reklama

Radnica aktualizuje rozpočet, zmeny sa dotknú aj použitia rezervného fondu

Mesto Trnava pripravuje 3. aktualizáciu rozpočtu a spracovalo aj výsledky plnenia rozpočtu za prvý polrok 2020. Materiál predložia poslancom mestského zastupiteľstva na rokovanie 29. septembra.

Bežné príjmy naplnila trnavská samospráva v prvom polroku 2020 na 52,36% ročného upraveného rozpočtu, bežné výdavky dosiahli 40,39%.

Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavuje 39,81%. Kapitálové výdavky na plánované investičné akcie sa trnavskej podarilo naplniť na 22,04% ročného upraveného rozpočtu.

Ilustračné foto

Súčasťou materiálu je aj predkladaná 3. aktualizácia rozpočtu, ktorá obsahuje zmeny v príjmovej a výdavkovej časti rozpočtu a vo finančných operáciách.

Predložený materiál navrhuje zvýšenie celkových príjmov o 591-tisíc eur, zvýšenie bežných príjmov na základe úpravy podľa reálneho vývoja príjmov, o takmer 122-tisíc eur a zvýšenie kapitálových príjmov o 470-tisíc eur, čo je odrazom najmä predaja mestskej ornej pôdy v katastri Zavara a zazmluvnených splátok z predaja pozemkov.

Predkladaná aktualizácia obsahuje zvýšenie výdavkov o 1,72 milióna eur. Bežné výdavky majú narásť o 805-tisíc eur a kapitálové výdavky na investiční akcie o takmer 923-tisíc eur.

Vo finančných operáciách je zapracovaný príjem návratnej finančnej výpomoci z Ministerstva financií SR vo výške 1,46 milióna eur.

„Pomoc je určená na kompenzáciu výpadku príjmov subjektom územnej samosprávy. Podmienkou poskytnutia návratnej výpomoci je použitie zdrojov do 31. decembra 2020 a v predkladanej aktualizácií je navrhnutá na refundáciu výdavkov v súvislosti s poskytovaním mestskej autobusovej dopravy, zabezpečenie ktorej mesto financovalo z vlastných zdrojov. Na základe uvedeného si mesto uvoľnilo vlastné zdroje, ktoré boli použité na krytie zvýšených výdavkov v jednotlivých programoch rozpočtu mesta,“ konštatuje sprievodná správa navrhovaného materiálu, ktorý predkladá prednostka mestského úradu Katarína Koncošová.

Mesto navrhne na schválenie poslancom niekoľko zmien použitia rezervného fondu na financovanie bežných a kapitálových výdavkov.

Radnica chce z rezervného fondu vyčleniť peniaze okrem iného na architektonickú súťaž parkovacieho domu Na Hlinách (8000 eur), na projektovú dokumentáciu parkoviska pred Pavilónom chirurgických disciplín FN Trnava (28 000), na vybudovanie autobusovej stanice a parkoviska pred železničnou stanicou (35 000), na polopodzemné kontajnery (770 000), na financovanie rekonštrukcie priestorov v objektoch na Trojičnom námestí 11 a Hlavnej ulici 5 (538 000).

Zmenou použitia fondu združených prostriedkov má mesto vyčleniť 105-tisíc eur aj na financovanie rekonštrukcie areálu AŠK Slávia.

O návrhoch na aktualizáciu rozpočtu majú poslanci hlasovať na prvej jesennej schôdzi 29. septembra 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2020 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica aktualizuje rozpočet, zmeny sa dotknú aj použitia rezervného fondu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.