reklama

Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci

Prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová predloží na októbrové zasadnutie mestského zastupiteľstva návrh druhej tohtoročnej aktualizácie rozpočtu, ako aj vyhodnotenie plnenia rozpočtu za 1. polrok 2019.

V rámci návrhu 2. aktualizácie rozpočtu prichádza k viacerým úpravám financovania investičných akcií.

Medzi najvýraznejšie zmeny zaradené do aktualizácie patrí navýšenie kapitálových výdavkov o 100-tisíc eur na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, navýšenie o 200-tisíc eur na rekonštrukcie mestských objektov na Trojičnom námestí 11 (Zelený dom) a na Hlavnej 5, o 55-tisíc eur sa má navýšiť výdavkový kapitálový rozpočet na dovybavenie školských jedální.

Ilustračné foto

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta na základe reálnych poznatkov aj so znižovaním prostriedkov: o 100-tisíc eur sa znižujú predpokladané výdavky na rekonštrukciu Kukučínovej ulice, výdavková položka “majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku” má byť nižšia o 370-tisíc eur.

Celkové príjmy mesta sa touto aktualizáciou zvyšujú o takmer 1,5 milióna eur. Bežné príjmy sa zvyšujú o 2 milióny eur a kapitálové príjmy sa znižujú o 545-tisíc eur.

Celkové výdavky mesta sa prostredníctvom navrhnutej aktualizácie zvyšujú takmer 1,5 milióna eur, z toho bežné výdavky majú byť vyššie o 1,3 milióna eur a kapitálové výdavky o necelých 160-tisíc eur.

Dôvodová správa materiálu obsahuje aj hodnotenie plnenia rozpočtu mesta Trnava za 1. polrok 2019.

“Polročné plnenie rozpočtu v bežných príjmoch predstavuje 51 % ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 % ročného rozpočtu. Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavuje 9 % ročného rozpočtu a v kapitálových výdavkoch 18 % ročného rozpočtu,” uvádza sa v materiáli.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2019 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.