reklama

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta s použitím 5,4 milióna eur z rezervného fondu

Trnavská radnica navrhuje prvú tohtoročnú aktualizáciu rozpočtu. V roku 2019 chce použiť z rezervného fondu 5,4 milióna eur.

O návrhu 1. aktualizácie rozpočtu mesta Trnava budú rokovať poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 30. apríla.

Radnica zaradila do rozpočtu nové investičné akcie, snahou je aj zníženie úverového zaťaženia mesta. Prostriedky chce získať presunom z rezervného fondu.

Ilustračné foto

Návrh uznesenia, o ktorom majú rokovať a hlasovať poslanci, počíta s použitím celkom 5,4 milióna eur z prostriedkov rezervného fondu.

Najvyššiu sumu – takmer 2,5 milióna – chce radnica použiť na splátky istín úverov, ďalších 1,2 milióna eur má putovať na majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku.

Rekonštrukciu Kukučínovej ulice, ktorú ešte nedávno primátor avizoval na rok 2020, bude mesto zrejme realizovať v tomto roku. Z rezervného fondu plánujú na túto akciu presunúť 1 milión eur.

Sumu vo výške 200 – tisíc eur vyčlení mesto na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, rovnakú čiastku plánujú použiť na obnovu nebytových priestorov v Zelenom dome a na Hlavnej ulic č. 5

Na budovanie ďalších polopodzemných kontajnerov chcú použiť 128-tisíc eur.

Stotisíc eur z rezervného fondu navrhuje mesto na vypracovanie projektových dokumentácií pre obnovu športových hál na Slávii a v Modranke.

A napokon, 100-tisíc eur navrhuje trnavská radnica presunúť za účelom rekonštrukcie izieb a kúpeľní a zateplenie budovy Zariadenia pre seniorov na ulici Terézie Vansovej.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2019 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.