reklama

Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu

Na aprílovej schôdzi mestského zastupiteľstva budú poslanci hlasovať o návrhu 1. aktualizácie rozpočtu na rok 2015. Zmeny sú navrhnuté v príjmovej aj výdavkovej časti.

V príjmovej časti rozpočtu je navrhovaná aktualizácia v položke „Finančná náhrada za výrub stromov“ na základe aktuálne zaplatených náhrad na účet mesta, v položke pokuty uložené Mestskou políciou a v časti transfery a granty, kde mesto nezískalo dotácie na projekty z Environmentálneho fondu a z Úradu vlády SR.

radnica

Ilustračné foto

“Zmeny navrhované vo výdavkovej časti rozpočtu sa týkajú usporiadania dočasne použitých finančných prostriedkov na akcie, ktoré boli rozpočtované v roku 2014 a neboli z rôznych dôvodov zdĺhavého verejného obstarávania, prípadne nevhodných klimatických podmienok ukončené a bolo potrebné pokračovať v ich realizácii v roku 2015 na základe uzatvorených zmlúv v roku 2014,” uvádza sa v dôvodovej správe.

Vo výdavkovej časti rozpočtu je navrhované aj použitie financií na nové projekty, ako sú napríklad cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska, založenie fondu starostlivosti o stromy, revitalizácia parku na Kapitulskej ulici, zriadenie verejných toaliet v hernom areáli na Beethovenovej ulici a ďalšie.

“Zároveň je navrhované aj zvýšenie niektorých položiek zaradených v rozpočte na rok 2015 z dôvodu vyšších výdavkov vyplývajúcich z rozpočtu v projektovej dokumentácii, vyšších cien z verejných súťaží na dodávateľa, prípadne z dôvodu potreby rozšíriť rozsah napríklad rekonštrukčných prác,” približuje sa v materiáli o navrhovanej aktualizácii rozpočtu.

Aktualizácia rozpočtu znamená v príjmovej časti zníženie príjmov o 181-tisíc eur a vo výdavkovej časti navýšenie o 284-tisíc eur.

Udržanie vyrovnaného rozpočtu má zabezpečiť použitie zdrojov rezervného fondu vo výške 425-tisíc eur.

Prostriedky z rezervného fondu sú navrhované použiť na financovanie kapitálových výdavkov takto:
– rekonštrukcia MK Kukučínova ulica (vrátane chodníka) – 162 671 eur
– okružná križovatka Bratislavská – Strojárenská – 143 441 eur
– cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska – 18 000 eur
– rekonštrukcia mosta na Radlinského ulici – 101 502 eur

Druhé riadne rokovanie mestského zastupiteľstva v aktuálnom volebnom období sa uskutoční v utorok 28. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2015 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu”

 1. 1
  štefan says:

  Nevidím tu aká položka bude navýšená na ten fond starostlivosť o o stromy. Už som o tom počul. Pred voľbami sa nadávalo na firmy, ktoré spravujú zeleň a teraz by mali ošetrovať stromy “arboristi” oveľa vyššie sumy. Keď si pozriete zmluvy zverejnené na stránke mesta tak zistíte, že firmy dostanú za hodinu rezov 3,234€ ako aj v predchádzajúcich rokoch pribudla tam však položka rez drevín arborista za 5€. Ako som zistil Tak firmy si majú objednať arboristu, ktorý ich bude kontrolovať, či to robia správne. TAKŽE TOTO JE TO SĽUBOVANÉ ŠETRENIE PÁNA PRIMÁTORA. A my všetci naivní sme si mysleli, že sa niečo zmení – len sa to prelieva iným priateľom a ešte sa aj kričí o transparentnosti. Vraj nás to bude stáť cca 100 000€. Na odkaze pre starostu sa nič nerieši a potichučky sa prelievajú peniaze. Len občan to zistí až keď bude neskoro.

  • 1.1
   Peter Klimo says:

   pokial viem tak lt v minulom obdobi ponukala sluzby im spriazneneho arboristu mestu.
   no inymi slovami – upratali sa uz neuspesni kandidati, teraz je na rade kseft pre arboristu

 2. 2
  Maťo says:

  Ako sa starali firmy o stromy za bývalého vedenia?Nestarali sa vôbec!Stromy padali ako hrušky,našťastie nikoho nezabili.Keď chceme kvalitu,tak musíme aj zaplatiť.A potom uvidíme či to stálo za to.Firmy za bývalého vedenia-vyhodené peniaze do stratena-odborníci žiadny.

  • 2.1
   štefan says:

   Myslí, že firmy sa starajú o stromy podľa toho čo si mesto objedná, aspoň to mi vyplýva z ich zmlúv. Práce zadáva mesto teraz aj za minulého aj predminulého vedenia – odkedy sú zverejňované zmluvy. Takže najprv si asi treba preveriť čo píšem.

 3. 3
  sylvia says:

  Stefan suhlas, to p. primator, kritizoval vsetky firmy co robili pre mesto a terajsie ceny su este vyssie a opravy a udrzba komunikacii totalne viazne, tak ono to nie je take jednoduche len a len kritizovat

 4. 4
  Peter says:

  Mladý socialista sa nezaprel, teraz navýši výdavky a aby držal sekeru na uzde zoberie z našetrených peňazí 425tisic… To je ta lepšia Trnava, zadlžovať mesto??? Trnky si zaplatí audit za 13tisic a brocka podpise analýzu za 9500€ /zmluva c32/, zmluva kde ani neni definovane kedy ta akože analýza ma byt spravená. Po minule roky vedela firma Tax-audit spraviť komplet audit s výročnou správou za 12 tisíc€ a teraz len za nejakú pofidérnu “analýzu” bez termínu dodania si vypýtajú až 9500€!!! Sranda že pán primátor sa už vozí v novom range roveri… A stojany na bicykle za 8700e je tiež sila, z akého materiálu je tých pár stojanov? Z titánu??? Načo muselo mesto kupovať telefón Samsung galaxi note 4 za 467€ a ktorému úradníkovi je načo taký telefón?
  Primátorský ples hrubým odhadom stal aspoň 13tisic EUR a koľko že to dalo mesto na kapustnicu pre dôchodcov? 18€!!! Dôchodcovia dostali od mesta len smiešnych 18€.

  • 4.1
   bez slov says:

   Neboj, pri takomto gazdovaní pán primátor za chvíľu odstúpi zo zdravotných dôvodov. Je to taký demokratickejší dôvod ako nezvládnutie funkcie.

  • 4.2
   Maťo says:

   Ešte raz primátorský ples stál cca rovnako ako v roku 2014!Za bývalého vedenia!Za Butka Relax 16,787+ostatné 500,4200,1254,1500,1300,6000,1200 a ďalej ……………Tešíme sa,že nemôžte uniesť prehru!Keď máte gul…tak sa na určité veci spýtate na odkaze pre starostu,kde vám určite odpovedia.A možno sa dozvieme aj iné pikošky z minulých rokov…….

 5. 5
  Kamil Schultz says:

  Nuz pred volbami sa slubuje (sponzorom), po volbach je cas platit. Ci uz funkciou , ci dobrou zmluvou… 5 mesiacov po volbach a jediny realny vysledok je verejna pumpa na bicykle pred MsU. Olala… Slovac volby co volby niekomu naleti.

 6. 6
  Maťo says:

  Fanúšikovia zlodejov sa ozývajú!!!!!!!!!!!!Idete!!!!!!!!!!!!!Hlavne sa pozrite čo vaši zlodeji mínali …………

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.