reklama

Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu

Na aprílovej schôdzi mestského zastupiteľstva budú poslanci hlasovať o návrhu 1. aktualizácie rozpočtu na rok 2015. Zmeny sú navrhnuté v príjmovej aj výdavkovej časti.

V príjmovej časti rozpočtu je navrhovaná aktualizácia v položke „Finančná náhrada za výrub stromov“ na základe aktuálne zaplatených náhrad na účet mesta, v položke pokuty uložené Mestskou políciou a v časti transfery a granty, kde mesto nezískalo dotácie na projekty z Environmentálneho fondu a z Úradu vlády SR.

radnica

Ilustračné foto

„Zmeny navrhované vo výdavkovej časti rozpočtu sa týkajú usporiadania dočasne použitých finančných prostriedkov na akcie, ktoré boli rozpočtované v roku 2014 a neboli z rôznych dôvodov zdĺhavého verejného obstarávania, prípadne nevhodných klimatických podmienok ukončené a bolo potrebné pokračovať v ich realizácii v roku 2015 na základe uzatvorených zmlúv v roku 2014,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Vo výdavkovej časti rozpočtu je navrhované aj použitie financií na nové projekty, ako sú napríklad cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska, založenie fondu starostlivosti o stromy, revitalizácia parku na Kapitulskej ulici, zriadenie verejných toaliet v hernom areáli na Beethovenovej ulici a ďalšie.

„Zároveň je navrhované aj zvýšenie niektorých položiek zaradených v rozpočte na rok 2015 z dôvodu vyšších výdavkov vyplývajúcich z rozpočtu v projektovej dokumentácii, vyšších cien z verejných súťaží na dodávateľa, prípadne z dôvodu potreby rozšíriť rozsah napríklad rekonštrukčných prác,“ približuje sa v materiáli o navrhovanej aktualizácii rozpočtu.

Aktualizácia rozpočtu znamená v príjmovej časti zníženie príjmov o 181-tisíc eur a vo výdavkovej časti navýšenie o 284-tisíc eur.

Udržanie vyrovnaného rozpočtu má zabezpečiť použitie zdrojov rezervného fondu vo výške 425-tisíc eur.

Prostriedky z rezervného fondu sú navrhované použiť na financovanie kapitálových výdavkov takto:
– rekonštrukcia MK Kukučínova ulica (vrátane chodníka) – 162 671 eur
– okružná križovatka Bratislavská – Strojárenská – 143 441 eur
– cyklochodník Bratislavská cesta – sídlisko Linčianska – 18 000 eur
– rekonštrukcia mosta na Radlinského ulici – 101 502 eur

Druhé riadne rokovanie mestského zastupiteľstva v aktuálnom volebnom období sa uskutoční v utorok 28. apríla.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2015 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto navrhuje prvú aktualizáciu rozpočtu. Siahnuť má aj do rezervného fondu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.