné opláštenie zo skla.

Kapacita parkovacieho domu má dosiahnuť 110 až 150 kusov všetkých druhov bicyklov s maximálnou hmotnosťou 60 kg.

Pre potreby verejnosti bude cykloveža v prevádzke 24 hodín denne.

V objkete bude inštalovaný systém pre automatický príjem, evidenciu, skladovanie, monitorovanie a následný výdaj bicyklov.


Vizualizácia cykloveže

Parkovací dom bude napojený na cyklochodník, ktorý vedie z Parku Janka Kráľa k vlakovej a autobusovej stanici.

Hlavný prístupový a platobný systém bude umiestnený vo vstupnom module. Systém zabezpečí komunikáciu a platby medzi zákazníkom a hlavným riadiacim systémom parkovacieho domu. Displej zobrazí potrebné navigačné a platobné informácie, bude vydávať potvrdenie o pohybe bicykla do skladu.

Priestor bude sledovaný kamerovým systémom, takže cykloveža poskytne ochranu nielen pred vplyvmi počasia, ale aj pred odcudzením.

Postup pre zaparkovanie bicykla má byť jednoduchý: cyklista po príjazde vloží bicykel dnu a automat mu vydá lístok.

Celý proces nemá trvať ani pol minúty. Každý bicykel bude mať priradenú vlastnú jedinečnú pozíciu, na ktorú ho dopraví zakladací výťahový systém.

Po svojom návrate vloží majiteľ bicykla lístok do čítačky a tá mu automaticky vyráta sumu na zaplatenie.

Poplatok má byť možné uhradiť v hotovosti či poslaním SMS správy.

Náklady na realizáciu parkovacieho domu pre bicykle sú kryté z troch zdrojov – 85 % finančných prostriedkov pochádza z Integrovaného regionálneho operačného programu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, 10 % zo štátneho rozpočtu a zostávajúcich päť percent zaplatí mesto z vlastného rozpočtu.


Systém zaparkuje bicykel automaticky

VIDEO:
Parkovanie bicykla
YouTube Preview Image

Cykloveža v Přerove
YouTube Preview Image

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2018 6:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

117 komentárov pre “Trnava hľadá na druhý pokus zhotoviteľa parkovacieho domu pre bicykle na stanici”

 1. 1
  PB ideš says:

  Ja chcem okrem tejto veze na parkovanie aj nejaku inú vežu vztycenu vedľa nej. Vztycenu v správnom sklone! Ako falus na večnú pamiatku Vodcu!

  • 1.1
   Juraj Fuzák says:

   Ja chcem aby bolo v nasom meste co najmenej primitivov tvojho typu. Len sa bojim ze sa skor dozijem toho falusu, ked sa mi prihovoris, odfotim si ta aby to mohli pouzit ako predlohu. 😘😘

   • 1.1.1
    DePH says:

    Ked niekto neobdivuje PB je primitiv alebo ten co pise jak primitiv? Ked mu chces dat po papuli tak ho v tej saune navstiv ty internetovy hrdina. Vidim ze vam tecie do bot predvolbami a nezvladas to chudatko. Pauda o Tnave nejake nezabera skor naopak :D Jedine ze si kupite zas za 2 dolare nejakych brazilcov na volby :D

   • 1.1.2
    Juraj Fuzák says:

    Nech sa paci, prid mi dat po papuli hrdina a budes mat pokoj. Moje cislo aj alebo mail mas na stranke mesta. Cakam.

    • 1.1.2.1
     No toto says:

     Pamäť národa nezabúda pán poslanec. Vy nasadíte za pravdu aj svoj chrup. Ste obdivuhodný muž, poslanec, politik a vizionár. Milujem Vás. Margita

     • 1.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Chrup je ten najmensi problem, clovek neni zo skla. To by sa mi ale musel vyhrazat skutocny chlap a nie nejaka vytrasena anonymna nula.

      • 1.1.2.1.1.1
       DPH says:

       Máš výnimočne pravdu, hlava je tvoj a váš problém ako LTT. Teraz je problém či vás zaradiť k HG, KSĆ, alebo vzniká niečo nové, dosiaľ nepoznané.

      • 1.1.2.1.1.2
       Emil says:

       Ani pre krokodíla strata chrupu nie je problém.
       Dorastie nový.

   • 1.1.3
    Sám Hawwwkens says:

    Hi Hi …
    Zase tu máme Divoký západ.
    Foto robí Motýľkár.
    “Uspávačky” Old Shatterhand.
    Ešte chýbajú trampi na tasenie koltov.
    Snáď nebudú z toho nejaké mŕtvolky.
    Hi hi …

 2. 2
  Feri says:

  Ten pan Fuzak len prska…. ozyva sa na kazdu somarinu, ved nech si ludia pisu, ale nie, on hned reaguje ako nejaka baba :)

 3. 3
  Hustý says:

  Urážkami nikam neprídeš, pán pod príspevkom 1. Nie si ani vtipný. Si trápny, tak ako všetci čo reagujú v tom istom levele.
  Provokuješ úplne trápnyn spôsobom. Najsmutnejšie je však to, že naši volení zástupcovia na tieto provokácie nedočkavo čakajú a reagujú na tej istej úrovni.
  Veľmi smutné.

 4. 4
  Tom says:

  Tak to to je hlavne chyba spravcu stranky ze tu necha ludi co len urazaju a nakladaju tusim na vsetko co a tu objavi. Keby tu niekto mne pise ze mi rozbije hubu tiez sa ozvem a urcite nie prijemnym tonom.

 5. 5
  xXx says:

  Uz je cena 650 000? Ak to nevyjde, tak na treti pokus mozno bude ajmilion. A nemala by byt trochu historicka, najlepsie z tehal. Ale potom tam nepasuje ten anglicky nazov.

  • 5.1
   Presne says:

   Presne.Za tie peniaze mohla byť krásna veža vstupnej brány v plnom profile,nie to čudo čo tam vzniklo.Pamiatkari,vaša hanba amatéri.

   • 5.1.1
    Tom says:

    Tie peniaze su urcene len na cyklodopravu takze by nato nemohli byt pouzite

   • 5.1.2
    Majo says:

    Za tie peniaze sa mohla radšej dorobit základná kostra cyklochodnikov po meste chýbajúce úseky. tých 650.000€ by vyšlo tak na 4km nových cyklochodnikov. Čo by bolo efektívnejšie využitie vzhľadom na počet užívateľov a rozvoj.cyklodopravy v TT ako vybudovanie parkovacej veže pre 110-150 bicyklov…čo vychádza tak 4.500-5.900€/ na jedno miesto. Nie je tu vybudovaná základná infraštruktúra…ale ideme robiť ceresnicku na torte…aby bola trnava na slovensku prvá.

    • 5.1.2.1
     KK says:

     Tento rok by sa mal robit este cyklochodnik na spacinskej, a eurofondy by mali ist aj na cyklace na spartakovskej ,bucianskej a salezianskej takze sa nemusis bat ze rozvoj cyklodoporavy sa zastavi…Na zarnovej to zatial stopna nemocnica a na dalsie sa robi PD.

     • 5.1.2.1.1
      Majo says:

      To je pekné ;) …no povedzme si úprimne. Časť cyklochodníkov čo sa už realizovala alebo je v pláne je / bude realizovaná z rozpočtu mesta. A taktiež po vybudovani tých čo píšete neznamená že kostra cyklochodnikov po meste bude hotová. Tie peniaze na cyklovezu bolo možné využiť účinnejšie na dobudovanie základnej kostry cyklochodnikov v meste. A peniaze ktoré by mesto ušetrilo ( za tie úseky ktoré realizuje z rozpočtu mesta) by sa dali využiť na niečo iné.

 6. 6
  do teho says:

  Keby ste za tie peniaze v poliklinike urobili aspoň základne veci, aby sa tam človek necítil ako v chlieve!!! Už aby bola v decembri výmena na radnici, pretože toto je chorééé. Už mám pocit, že v Trnave je cyklista nadčlovek, ale pacient je nula!!!

  • 6.1
   dmnt says:

   Dem.nt, s poliklinikou mesto nic nema. Primitivom ktory nemaju o svojom okoli ani paru ako ty by mali zakazat volit.

   • 6.1.1
    felix says:

    Naozaj nic? Len to ze mesto je vlastnikom polikliniky.

   • 6.1.2
    dmnt odpoved says:

    dmnt,si vedľa , ako tá jedľa!!!! Poliklinika je mestský majetok a pozri ako vyzerá, jedna veľká hanba , stav zdravotníckeho zariadenia vzhľadom na počet jeho užívateľov je oveľa dôležitejší ako cyklotrasy. Ľudia to vidia.

    • 6.1.2.1
     Brovce nevidia says:

     Brovce to nevidia, ti su zdravi, s pevnou erekciou a k lekarovi nechodia. Co na tom, ze je to tak 10 tis. ludi a zbytok maju u prdele, vsetkych inych v tomto meste.

     • 6.1.2.1.1
      slepota says:

      Páni a nestaval náhodou štát mestskú polikliniku?A potom to nepreviedol na mesto?Tu sa jedná o veľkú investíciu.Takže nerobme cyklochodníky,detské ihriská,vlastne nič.Nech sa rodiny s deťmi vozia na autách.

    • 6.1.2.2
     Tom says:

     Ako vyzera? Sak sa to vo vnutri prerabalo staci sledovat co sa deje. Fasada by vysla okolo 2 mega a to teda ludom moc nepomoze. Ked sa ludia nebudu slale len rozvazat a prezirat tak budu aj zdravsi ale otom ty asi moc nevies.

   • 6.1.3
    do teho says:

    No chlapče, ty si sa ukázal. Pravopis tragédia a majetkové znalosti ani nehovorím. Hlavne, že ľuďom tu nadávaš do … Odporúčanie na dobrú noc: o tom volebnom práve porozmýšľaj ty.

 7. 7
  Smutné says:

  Škoda rozumu,keď niekto nevie čítať a hlavne zistiť si veci k téme. Milý človek bez rozumu,tie peniaze sa dajú použiť iba na cyklo dopravu a nie na polikliniku.EÚ rozhodla.Sleduj hru trošku a hlavne aby si nevyzeral ako smiešny trotl….D

  • 7.1
   Trolejbus says:

   Ty si smutný. Aj demagóg je z teba.
   EU Nerozhodla.
   Rozhodli naši úradníci.
   V EU netušia o týchto cyklochodníkoch ani pred. Oni len niekedy skontrolujú či tie peniaze išli tam kde rozhodli naši úradníci.
   Keby ste pýtali penisy na trolejbusy, a boli by na ne odsúhlasené, tak ich skontrolujú.
   Hovno vieš a mudruješ. A vykladáš to tu veľmi často.

  • 7.2
   Majo says:

   Keď sa dajú použiť iba na cyklodopravu…prečo cykloveza, keď trnave chyba dobudovana základná sieť cyklochodnikov?

 8. 8
  Jan says:

  Preto cykloveza, lebo ľudia si chcú v klude odložiť svoj bajk.Hlavne nechcú aby im ho ukradli. Držím palce.

  • 8.1
   ? says:

   Vymenuj tých ľudí, asi ich poznáš.

   • 8.1.1
    Hok says:

    Keby si chodil vlakom do BA tak by si ich poznal. Ja si tam urcite odlozim bycikel kedze teraz by som ho tam nenechal cely den.

  • 8.2
   Majo says:

   Jano v princípe nie je cykloceza zlá…no je to ceresnicka na torte, ktorú urobím keď mám upecenu tortu. Ta nám chýba- stále nie je hotová základná sieť cyklochodnikov po meste a jej dobudovanie je efektívnejšie využitie peňazí na rozvoj cyklodopravy, ako luxusne parkovanie pre 100-150 bicyklov. Pozri si na stránke mesta koncepciu cyklochodnikov, aktualizácia 12.2017 ( čísla budú už trochu iné, no nie zásadne) .hotové cyklochodníky 15,7km, s nachystanym projektom 18,3km , plánované 71km. Celkom 105,3 KM. Z čísiel ti výjde že na konci roku 2017 bolo hotových cca 15%cyklochodnikov. Za tých 650.000€ sa dá urobiť tak cca 4km nových, pokiaľ sú trasované na ceste aj viac. Pre bezpečné parkovanie u stanice stačilo aj lacnejšie riesenie. Preto nesúhlasím s cyklovezou teraz za tohto stavu veci. Robila sa na to vôbec finančná analýza- návratnosti, ekonom.prinosu pre mesto? Alebo bolo hlavným motívom priniesť do trnavy niečo čo na slovensku nie je?

   • 8.2.1
    Tom says:

    Ked sa ziadali tusim pred 2 rokmi eurofondy na tu vezu boli pripravene pd na cyklochodniky? Myslim ze nie takze by Trnava tuto dotaciu nedostala a ked sutaz nevide tak sa mozu pouzit aj na cyklochodniky.Mne to bude vyhovovat kedze chodim na stanicu pesi a bycikel by som tam teraz asi nenechal.

   • 8.2.2
    Jan says:

    Aká návratnosť? Aj detské ihriská majú návratnosť? Ná nerobme ništ,lebo sú ľudia ktorí chcú všetko premeniť na peniaze. Kašlať na to že odbremeni cesta os áut. A čo že s tým nesúhlasíš? Ja nesúhlasím aby sa robili cesty,lebo potom polka šoférov jazdia jak dementi a samozrejme nedodržiavajú rýchlosť. Škoda rečí.

   • 8.2.3
    Bike tower says:

    Tiez zaujimava skusenost bike tower pardubice :

    “Cyklověž u pardubického nádraží je prázdná. Stovky kol stojí vedle ni
    …..Loni v srpnu podle údajů Dopravního podniku města Pardubic zaparkovalo svůj bicykl v nové cyklověži 469 lidí, v září 394 a v říjnu jen 344. V průměru tak je v domě určeném pro 118 kol nanejvýš patnáct jízdních kol….”

    Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/cyklovez-pardubice-parkovani-kol-nadrazi-cd-prednadrazi-pk3-/pardubice-zpravy.aspx?c=A180104_374042_pardubice-zpravy_skn

    • 8.2.3.1
     Tim says:

     Keď pustíme do sveta „A“, pri serióznom jednaní sa patrí oznámiť aj „B“ , nakoľko vo vyššie citovanom článku z 4.1.2018 „Cyklověž u pardubického nádraží je prázdná. Stovky kol stojí vedle ní“ sa píše aj:

     …Parkovné v ní je dražší než v jiných městech, konkurují jí před nepřízní počasí krytá stání pro kola v sousedství a dodnes nenabízí slevu pro stálé zákazníky Českých drah jako jinde. …

     … V jiných městech za pět korun, v Pardubicích za deset …

     Následne v článku z 13.4.2018 „Sleva i teplo zabraly. Cyklověž v Pardubicích se plní.“ je už iná situácia:

     … A tak přišla na řadu pro mnohé vítaná změna: sleva. Jak ukazují aktuální pohledy na věž – zájem vzrostl. …

     “Předtím jsem musela na nádraží na kole, které nikomu nestálo za krádež, teď můžu využít lepší kolo. Jsem tam dřív, nemusím ho zamykat nebo se bát poškození. Navíc nemusím sundávat světla a blikačky nebo si nechat na nosiči bundu, pokud je ráno chladněji. Jednoznačně je to výhoda,” pochvaluje si pravidelná uživatelka Veronika

     Zdroj: https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/sleva-i-teplo-zabraly-cyklovez-v-pardubicich-se-plni-20180413.html

     • 8.2.3.1.1
      Bike tower says:

      Alebo povedať aj C) …Je tu ale ještě jeden háček. Při rekonstrukci náměstí Jana Pernera tam totiž vznikla krytá stání, která jsou nyní obsypaná koly. Vejde se jich tam až 450, stojany jsou nasvícené a sledované kamerami.

      To je obrovský posun od dob před rekonstrukcí, kdy stojany byly ve tmě a zloději si před nádraží chodili bez obav pro součástky či celá kola. Cyklisty tak skoro nic nenutí platit za parkování ve věži.

      „Kapacita je obrovská, kola jsou pod přístřeškem osvícená a monitorovaná čtyřmi kamerami. Je to velká konkurence pro cyklověž,“ uvedl Pelikán.

      Otázka znie či by nestačil nasvetleny prístrešok, uzamykatelny…?
      A ceny v pardubiciach…bolo cca 0,4€/deň…a bolo to drahé. Teraz po zľave na 0,2€/deň alebo zadarmo sa veža plní. Aké je plánovaná cena v trnave a pokryje min. náklady na prevádzku ?

      • 8.2.3.1.1.1
       Dan says:

       Poviem ti jednu vec a to sú reálne skúsenosti so zlodejmi bajkov,ktorí boli vidieť na kamerach. Šikovný zlodej si dá kapucnu na hlavu,rýchlo prestrihne zámok a hybaj preč. Na kamere je potom vidieť iba neznámeho zlodeja bez tváre, ktorý odchádza preč. To je realita a policajti môžu pátrať. ..a potom ukončia krádež bez páchateľa. Ja končím a držím palce tejto cykloveze. Pekný deň

   • 8.2.4
    Majo says:

    Tom,jan jedine možné riešenie bezpecneho parkovania pre bicykle je podľa vás bike tower pre 110 bicyklov za 650.000€ ? Si pozrite ako to riešia v holandsku kde vznikajú pri staniciach parkovacie domy pre 2000-5000 bicyklov v mestách od 40.000 obyv. hore. Ako to budeme riešiť tu keď bude potreba parkovania vyššia tak 300-500( 1000). Pribudnú ďalšie 3-5-10 veže ? Ozaj nie je iné ekonomickejsie riešenie bezpečného parkovania ?

  • 8.3
   miro says:

   Koľko ľudí si tam odloží svoj bicykel? 5?A to pre nich bude veža za toľko peňazí? Vám načisto hrabe.Nerozmýšľaš!!! zapni závity alebo sa poraď s múdrymi ľuďmi.

   • 8.3.1
    Dan says:

    Hrabe tebe Miro!!!Zapni závity a pohni svojim mozgom!!!Múdrych ľudí poznáš asi málo. Cykloveza je super vec a veľa ľudí sa už teší že si bude môcť v klude odložiť svoj bajk.

 9. 9
  karolína says:

  Ja si myslím, že nikto. Veď za to sa musí platiť a keď chodí do práce do Bratislavy, koľko je to peňazí za mesiac? A za dva? A za rok?Dajú sa ináč minúť. Takže stále budú bicykle uviazané o zábradlie pri parkovisku alebo niekde poblíž. Ale veža za 650-tisíc eur bude prázdna. Hlavná vec, že primátor a Fuzák budú ukojení.Ozaj, pozorujeme a čítame príspevky nejakého Fuzáka. Pod úroveň. doslova sprosté, urážlivé, primitívne. Jeden poslanec nemá čo odpovedať na príspevky tupcov alebo na tie, čo sa mu nepáčia takýmto stupídnym spôsobom. Musí vždy zachovať pokoj. Ale takto sa chová aj primátor, prečítajte si diskusiu s ním. Kto mu nelahodí, k tomu je drzý a arogantný. Hneď vybuchne. Je to narcis.Ozaj, prečo vyhodili poslankyňu z ich klubu? Dúfam, že teraz odpovie Fuzák.

 10. 10
  karolína says:

  Fuzák a Dan, akí chlapi, aká hlava, taká odpoveď. Ja sa mám starať o svoje peniaze a nie o druhých? A tých 650-ticsíc eur, čo chcú dať na garáže pre cajgle, to sú Fuzákove a Bročkove peniaze? Ale nehovorte!!! Cháska. Neviete argumentovať, tak píšete blbiny. A urážate!!! Chudáci ste, naozaj. A to ten jeden je ešte aj poslanec za naše kráľovské mesto. je to HANBA!! A firhang, tebe sa nedarí nielen že v pondelok písať, tebe sa nedarí písať nikedy, tebe sa nedarí vôbec nič!!!

  • 10.1
   Juraj Fuzák says:

   Ja som ta nejako urazil v mojej odpovedi? Zaujimave, asi treba dospiet trosku…

  • 10.2
   Dan says:

   Karolína prepáč že som ti napísal to isté čo Ty píšeš i druhých. ..Keď Ty si necháš pluť na tvár je tvoja vec.Ale nechci to od druhých! !!Uži si pekný deň.

  • 10.3
   firhang says:

   naparadu si mi dala teraz :D normalne som to skoro nerozdychal, ako si ma odhalila… asi sa pojdem teraz hanbit do kuta, ked uz som nic nedokazal, majsterka :D

 11. 11
  karolína says:

  Fuzák uráža všetkých. Žiadne argumenty, len urážky. Sledujeme aj zasadnutie mestského parlamentu, arogantný je aj voči svojim kolegom poslancom, raz aj voči p.Bošnákovi. Aj keby nemal tisíc razy pravdu, je to starší človek,, ale žiadna úcta, žiadny rešpekt, nič. ozaj Fuzákov otec bol krajčír, je to tá rodina? Alebo niekto iný z dediny, čo Trnavčania nepoznáme…..

 12. 12
  Juraj Fuzák says:

  Hahaha, bla bla. Hovorim treba dospiet. Ano, aj keby niekto aj tisic krat klamal tak k nemu treba mat uctu, uz by sa fakt mohlo ochladit… A krajcir bol moj dedo aj jeho brat, neviem sice co ta je do toho ale v poriadku, ty velky mestan…

  • 12.1
   Správate sa čudne says:

   Pán poslanec, nechodím príliš na trnava-live, ale prečo máte taký podráždený tón? Skutočne ma to zaujíma. Vraj sa správate čudne aj LIVE. Nielen na TRNAVA – LIVE.

  • 12.2
   Krista Bendová says:

   Šijem košieľočku tenkú
   pre bábiku Magdalénku
   druhá bude hrubá
   pre pajáca Kuba

 13. 13
  Intelektualny potencial Brovce says:

  Toto precitat ma kua bolelo, celu tuto diskusiu. Intelektualny potencial priemernej Brovce je fakt na pobavenie. Vsetci tu hladaju mena a kto je za cim. Nebudem taky, len som sa prave velmi pobavil na FB na uplne konkretnej brovci, ktora chvali pana primatorisa AKA komunalneho manazera za obnovu divadla. Brovca nechape, ze divadlo riadi VUC. Tam sefuje zas bratranec. Stahujem sa do normalneho mesta. Robota tu neny aj tak.

  • 13.1
   Tom says:

   Preco si mu neodpisal rovno tam kde to napisal? Ci treba anonymne ty posranek? Nie kazdy ma taky prehlad kto co robi a komu co patri. Ja som vela krat cital jak predchadzajuce vedenie opravilo stanicu , spravilo obchvat , dotiahli sem Peugot atd

 14. 14
  Intelektuál STB says:

  Nauč sa gramatiku,lebo keď spehujes na nete ako ŠTB.Slabé školenie máte od Martinka.No čo už Gabriel Kopuncek má slabé a zaostalé ovečky. .

 15. 15
  Broovciam says:

  Karolina ma obsolutnu pravdu ludia. Nemusi byt ani kdhacka, poorovec, alebo neviem kto. Kazdy, kto cita komentare poslanca krajskeho mesta a je sudny, musi uznat, ze je drzy, arogantny az sprosty. Ak tu niekto pise aj hluposti, poslanec sa ma spravat predovsetkym slusne a eticky. To Fuzak nevie.
  Na margo pana s bradou v klobuciku, opat ma zial Karolina pravdu. Ci zamestnanci uradu, ci podnikatelia, alebo ktorykolvek ludia jednajuci d prvou osobou na radnici vam daju za pravdu, ze ten pan nema vobec spravanie. Na rokovani vas nepocuva, pravidelne odchadza od rokovania, k oponentom je urazlivy a drzy. Radsej sa venuje svojim mobilom, aby pocuval ludi co mu hovoria. A zakerny. Slubi vam nemozne, ale rano vam to zaprie.
  Este tu bola spominana trestnost- beztrestnost mozneho ohovarania terajsieho vedenia. Kto pred styrmi rokmi kriminalizoval minule vedenie mesta za zmluvy, spravu a usrzbu mesta ? Ze by terajsi najvyssi pan na meste ? Vtedy som mu to veril a aj ho volil. Cas vsak ukazal, ze to boli iba jeho klamstva a bludy,? Co dokazali jeho audity a kontroly ? Teraz uz viem, ze to bolo iba obycajne PR a rovnake osocovanie, ake teraz vycitate svojim oponentom. Sklamany volic.,

  • 15.1
   Porkoovcam says:

   Zase klameš,ako Gabo Kopunik??Pozri sa na seba do zrkadla a uvidíš ako ti narastie nos.Uz prestaň brať niečo ako jeden nemenovaný predajca áut. Práve si ukázal svoju arogantnú tvár. Naučte sa chovať a potom Vám ani ten Juro nič nepovie.Nie vy budete každého urážať a potom tu prskat že niekto je arogantný.

   • 15.1.1
    Klamanie ? says:

    Aky Kopunik ? Nepoznam. To napisane su osobne skusenosti ludi. A iba pribudaju. Mne je to tiez luto, ze nas zastupuju takyto ludia.
    Ja volit pojdem, ale zblbnut socialnymi sietami sa uz nenecham. Kedze sme obcianska spolocnost, ludia by mali vediet pravdu. Ani predsvac aut neviem kto je. Mozme meno ? Ak to nie je klamanie, nemozes mat problem napisat nam ho.
    Pekny vecer. Dobru noc

    • 15.1.1.1
     Porkoovcam says:

     Vidiš ty chceš meno nejakého nepodstatneho predajcu áut a sám si vymýšľaš ľudí ktorí majú zlé skúsenosti s Brockom.No veď ich napiš tých podnikateľov, zamestnancov a pod.Vol si koho chceš, je to tvoja vec. Že nepoznáš Gaba,tak to mi je ľúto. Tak dobrú noc.

  • 15.2
   Tom says:

   Je zujimave jak sa vsetci stazuju len tu ako sa Brocka chova k podnikatelom a ludom atd Ale realna osoba sa nidky neozve a co ja poznam podnikatelom a nie 5 korunovych tak ti si jendenie s novym vedenim len pochvaluju. Inac Trnava ma 4. najlepsie podnikatelske prostredie na Slovensku….

  • 15.3
   OK says:

   Pan Broovciam: Krasny priklad je sprava zimaku ktoru tiez kritizoval a tam je to na krasne trestne oznamenie. To ze take dlhe roky vobec nezaujimalo co sa tam dialo tak to len ukazuje ako to vyzeralo aj vo vsetkych oblastiach. Dalsi krasy priklad je kolko sa spravilo za jedno volebne obdobie ihrisk,ciest, chodnikov, multifukncych ihris, oprav skol a skolok , hradby , vnutrobloky, polopodzemne kontajnery,cyklochodniky, revitalizacia kamenaca a dalsie veci a plus dalsie pripravene PDcka na daslie projekty ako je mozne ze sa tolko toho stihlo a predtym sa to nespravilo ani za 2-3 volebne obdobia?? Zeby tak kritika bola opravnena??

   • 15.3.1
    Údržba zelene says:

    OK krásny príklad manažérskych zručností primátora je údržba zelene. System ktory fungoval sa mu podarilo rozložiť a vytvoriť nefunkčný paskvil v ktorom sa stráca akákoľvek zodpovednosť , kvalita údržby šla dole, a novovysadene stromy usychaju vo veľkom. Ako inak keď jedna firma dodá stromy, druhá posadi, tretia sa stará, štvrtá polieva, piata kosi ( a pre ňu kosi X dasich) , mesto kosi, ďalší firma spravuje závlahy …a v tom chaose sa zodpovednosť stratí ako nič. Kto je zodpovedný za uschnuty strom? Ten čo ho dodal, vysadil, polial alebo mu vyzinackou poškodil kmeň? Že by tak kritika bola oprávnená ?
    A primátor v máji keď mu tento “System” kolaboval a mesto nebolo pokosene dáva na svoj fcb príspevok nervicky, nervicky….miesto toho aby prehodnotil čo vymyslel . Stačí sa pozrieť po okolnych mestách a podobný zlepenec ozaj nikde nenájdeš. A na fakticke komentáre dostaneš iba odpoveď že to je blud, hoax a ako je to perfektne. Stačí si pozrieť príspevky na odkaz pre starostu na téma zeleň. Údržbu stromov – orezy, výruby vyschnutych stromov sa robí iba keď to niekto nahlasi a aj to s 2-3 mesačným časom. To sú veci ktoré by mali ísť automaticky v rámci údržby a nie aby na kazdu vec bolo treba niekoho upozorňovať.

    • 15.3.1.1
     OK says:

     Tu ziadny system neexistoval 20 rokov. Trepes dve na tri a kazdy co tu zije cely zivot vie ako fungovala/nefungovala udrzba zelene a to nielen na sidliskach ale aj v centre ktore ma reprezentovat mesto. Chod sa pozriet do centra teraz radost pozerat. Hadzes tu splasky ale nikde nevidim cisla kolko uschlo tych stromov hod aspon nejake percento z tych vysadenych prosim ta. Mesto vysadilo za jedno obdobie tolko stromov kolko sa vysadilo za posledne 3 obdobia a ty tu places ze nejake stromy uschli? Predtym stromy neschli??? Blaboly nad blaboly. Na udrzny sromov a vyroby by nemuselo ist tolko penazi keby sa tu destatrocia na strmy doslova nesralo , mesto sa one absolutne nestaralo a teraz pri kazdej burke ich desiatky popadaju aj zato moze Brocka ty deges???

     • 15.3.1.1.1
      Údržba zelene says:

      OK a vieš aj vecne argumentovať alebo iba používať urážlivé prázdne frázy s nádychom zavádzania?.
      Ad1) systém údržby v meste existoval aj pred nástupom PB. Pred revolúciou a tesne po nej bol klasicky model technických služieb mesta, potom sa zmenil model ( tak ako vo väčšine miest) na dodávateľský – kedy bolo mesto rozdelené na menšie územie v ktorých celu starostlivosť o zeleň realizovala vždy jedna firma. Mesto zabezpečovalo kontrolu a určovalo podľa stavu peňazí v akom rozsahu sa bude údržba vykonávať. Vieš si porovnať dane modely a konštruktívne argumentovať v čom je terajší model výhodnejší?
      Ad stromy- pozri si za posledné 2 roky príspevky na odkaze pre starostu na téma vyschnutych mladých stromov…a budeš mať orientačné číslo. To si môžeš zľahka navýšiť lebo tam nie su uvedené všetky. Odhad podľa stromov ako sú vidieť v uliciach tak 15-20%. Na takej rybnikovej to bola viac ako polovica stromov. Vieš mi konštruktívne odpovedať kto je za ich uschnutie zodpovedný alebo aká môže byť príčina tak veľkého uhynu?
      Ad údržba stromov. – nie je pravda ze sa desaťročia o stromy nikto v meste nestaral. Brocka sľuboval zlepšenie starostlivosti a vlastných mestských arboristov. Tých mesto stále nemá. Vieš mi konštruktívne odpovedať na čo je dobre nechávať vzrastle vyschnuté stromy ( havarijný stav) na mieste niekoľko mesiacov než ich príde niekto vypíliť . ( víz podnety na odkaz pre starostu). Ako to že takovy zástanca zelene, pekného mesta a najlepší manažér mesta nevie dať svojim podriadeným inštrukcie, že stromy ktoré sú bezpečnostné riziko treba dať dole. Smutné si prečítať odpovede z mesta že stromy evidujú, nie su na ich výrub peniaze, zaradíme do plánovaných vyrubov a pod. To sú prípady ktoré sa riešia ihneď.
      Milý OK a skús k tomu pristúpiť seriózne, slušne a bez výhovoriek na to ako ty pred tým to robili všetko zle a teraz je všetko dokonalosť sama.

      • 15.3.1.1.1.1
       Boba says:

       OK a jemu podobní nemajú konštruktívne argumenty. Nevedia sa ani konštruktívne vyjadrovať, len tu nesúvisle mekocú.

      • 15.3.1.1.1.2
       klamstvo says:

       Ty sa radšej pozri ako uschýnajú po celom Slovensku stromy.Ujo google ti určite poradí.Uschýnajú aj staršie.Alebo chceš povedať,že nejaké firmy ich zle vysadili ?Alebo ich slabo zalievajú?Stále tu klameš a hľadáš chyby kde nie sú.Tak klam ďalej.

       • 15.3.1.1.1.2.1
        Hlaste de u Chocholouška says:

        Porovnávaš ako schnú mladé vysadené stromy v Trnave so stromami na Slovensku?
        Nie si náhodou trnavským konšelom? Tvoja mozgová úvaha o schnutí stromov na Slovensku to silne indikuje.

       • 15.3.1.1.1.2.2
        Kritické myslenie says:

        Milé klamstvo..si dobre zadrelo … LOL . Nabudúce skús zapojiť kritické myslenie pred tým ako niečo napíšeš. Aj keď zostáva otázne či si toho schopné vzhľadom na svoje meno ;)

 16. 16
  volby says:

  Nezáujem ľudí o komunálne voľby dal šancu rôznym arogantným individuám vstúpiť do mestských zastupitelstiev.Lebo práve nezáujem ľudí o tieto volby bol dôvod,prečo sa uchádzať o stolicku-stačí oslovit a zmobilizovat rodinu a známych.Potom nech sa národktorý kašle na voľby nečuduje,kto ho zastupuje v NR SR,alebo na komunálnej úrovni vo VÚC,alebo v MZ.Potom si tu poslanci robia z voličov a obyvatelov svojich miest toaletný papier.Ved co,pri pive sa zase zanadáva a karavána ide ďalej.

 17. 17
  • 17.1
   Rono says:

   Ty si autor clanku? Onedlho bude niekomu zvonit doma policia za take sracky…

   • 17.1.1
    Pilinák says:

    Môžeš to vnímať ako dajme tomu ohováranie alebo šírenie nepravdivých info.
    Môžeš podať trestné oznámenie, každý môže.
    Prečo by niekomu mala doma zvoniť polícia?
    Orgány činné v trestnom konaní posielajú predvolanie k výsluchu poštou, môžu sa dohodnúť na termíne výsluchu aj telefonicky.
    Prečo tu zastrašuješ zvonením?
    Niekto niečo napísal, iný sa voči napísanému bráni.

    • 17.1.1.1
     Rono says:

     Primator podava trestne oznamenie takze ja nemusim . Kedze je to anonym a nebude tazke vypatrat kdo to je tak mu kludne mozu zazvonit aj doma. A ja nezastrasujem to je proste fakt ked sirim klamstva tak zato mozem pykat a to by si aj tu malo vela ludi uvedomit ze internet nie je anonymny. A ludia co su za tou strankou prispevaju aj tu tak dufam ze cele to prepojenie sa teraz ukaze.

     • 17.1.1.1.1
      Pilinák says:

      Ale to je všetko v poriadku, nech sa odhalí majiteľ danej stránky.
      Ale napr. stránka ZOMRI, ktorá je absolútnym dnom ľudského suterénu, ktorá nerešpektuje ani ústavné práva ani slovenský právny poriadok, tak bolo podaných už pár trestných oznámení a nič. Dodnes sa nevie kto ju oficiálne spravuje. Ako je to možne ?
      Ja nie som IT expert, ale toto fakt nechápem.

 18. 18
  miroslava says:

  OK uráža a nadáva do degešov. Systém fungoval.Bolo fajn. Brocka dal vysadiť stromy, vraj ich bolo asi 2700, ale 5000 ich dal vyťať. Na Hlbokej pri hradbách,ľudia sa sťažovali, písali petíciu, v Kamenáči, sťažovali sa aj poslanci, aj ľudia v okolí, boli protestné stretnutia, a kde kade. Pánko nepracuje, ako sa na funkciu patrí a na 4200 eur mesačného príjmu.Dnes som išla ráno o 8.29 z Divadelnej na námestie, z Hlavnej dvaja chlapi na mestských bicykloch, jeden pán so širáčikom na hlave. Prišli k Talmaynerovi, opreli bicykle o stenu a vošli dnu. Ten druhý bol poslane MZ.Prečo nebol širáčik v práci? Nie je tam skoro nikdy, vyhýba sa ľuďom, sa zle cíti pred ľuďmi, uteká pred nimi, aj keď sa s nimi dohodol, napr. so zástupcami firmy ASA,
  utiekol preč, dá sa, prejde všetky kancelárie, sú priechodné a šup, už je na schodoch a vonku, po 5 minútach uteká zo zastupiteľstva alebo z mestskej rady, chodí cez pracovnú dobu do Relaxu do sauny a kúpať sa, bol tam pred pár týždňami v utorok doobeda. bavilo by ma mať mesačne 4200 eur, robila by som pre ľudí ako strhaná,. Cyklistické chodníky nestačia, aby tento chlap bol primátor. A ešte niečo, každého zdraví čauko,. aj starých a dospelých ľudí. Bola som na úrade, stretla som ho, tak som pozdravila a on že čauko. A to ja už mám svoje roky. Román by sa dal napísať o týchto……….

  • 18.1
   Dan says:

   Systém fungoval? A podľa koho??Miroslava…Treba uvádzať plat v čistom a nie v hrubom.Tak má primátor asi 2900 plat.A primátor nemá fixnú dobu od 7 do 15:00 hod.Vieš veľakrát musí niekto robiť aj do polnoci.Prestaň závidieť a choď kandidovať. Vieš pani Miroslava cyklochodniky len Brocka nerobil.Detské ihriská, cesty,obnova škôl a pod.Prestaň spehovat a choď kandidovať. Želám ti krásny deň.

   • 18.1.1
    OK says:

    Ked nevie napisat svoje meno s velkym M tak moze ist max tak do bane kandidovat…Tam tieto jej akoze skandaly mozno niekto bude brat vazne.

   • 18.1.2
    Údržba zelene says:

    Milý Dan system údržby zelene- dodávateľský model fungoval. Pokiaľ by si chcel zlepšiť napr. kosenie stačilo zmeniť vo vybraných lokalitách počet kosieb. Funguje aj model kedy si starostlivosť o zeleň robí mesto samo v rámci napr. technických služieb. Primátor zrušil pôvodný model a nevytvoril nový funkčný model. Namiesto toho je tu neefektívny zlepenec s 0 pružnostou, stracajucou sa zodpovednosťou a žalostným stavom zelene.

    • 18.1.2.1
     KK says:

     Brocka chcel zalozit mestsku firmu a hadaj kto bol proti tomu zeby smer/kdh?

     • 18.1.2.1.1
      Bezdomovec says:

      Bročka založil novú prevádzku v rámci SKaŠZ, len jej organizovanie práce samotným vodcom rovná sa katastrofe , ako všetko čo organizuje.

      • 18.1.2.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       jj, presne tak. Porovnaj si plochy ktore kosi mesto v ramci SKaSZ a porovnaj si plochy, ktore nekosi. Porovnaj si pocet kosieb, kvalitu a cenu a potom tu vypisuj bludy. Plus o flexibilite sa ani nemusime bavit ty katastrofa…

       • 18.1.2.1.1.1.1
        Bezdomovec says:

        Veď práve tie ceny. Nakúpim kosačky na veľké plochy a dám kosiť novej prevádzke stred mesta. V rámci sociálneho programu mesta a vás statočných budovateľov krajších zajtrajškov máme to nastavené zo všetkých krajských miest najchudobnejšia. Zato 30 000 € na tulipánové cibuľky, to sa peniaze našli. Vaša agenda je od začiatku klamstvo a polopravdy, ty odborník na všetko. OK bol som nabrať nové sily, len mesto prispieva chabo alebo vôbec.

        • 18.1.2.1.1.1.1.1
         OK says:

         Primitivov a klamarov ako ty ma mesto nejak podporovat?

        • 18.1.2.1.1.1.1.2
         Juraj Fuzák says:

         Rybnikova, Hlboka, stanicak, promenada, stred mesta a dalsie su samozrejme male plochy… a to nehovorim o xy zaskokoch pri nestihackach zazmluvnenych firiem. Jo a tulipanove cibulky si zabil… :D

       • 18.1.2.1.1.1.2
        Údržba zelene says:

        Pán poslanec a vy si uvedomujete že mesto zodpovedá za údržbu zelene v celom meste, nie len za plochy trávnikov čo kosi SKaSZ? Vas komentár iba ukazuje že danej problematike vôbec nerozumiete.
        Na čo je treba porovnávať počet kosieb? Ich počet a to kedy sa ma kosiť si určuje mesto. Chcete porovnavat kvalitu travnika ktory sa kosi napr 10-15/rok s kvalitou travnika koseneho 4x rocne??? Pokiaľ sa vám nepáči ako kosi firma zazmluvnena na kosenie (ASA) tak im prácu reklamujte, alebo môžte odstúpiť od zmluvy pokiaľ nie je schopná dodržať termíny, kvalitu kosieb, čo na jar schopná nebola. Firmu vybralo ako aj pravidlá, model fungovania (celej udrzby) nastavilo mesto, tak sa prestaňte vyhovárať na všetkých a všetko naokolo. To ako teraz ne-funguje údržba a v akom stave je zeleň je vizitka iba vedenia mesta. To určuje model fungovania, priority, financie, objem prác nastavuje systém kontroly.

        • 18.1.2.1.1.1.2.1
         Juraj Fuzák says:

         Nie, ja hovorim o tom ze pracovnici mesta vykonavaju kvalitnejsiu robotu, su ovela flexibilnejsi ako niektore firmy, nie vsetky.

         • 18.1.2.1.1.1.2.1.1
          Údržba zelene says:

          Kvalitatívne podmienky údržby sú snáď špecifikovane v zmluve. Stačí ich kontrolovať a vyžadovať.

          • 18.1.2.1.1.1.2.1.1.1
           OK says:

           Ako vies ze sa nekontroluje a nevyzaduje? Myslis ze keby dostali pokutu to spravia lespie? Sak tu sa firmy urazaju a nespravia ti nic potom by si spravil co?

          • 18.1.2.1.1.1.2.1.1.2
           Zahradnik says:

           OK keby si bol z oboru by si vedel že čo zaseješ to aj sklidiš.

        • 18.1.2.1.1.1.2.2
         OK says:

         Pravidla verejne sutaze si ale mesto nevybera takze to vyhra ten kdo ponukne najmenej.

         • 18.1.2.1.1.1.2.2.1
          Údržba zelene says:

          OK a kto podľa teba rozhoduje čo , v akom rozsahu , v akej kvalite a za akych podmienok chce mesto zabezpečiť dodavatelsky cez VO. Kto si stanovuje kritériá hodnotenia a ich váhu? Že by to bolo mesto? To v akom chaose je údržba zelene je dôsledok nastaveni celého systému údržby zelene zo strany mesta.

      • 18.1.2.1.1.2
       OK says:

       Bezdak kde si bol zalezeny doteraz? Si bol na lieceni konecne?

     • 18.1.2.1.2
      Údržba zelene says:

      KK to je pekné že chcel primátor založiť mestský firmu ( ta by sa zišla) . Ale to že tento zámer neprešiel nie je argument ani ospravedlnenie toho chaosu v údržbe zelene ktory tu za posledné 4 roky vznikol ako náhrada funkčného modelu.

      • 18.1.2.1.2.1
       KK says:

       Funkcny model vyzera inac. Mozes mi ho teda popisat ako bez verejnej sutaze ten model fungoval? Ako je mozne ze v roku 2013 ten model skrachoval az tak ze centrum nebolo pokosene do konca maja? A na sidliskach bola 30 cm trava do polky juna?

       • 18.1.2.1.2.1.1
        Údržba zelene says:

        Pred zásahom najväčšieho zahradnika tu bol funkčný dodavatelsky model – mesto rozdelené na niekoľko časti kde jednotlivé firmy zabezpecovali kompletnú údržbu zelene. Čo sa týka stavu kosenia tak si pozri na odkaze pre starostu príspevky z tohto roku. Prvá kosba dokončená v celom meste až v júni po 6-8 týždňoch, aj keď podľa zmluvy ma byť hotová do 2 týždňov. A keby bola tráva iba 30cm vysoká bolo by to tento rok výhra..nájdeš príspevky aj o metrovych hustinach. Nevyhrabane lístie od jesene, neosetrene živé ploty, vyschnuté mladé výsadby stromov, a pod. …Ale za to všetko môže podľa teba a podobných …počasie, VO, FCC, …prípadne nič také neexistuje, je to blud …miesto toho aby sa vedenie zamyslelo, kde sa reálne stala chyba a urobili potrebné systémové opatrenia. Tam ale rozhodne nepatrí to aby primátor na priamo riadil ľudí na sekackach a nedodržiaval štruktúru riadenia.

        • 18.1.2.1.2.1.1.1
         KK says:

         Stale si mi neodpovedal preco v roku v 2013 ten funkcny system zlyhal na plnej ciare. A co si ja pematam bolo to tak pravidelne. Neexistuju ziadne zmluvy s tymi firmami takze ked ich mas mi ich mozes ukazat. Tento rok zacala prva kosba v polke aprila a FCC po dvo tyzdnoch zistila ze nema ludi tak to za nich museli dokoncovat mestsky kosci a ti potom meskali inde to bol ten problem. Hned ako to dokoncili isla druha kosba a po nej tretia a vsetko bolo v cajku ale roky minule to bolo kazdorocne a plakali ze nemaju peniaze ale hlavne ze to bolo fukcne ale cena sa nejak kazdo rocne nemenila a nikto doteraz nevie kam tie penize isli. A mozes mi dat statistiku aj tych vyschnutych stromov lebo totu citam uz mesaice ale stale ziadne cisla. A odkazy pre starostu som cital aj minule volebne obdobie a listy a spinu som tam tiez videl to je nahoda ja ze to predtym vobec neexistovalo pri tom funkcnom systeme.

         • 18.1.2.1.2.1.1.1.1
          Údržba zelene says:

          Milý KK v čom podľa teba došlo v roku 2013 k skrachovaniu údržby zelene ??? Podľa tvojich slov to vyzerá že sa nerobilo ništ. Netreba si pliesť pojmy a dojmy…A zamyslieť sa skôr ako niečo napíšeš ako tie modely fungujú, čo sa týka vzťahov, zodpovednosti , flexibility, financií, kontroly. Vieš že v trenčíne keď sa Rybnicek snažil zachrániť mesto pred bankrotom, tak mesto muselo šetriť kde sa dalo a dočasne zrušilo všetky výdaje na činnosti čo neboly nevyhnutné pre chod mesta- a medzi tým aj na kosenie. Nekosili , no neznamená to že ich model údržby zlyhal – iba tam neboli vložené peniaze. Zjednodušene čo si mesto objedna to dostane. Obecne je starostlivosť o zeleň podceňovana a v každom meste sa zahradnici snažia o navýšenie peňazí…tvojim slovami vyplakavaju.
          Čo sa týka zmluv tie ti dajú k dispozícii na meste , stačí si ich vypýtať. Alebo si myslíš že tu niekto robil roky bez zmluvy? Veď aj PB sa navazal pre minulými voľbami do týchto zmluv. Možno si to skúste medzi sebou vyjasniť či boly alebo neboly. K stromom je príspevok vyššie- stačí čítať diskusiu. Pre zjednodušene môžme zobrať vyschnuté stromy na rybnikovej. Tých bola takmer polovica. Vieš prečo uschly? Bol za to niekto zodpovedný, reklamovalo sa to u niektorej firmy ? Aké opatrenia mesto prijalo aby tomu predchádzalo ?
          Inak to aký chaos bol letos na jar pri koseni- to je dosledok zlého systémového nastavenia modelu údržby. Stačí sa nad tým trochu zamyslieť a zistíš v čom sú slabiny a riziká súčasného pamodelu údržby. Vtipné je že zlyhala s kosenie firma kde ma mesto 50% podiel, ktorá ide zabezpečovať kosenie aj keď na to nemá stroje ani ľudí.

   • 18.1.3
    Bezdomovec says:

    Dan, zavádzaš nové ekonomické modely. Takže vedz, náklady na primátora sú spolu s odvodmi 68140,8 € ročne. Aby bolo jasné kto za koho kope.

    • 18.1.3.1
     OK says:

     Za Butka a Bosnaka sa neodvadzalo nic? Ktory znich chodil kontrolovat vacsinu akcii v TT a odpovedal denne na desiatky otazok a komunikovali oni vlastne s obcanmi? Ja som ich videl len pred volebny rok ked strihali pasky…

    • 18.1.3.2
     Dan says:

     Áno zavádzam nové ekonomické modely…lebo hociktorý primátor bude robiť zadarmo. ..Aby bolo jasné kto za koho kope…Áno Butko,Bosnak robili za drobné. Aj Mráz bude robiť zadarmo.

  • 18.2
   Amater says:

   Doporučujem preskúmať a skontrolovať či bol ozaj v saune počas pracovnej doby. V prípade že áno odobrať mu to z preplatenej dovolenky, ktorej preplatenie navrhol J: F.

 19. 19
  Starý says:

  Miroslava napísala si mi to zo srdca. Taký človek tu už nemal dávno čo robiť. Cyklotrasy áno ale pre peších nič. Už aj na chodníku sa im človek musí vyhýbať aj primátorovi.

 20. 20
  Miroslave says:

  Miroslava, nielenze panko v klobuciky pocas pracovnej doby je kade-tade. Aj s tym schovavanim je to pravda. Este lepsie, ze , ked vas oklame, urazi uz vam ani nezdvihne mobil. Nevie ckoveku do oci vysvetlit svoje krivacke spravanie. Zoto je prava tvar.

 21. 21
  GK says:

  Gabo to si ty?Už nevydáš hnoj Bez Rešpektu, tak bludy píšeš do diskusií. Nestrapnuj sa.Vaša úbohá ohovaracka kampaň graduje,ale nepomôže. Ste úbožiaci! !!

 22. 22
  KG says:

  Prosím Vás nestraší Vám šeckým ve veži ? Prečo furt za šeckým vidzíte Gaba?
  Šak to môže byt bárs kto, bárs jaká politická strana, politické hnutie, progresívny občiansky aktivizmus, záujmové finančné skupiny.

 23. 23
 24. 24
  stavbár says:

  Huráááááááááááááááááá
  CS CS CS CS CS CS CS = jediná firma na zemeguli
  NIE to nie je okaté určite NIE NIE !!!
  Aký bol kurz na víťaza súťaže v Pekarčíkovej Victory ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.