reklama

Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu

Na aprílovej schôdzi mestského zastupiteľstva budú poslanci hlasovať o návrhu 1. aktualizácie rozpočtu na rok 2015. Zmeny sú navrhnuté v príjmovej aj výdavkovej časti.

V príjmovej časti rozpočtu je navrhovaná aktualizácia v položke „Finančná náhrada za výrub stromov“ na základe aktuálne zaplatených náhrad na účet mesta, v položke pokuty uložené Mestskou políciou a v časti transfery a granty, kde mesto nezískalo dotácie na projekty z Environmentálneho fondu a z Úradu vlády SR.

radnica

Ilustračné foto

„Zmeny navrhované vo výdavkovej časti rozpočtu sa týkajú usporiadania dočasne použitých finančných prostriedkov na akcie, ktoré boli rozpočtované v roku 2014 a neboli z rôznych dôvodov zdĺhavého verejného obstarávania, prípadne nevhodných klimatických podmienok ukončené a bolo potrebné pokračovať v ich realizácii v roku 2015 na základe uzatvorených zmlúv v roku 2014,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Vo výdavkovej časti rozpočtu je navrhované aj použitie financií na nové projekty, ako sú napríklad cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska, založenie fondu starostlivosti o stromy, revitalizácia parku na Kapitulskej ulici, zriadenie verejných toaliet v hernom areáli na Beethovenovej ulici a ďalšie.

„Zároveň je navrhované aj zvýšenie niektorých položiek zaradených v rozpočte na rok 2015 z dôvodu vyšších výdavkov vyplývajúcich z rozpočtu v projektovej dokumentácii, vyšších cien z verejných súťaží na dodávateľa, prípadne z dôvodu potreby rozšíriť rozsah napríklad rekonštrukčných prác,“ približuje sa v materiáli o navrhovanej aktualizácii rozpočtu.

Aktualizácia rozpočtu znamená v príjmovej časti zníženie príjmov o 181-tisíc eur a vo výdavkovej časti navýšenie o 284-tisíc eur.

Udržanie vyrovnaného rozpočtu má zabezpečiť použitie zdrojov rezervného fondu vo výške 425-tisíc eur.

Prostriedky z rezervného fondu sú navrhované použiť na financovanie kapitálových výdavkov takto:
– rekonštrukcia MK Kukučínova ulica (vrátane chodníka) – 162 671 eur
– okružná križovatka Bratislavská – Strojárenská – 143 441 eur
– cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska – 18 000 eur
– rekonštrukcia mosta na Radlinského ulici – 101 502 eur

Druhé riadne rokovanie mestského zastupiteľstva v aktuálnom volebnom období sa uskutoční v utorok 28. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2015 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.