reklama

Návrh prvej aktualizácie rozpočtu počíta s nenávratným príspevkom na cyklovežu

Trnavská radnica pripravila návrh prvej aktualizácie rozpočtu mesta na rok 2017. Mesto zmenami reaguje na aktuálny vývoj situácie pri niektorých projektoch. O návrhu budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva 28. februára.

V príjmovej časti v programe Transfery, Granty, Príspevky navrhuje mesto zaradiť do rozpočtu čiastku 506-tisíc eur. Ide o finančné prostriedky, o ktoré sa mesto uchádza na základe výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR o nenávratný finančný príspevok na zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy, predovšetkým cyklistickej dopravy.

Mesto predložilo projekt Automatického parkovacieho domu pre bicykle pri železničnej stanici v predpokladanej hodnote približne 552-tisíc eur.

V prípade schválenia žiadosti 95 percent nákladov na výstavbu cykloveže pre bicykle získa mesto ako nenávratný finančný príspevok a päť percent, teda asi 26-tisíc eur, zaplatí z vlastného rozpočtu.

Ilustračné foto

Čiastka 26-tisíc eur je rovnako zahrnutá v návrhu tejto aktualizácie. Mesto navrhuje znížiť pôvodne navrhnutú sumu 1,305 milióna eur na rekonštrukciu Halenárskej ulice na 1 milión 278-tisíc eur.

„Zo skúseností pri verejnom obstarávaní investičných akcií je predpoklad úspory cca 15-25 % z rozpočtových nákladov, a preto je možné časť finančných prostriedkov presunúť na investičnú akciu Automatický parkovací dom pre bicykle pri ŽS Trnava,“ zdôvodňuje sa v návrhu aktualizácie.

„Systém parkoviska pre bicykle zaisťuje automatický príjem, evidenciu, skladovanie, monitorovanie a následný výdaj bicyklov. Cyklodom sa má nachádzať v blízkosti najvýznamnejšieho prestupného uzla verejnej osobnej dopravy v Trnave a má byť určený prioritne pre ľudí, ktorí cestujú za prácou vlakom a autobusom. Kapacita uskladnenia bicyklov (110-120 bicyklov) by mohla prispieť k zníženiu dopravného zaťaženia okolitých ciest a parkovacích plôch,“ približuje projekt mesto Trnava.

Predpokladaný poplatok za parkovanie jedného bicykla je 10 centov na deň.

Ďalšia navrhovaná zmena v rozpočte sa týka výstavby technického zázemia Mestského baseballového štadióna na Cukrovej ulici. Mesto odsúhlasilo na projekt 100-tisíc eur už v roku 2015, rovnako tak vlani, zámer však doteraz nezrealizovali.

V roku 2017 sa uskutočnia v areáli Majstrovstvá Európy v baseballe do 23 rokov, preto je nevyhnutné, aby mali hráči vytvorené potrebné zázemie.

Prednostne sa budú realizovať hráčske striedačky v predpokladanej hodnote 119-tisíc eur.

Objekt má byť dokončený a skolaudovaný začiatkom augusta 2017, teda pred otvorením šampionátu.

Finančné prostriedky vo výške 119-tisíc eur navrhuje mesto presunúť z investičnej akcie ZŠ s MŠ Spartakovská 5 – materská škola objekt IMPAKO.

„Investičná akcia má schválený rozpočet na rok 2017 vo výške 350-tisíc eur a na rok 2018 vo výške 150-tisíc eur. Pri tejto investícií nie je reálny predpoklad vyčerpania finančných prostriedkov v 1. polroku roku 2017,“ konštatuje sa v textovej časti návrhu aktualizácie rozpočtu.

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2017 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návrh prvej aktualizácie rozpočtu počíta s nenávratným príspevkom na cyklovežu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.