reklama

Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci

Prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová predloží na októbrové zasadnutie mestského zastupiteľstva návrh druhej tohtoročnej aktualizácie rozpočtu, ako aj vyhodnotenie plnenia rozpočtu za 1. polrok 2019.

V rámci návrhu 2. aktualizácie rozpočtu prichádza k viacerým úpravám financovania investičných akcií.

Medzi najvýraznejšie zmeny zaradené do aktualizácie patrí navýšenie kapitálových výdavkov o 100-tisíc eur na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, navýšenie o 200-tisíc eur na rekonštrukcie mestských objektov na Trojičnom námestí 11 (Zelený dom) a na Hlavnej 5, o 55-tisíc eur sa má navýšiť výdavkový kapitálový rozpočet na dovybavenie školských jedální.

Ilustračné foto

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta na základe reálnych poznatkov aj so znižovaním prostriedkov: o 100-tisíc eur sa znižujú predpokladané výdavky na rekonštrukciu Kukučínovej ulice, výdavková položka „majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku“ má byť nižšia o 370-tisíc eur.

Celkové príjmy mesta sa touto aktualizáciou zvyšujú o takmer 1,5 milióna eur. Bežné príjmy sa zvyšujú o 2 milióny eur a kapitálové príjmy sa znižujú o 545-tisíc eur.

Celkové výdavky mesta sa prostredníctvom navrhnutej aktualizácie zvyšujú takmer 1,5 milióna eur, z toho bežné výdavky majú byť vyššie o 1,3 milióna eur a kapitálové výdavky o necelých 160-tisíc eur.

Dôvodová správa materiálu obsahuje aj hodnotenie plnenia rozpočtu mesta Trnava za 1. polrok 2019.

„Polročné plnenie rozpočtu v bežných príjmoch predstavuje 51 % ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 % ročného rozpočtu. Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavuje 9 % ročného rozpočtu a v kapitálových výdavkoch 18 % ročného rozpočtu,“ uvádza sa v materiáli.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2019 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.