reklama

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta s použitím 2 miliónov eur z rezervného fondu

Trnavská mestská samospráva pripravuje druhú aktualizáciu rozpočtu na rok 2020. Materiál budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na rokovaní 30. júna.

Návrh 2. aktualizácie rozpočtu mesta Trnava na rok 2020, ktorý spracovali odbory mestského úradu, počíta so znížením celkových príjmov o 186-tisíc eur, znížením bežných príjmov o 11-tisíc eur a poklesom kapitálových príjmov o 175-tisíc eur.

Aktualizácia upravuje aj zvýšenie výdavkov tohtoročného rozpočtu o 1,9 milióna eur.

Ilustračné foto

Z navrhovaného uznesenia, ktoré budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva, vyplýva, že radnica plánuje v rámci druhej aktualizácie rozpočtu použiť na financovanie bežných a kapitálových výdavkov 2 milióny eur z rezervného fondu.

Polovica z tejto sumy má byť použitá na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, vyše 370-tisíc eur chce mesto použiť na rekonštrukciu areálu AŠK Slávia, 200-tisíc eur je navrhnutých na nákup parkovacích automatov, 150-tisíc na parkovisko pred Mestským zimným štadiónom, 177-tisíc eur na vybudovanie nového dopravného značenia na sídlisku Ľ. Podjavorinskej.

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta aj s použitím 69-tisíc eur z rezervného fondu na pokrytie výdavkov mesta súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Desiatky tisíc eur chce radnica použiť na vytvorenie projektových dokumentácií k viacerým plánovaným investičným zámerom.

Z fondu poplatku rozvoj, ktorí mestu platia developeri a stavebníci za nové stavby, chce mesto vynaložiť 87-tisíc eur na rekonštrukciu strechy a statické úpravy na budove MŠ Narcisova, 15-tisíc eur z fondu poplatku má putovať na vypracovanie projektovej dokumentácie rekonštrukcie areálu MŠ Kornela Mahra na Prednádraží.

Kompletná tabuľka návrhu použitia rezervného fondu

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2020 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Návrh aktualizácie rozpočtu počíta s použitím 2 miliónov eur z rezervného fondu”

 1. 1
  xXx says:

  Kamenný mlyn – vyhliadková veža – projektová dokumentácia 17544
  Na taketo sprostosti, tolko penazi?? By ma zaujimalo,podla coho sa odhaduju tieto sumy, este ze 44€.

  • 1.1
   Meno says:

   Keď je reč o sprostostiach,koľko stála tá trápná a hlavne zbytočná kampaň “Statočná Trnava”?
   Na TH čítam že haštag na pešej stál okolo 5000 €. Propagačné video 1400 € ?? Si robíte z ľudí srandu.

 2. 2
  erik says:

  Otazka na poslancov ,mozem poprosit o podrobnosti? Dakujem
  -parkovisko pred nemocnicou jedna sa o nejake nove ci rekunstrukciu aktualneho?
  -vybudovanie bus stanice a parkoviska pred zel.stanicou o co sa jedna?
  -vybudovanie cyklo trasy salezianska,to je navysenie sumy za rekonstruckciu?
  -kamenac vyhliadkova veza este len dokumentacia?(ved uzboli prezentovane navrhy)
  -uzitkove mot.vozidlo komu a k comu by malo sluzit?
  -rucne analyzatory dychu to je pre mestsku policiu alkohol test?

  • 2.1
   hejter says:

   Je to rozpísané v materiály:

   -parkovisko pred Pavilónom chirurgických disciplín FN Trnava – projektová dokumentácia – Zadanie vzniklo na základe dohody mesta Trnava a Fakultnej nemocnice Trnava ako podmienka súhlasu na realizáciu cyklotrasy A. Žarnova Mestom Trnava na pozemkoch nemocnice. Jednou z požiadaviek nemocnice na udelenie súhlasu s umiestnením cyklotrasy je vyprojektovanie a realizácia predmetného parkoviska. Návrh uvažuje s doplnením súvislej trasy chodníka pozdĺž celého objektu chirurgie a jeho bezbariérové napojenie na sieť mestských chodníkov na Ulici A. Žarnova so zabezpečením aj ďalšieho smerovania chodcov do ostatného areálu Fakultnej nemocnice Trnava. Presunuté a doplnené budú priechody pre chodcov cez parkovisko, ale aj Ulicu A. Žarnova. Časť parkoviska na južnej strane bude riešená len výmenou dlažby za vsakovaciu, väčšia časť však bude prestavaná komplexne a doplnená. Zo štyroch pôvodných vjazdov a výjazdov budú realizované zachované iba dva. Úpravou sa získa viac parkovacích miest cca 49 a vytvorené budú trávnaté plochy a priestor pre stromy.

   – vybudovanie autobusovej stanice a parkoviska pred železničnou stanicou – Cieľom projektu je vybudovanie prestupného terminálu autobusovej a vlakovej dopravy. Presunutím autobusovej stanice do predstaničného priestoru dôjde k skráteniu prestupných vzdialeností, šetreniu času na prestup ako aj zvýšenie komfortu cestujúcich využívaním vybavenia a zázemia železničnej stanice. Zároveň dôjde k navýšeniu parkovacích miest na pôvodnom mieste autobusovej stanice.

   – cyklotrasa Saleziáncka nie je bližšie popísaná

   – Kamenný mlyn – vyhliadková veža – projektová dokumentácia – Navýšenie finančných prostriedkov bude použité na spracovanie ďalšieho stupňa projektovej dokumentácie, ktorá bude slúžiť ako podklad pre výber zhotoviteľa na realizáciu stavby. Projektová dokumentácia v stupni pre územné rozhodnutie, ktorá bola odovzdaná, rieši osadenie vyhliadkovej veže na pozorovanie vtákov a miestnych biotopov na pomedzí lužného lesíka a rybníka. Pri navrhovaní zakladania vyhliadkovej veže je uvažované s využitím jestvujúcej šachty nachádzajúcej sa v jednom zo zanesených rybníkov rybničnej sústavy chráneného areálu Trnavské rybníky.

   – úžitkové motorové vozidlo – Položku navrhujeme navýšiť o 30 000 eur z dôvodu zakúpenia úžitkového motorového vozidla pre potreby Mesta Trnava. V súvislosti so spustením služby zdieľaných bicyklov (bikesharing) sa úžitkové vozidlo, ktoré momentálne vlastí mesto využíva najmä na túto službu – zber elektrobicyklov a v prípade potreby úžitkového motorového vozidla pre potreby mesta nie je možné toto vozidlo použiť. Z tohto dôvodu je potrebné pre zabezpečenie ostatných prevádzkových potrieb mesta zakúpiť ďalšie úžitkové vozidlo.

   – ručné analyzátory dychu – Finančné prostriedky určené na nákup dvoch nových ručných analyzátorov dychu vrátane príslušenstva (pamäť, nabíjateľné batérie, sieťový zdroj, tlačiareň protokolov, kufrík, USB kábel do počítača), programového vybavenia, technickej dokumentácie a dodania do priestorov mestskej polície na základe uzatvorenia budúcej rámcovej zmluvy na 4 roky, nakoľko pri kalibrácii aktuálneho analyzátora dychu využívaného vo výkone služby od roku 2004 bolo zistené, že nie je možné prístroj opraviť a stal sa nefunkčným.

 3. 3
  občan TT-Západ says:

  ešte v roku 2015 dostali občania ulice Bottovej do schránok oznam že aby si odstránili veci zo záhonov pred domami že sa chystá rekonštrukcia ulice , zvýšenie bezpečnosti a pod, čo cyklotrasa , kde to všetko je ? je rok 2020 a nič sa neurobilo a zjavne nič sa nechystá podľa týchto bodov, si fakt robite z nás srandu , možno tých 5 rokov ja asi málo na prípravu projektu pravdepodobne, na tak frekventovanej ulici by mala byť priorita mesta zabezpečit bezpečnosť pre nás tu žijúcich, tiež množstvo detí ktoré tu prebiehajú cez cestu aj keď teraz menej ked sú školy zavreté ale od Septembra to tu bude opeť plné detí, vedˇ sú tu samé školy, čo ešte treba aby sa niečo pohlo a ulica sa prerobila napr ako nedávno na Kopánke – ulica Kukučínova. My tiež platíme dane a chceme vidieť že sa aj na našej ulici urobí to čo je treba , najme pre bezpečnosť a spomalenie dopravy napr. 40 km/hod.

 4. 4
  sTToka says:

  ako prisli k tym cenam za projektovu dokumentaciu?
  a aky stupen projektovej dokumentacie to je?
  ako urcuju predpokladanu cenu investicie?
  maju sklenu vestecku gulu, alebo pouzivaju napriklad UNIKU?
  dinom danom nasvacane cisla v excelovksom harku.
  niektore vyzeraju ze su realne vypocitane a niektore iba odhadnute na cele stovky, alebo tisicky.
  keby takto robili v sukromnom sektore, vlastne co to pisem. oni by v sukromnom sektore robit nemohli. oni len rozhadzuju to, co im dame my.

 5. 5
  hokejista says:

  Kde páni statky berú dala by sa nazvať epizóda z februára tohto roku. Ohlasovaná rekonštrukcia strojovne MZŠ za 972 tisíc eur, posunula do úzadia už spracovaný projekt z roku 2017 v hodnote projektu 8230 eur. Rekonštrukcia výmenníkovej stanice a chladiaceho systému v hodnote 172 609 eur. Podklady k príspevku čerpané z trnava.live a z Informatívnej správy o využití športových areálov vo vlastníctve mesta za rok 2017. Rozdiel 791 161 eur – 3 luxusné domy po 260 tisíc a také nič, obyčajný človek si ani nevšimne. No neurob to z lásky k športu a starostlivosti o mladú generáciu. UNIKA x 550%. Dane nám zvýšili len o 250%, koľko súcitu a spolupatričnosti k oddaným poddaným.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.