reklama

Cyklovežu na stanici v Trnave sprístupnia verejnosti 7. januára 2020

Medzi železničnou a autobusovou stanicou na Staničnej ulici v Trnave vyrástol prvý automatický parkovací dom pre bicykle na Slovensku. Dvanásťuholníková stavba s kapacitou 118 bicyklov (16 detských a 102 pre dospelých) sa začala stavať v auguste 2019, práce boli ukončené v októbri. Momentálne je cykloveža v skúšobnej prevádzke, aby sa 7. januára 2020 mohla otvoriť pre verejnosť, informuje trnavská radnica.

Poplatok za uschovanie bicykla v cykloveži bude symbolický – 10 centov na 24 hodín. Systém úschovy bicykla bude veľmi jednoduchý a intuitívny. Celý proces má trvať podľa Mesta Trnava asi desať sekúnd a všetky pokyny sa zobrazia na monitore.

Po vložení bicykla ho systém prevezme, uskladní a vytlačí úschovný lístok. Ten zákazník po svojom návrate vloží do čítačky, uhradí požadovanú sumu a vyzdvihne si svoj bicykel.

Každý, kto je zaregistrovaný v bikesharingovom systéme Arboria bike, bude mať počas sezóny prvých 24 hodín úschovy zadarmo.

„Upozorňujeme však, že automatický parkovací dom je určený výhradne na odkladanie súkromných bicyklov, nie zdieľaných mestských elektrobicyklov. Tie musia byť odstavené na verejne prístupnom priestranstve. Pokiaľ teda držiteľ čipovej karty Arboria bike príde na stanicu na vlastnom bicykli a chce si ho zaparkovať v cykloveži, po načítaní karty má prvý deň parkovania zdarma a z viacdňovej úschovy má zľavu 10 centov,“ informuje Mesto Trnava v tlačovej správe.

Na realizáciu projektu cykloveže získalo mesto nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 505 319 eur.

Celková cena dosiahla podľa mesta 652 656 eur.

Výstavbu prvej cykloveže na Slovensku ohlásila trnavská radnica v septembri 2016.

Prvú súťaž na zhotoviteľa parkovacieho domu vyhlásila radnica v auguste 2017 s cieľom, aby cykloveža fungovala na konci toho istého roka. Napokon muselo mesto vyhlásiť novú súťaž, udialo sa tak o rok neskôr, v polovici augusta 2018.

Výstavbu napokon dokončili po troch mesiacoch stavebných prác v októbri 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2019 7:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cyklovežu na stanici v Trnave sprístupnia verejnosti 7. januára 2020”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.