reklama

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta s použitím 2 miliónov eur z rezervného fondu

Trnavská mestská samospráva pripravuje druhú aktualizáciu rozpočtu na rok 2020. Materiál budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na rokovaní 30. júna.

Návrh 2. aktualizácie rozpočtu mesta Trnava na rok 2020, ktorý spracovali odbory mestského úradu, počíta so znížením celkových príjmov o 186-tisíc eur, znížením bežných príjmov o 11-tisíc eur a poklesom kapitálových príjmov o 175-tisíc eur.

Aktualizácia upravuje aj zvýšenie výdavkov tohtoročného rozpočtu o 1,9 milióna eur.

Ilustračné foto

Z navrhovaného uznesenia, ktoré budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva, vyplýva, že radnica plánuje v rámci druhej aktualizácie rozpočtu použiť na financovanie bežných a kapitálových výdavkov 2 milióny eur z rezervného fondu.

Polovica z tejto sumy má byť použitá na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, vyše 370-tisíc eur chce mesto použiť na rekonštrukciu areálu AŠK Slávia, 200-tisíc eur je navrhnutých na nákup parkovacích automatov, 150-tisíc na parkovisko pred Mestským zimným štadiónom, 177-tisíc eur na vybudovanie nového dopravného značenia na sídlisku Ľ. Podjavorinskej.

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta aj s použitím 69-tisíc eur z rezervného fondu na pokrytie výdavkov mesta súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Desiatky tisíc eur chce radnica použiť na vytvorenie projektových dokumentácií k viacerým plánovaným investičným zámerom.

Z fondu poplatku rozvoj, ktorí mestu platia developeri a stavebníci za nové stavby, chce mesto vynaložiť 87-tisíc eur na rekonštrukciu strechy a statické úpravy na budove MŠ Narcisova, 15-tisíc eur z fondu poplatku má putovať na vypracovanie projektovej dokumentácie rekonštrukcie areálu MŠ Kornela Mahra na Prednádraží.

Kompletná tabuľka návrhu použitia rezervného fondu

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2020 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návrh aktualizácie rozpočtu počíta s použitím 2 miliónov eur z rezervného fondu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.