reklama

Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci

Prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová predloží na októbrové zasadnutie mestského zastupiteľstva návrh druhej tohtoročnej aktualizácie rozpočtu, ako aj vyhodnotenie plnenia rozpočtu za 1. polrok 2019.

V rámci návrhu 2. aktualizácie rozpočtu prichádza k viacerým úpravám financovania investičných akcií.

Medzi najvýraznejšie zmeny zaradené do aktualizácie patrí navýšenie kapitálových výdavkov o 100-tisíc eur na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, navýšenie o 200-tisíc eur na rekonštrukcie mestských objektov na Trojičnom námestí 11 (Zelený dom) a na Hlavnej 5, o 55-tisíc eur sa má navýšiť výdavkový kapitálový rozpočet na dovybavenie školských jedální.

Ilustračné foto

Návrh aktualizácie rozpočtu počíta na základe reálnych poznatkov aj so znižovaním prostriedkov: o 100-tisíc eur sa znižujú predpokladané výdavky na rekonštrukciu Kukučínovej ulice, výdavková položka “majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku” má byť nižšia o 370-tisíc eur.

Celkové príjmy mesta sa touto aktualizáciou zvyšujú o takmer 1,5 milióna eur. Bežné príjmy sa zvyšujú o 2 milióny eur a kapitálové príjmy sa znižujú o 545-tisíc eur.

Celkové výdavky mesta sa prostredníctvom navrhnutej aktualizácie zvyšujú takmer 1,5 milióna eur, z toho bežné výdavky majú byť vyššie o 1,3 milióna eur a kapitálové výdavky o necelých 160-tisíc eur.

Dôvodová správa materiálu obsahuje aj hodnotenie plnenia rozpočtu mesta Trnava za 1. polrok 2019.

“Polročné plnenie rozpočtu v bežných príjmoch predstavuje 51 % ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 % ročného rozpočtu. Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavuje 9 % ročného rozpočtu a v kapitálových výdavkoch 18 % ročného rozpočtu,” uvádza sa v materiáli.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2019 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Mesto aktualizuje rozpočet, predložený návrh MsÚ budú schvaľovať poslanci”

 1. 1
  iá iá says:

  Politbyro vytvorilo nový model financovania :
  Stolček, prestri sa, somárik, potras sa, kyjak, von z kapsy

  Somárika môžete kúpiť na :
  https://zvierata.bazos.sk/inzeraty/somar/

 2. 2
  Niečo pre parkovanie áut v Trnave says:

  Montovateľný parkovací skeletový dom s nákladmi okolo 11 685 € na parkovacie miesto:
  https://www.idnes.cz/brno/zpravy/parkovani-reseni-skeletove-domy-brno-ods.A191016_508305_brno-zpravy_krut

  Možný výrobca takéhoto montovateľného skeletového parkovacieho domu:
  https://www.astron.biz/sk/ocelove-budovy/parkovacie-domy/

 3. 3
  František says:

  Pozoruhodné je že samospráva hovorila o ťažkých časoch, pričom príjmy z daní stúpajú minimálne v aktualizacii o 1,9 milióna. Zaujímavý je pokles príjmu za poplatok za odpad o 473 tisíc eúr. Avizované zmeny na msú asi nie sú v prvom rade o šetrení, nakoľko bežia výberové konania, ani o tom, že vláda je na vine. No najdôležitejšie je na celom mz opäť trhaci kalendár v otázke zmien územného plánu a vracanie materiálov, ktoré už raz cez mz neprešli. Všetko bez väčšej diskusie ani na faceboku na rozdiel od iných vizualizácií, žiadna väčšia aktivita mobilizovať názory občanov. Zahustovat zahusťovat zahusťovat. Nech žijú developeri a počet občanov klesá

  • 3.1
   Larab says:

   K ostatnému sa vyjadrovať nejdem, ale počet občanov klesá len oficiálne. 15 až 20 tisíc ľudí tu žije bez trvalého pobytu.

 4. 4
  Ja som says:

  ďalšia zaujímavá novinka https://www.trnavskyhlas.sk/c/27307-trnava-najala-externych-zamestnancov-na-zimnu-udrzbu-chodnikov-v-centre.htm
  takže mesto dá na 1 osobu 2000€ – spolu 20 ľudí na to, aby 12/2019 až 02/2019 odpratávali sneh v centre mesta, ak nenasneží, tak budú hrabať lístie (3 mesiace?).
  Majú mať nonstop pohotovosť? Všetci 20ti? Koľko majú povinne odrobiť za mesiac hodín? Inak super kšeft, stačí zamestnať 20 Srbov, dať im čistého 600e a pri celkovej cene práce cca 1000€/os je to 100% zisk. Čo tak vyhlásiť pohotovosť pre nadbytočných zamestnancov mestského úradu, ktorí sa idú pretrhnúť. Toľko referentov čo má každé nepotrebné oddelenie by to úplne pokrylo. A čo tak osloviť basu v Hrnčiarovciach…
  Za 40000/mesiac sa na odpratávanie chodníkov mohli prenajať skôr stroje čo by to rýchlo a efektívne čistili, ale asi je lepšie to ručne odpratávať…

  • 4.1
   Kocúrkovo says:

   Za 400€ sa dá dokúpiť radlica na traktorovu kosačku , za 1000€ motorova čistiaca kefa na chodník aj s radnicou a záberom m. Pri 140 km chodníkov a 30 ľuďoch to je cca.4.6km/človeka/deň. …s technikou možno ručne ani omylom.

  • 4.2
   Kocúrkovo says:

   Za 400€ sa dá dokúpiť radlica na traktorovu kosačku , za 1000€ motorova čistiaca kefa na chodník aj s radnicou a záberom m. Pri 140 km chodníkov a 30 ľuďoch to je cca.4.6km/človeka/deň. …s technikou možno ručne ani omylom. Staci menej ľudí ale viac techniky.

  • 4.3
   SL sro says:

   S firmou Slnečné lúče sa v najbližšom zimnom období už neráta?

 5. 5
  Kocúrkovo says:

  Tak to je iná logika platiť 2000€ za prácu na ktorú nepotrebuješ ziadne vzdelanie a stacia ti zdravé ruky nohy ( o tom že by to mohli robiť skôr stroje radšej ani nehovorim) keď hľadajú vedúcich odborov za nástupný plat 1500€ s požadovaným VS vzdelaním, praxou…kocúrkovo. pričom sneh sa udrží v trnave každý rok tak 2-3 týždňe.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.