reklama

Návrh rozpočtu na rok 2017 budú schvaľovať mestskí poslanci

Mesto Trnava počíta v roku 2017 s vyrovaným rozpočtom. V porovnaní s tohtoročným rozpočtom nie sú v návrhu, o ktorom budú hlasovať poslanci na decembrovej schôdzi, žiadne výrazné zmeny.

Radnica navrhuje vyrovnaný rozpočet na strane celkových príjmov aj výdavkov v celkovej výške 55,77 milióna eur.

Bežné príjmy mesta Trnava majú v roku 2017 dosiahnuť 47 miliónov 763-tisíc eur, čo je o 1,7 milióna viac ako je predpoklad v tomto roku.

Bežné výdavky nastavili tvorcovia rozpočtu na 44 miliónov 83-tisíc eur.

Kapitálový rozpočet počíta s príjmami vo výške 1,8 milióna a výdavkami 9,7 milióna eur

Saldo príjmovej a výdavkovej časti navrhovaného rozpočtu v predpokladanej výške 4,2 milióna eur bude vyrovnané prevodom z rezervného fondu a prijatím úveru 900-tisíc eur.

trnava-radnica-zima

Ilustračné foto

V jednotlivých programových položkách výdavkového rozpočtu nie sú až na výnimky žiadne razantné posuny v porovnaní s rozpočtom na tento rok.

Na program Doprava vynaloží v roku 2017 mesto Trnava 5,8 mil. eur (v tomto roku 6 mil.), program Životné prostredie počíta s výdavkami 2,5 mil. eur (v tomto roku 3,6), na Verejné osvetlenie pôjde 1 milión eur tak ako v tomto roku, na program Uličný mobilár plánuje použiť mesto 180-tisíc eur (v tomto roku 200-tis.), položka Mládež a šport počíta rovnako ako teraz so sumou 2,1 mil. eur, program Kultúra má dostať 1,3 milióna (v tomto roku 994-tis.), program Ľudské zdroje má narásť z tohtoročných 3,97 mil. eur na 4,36 milióna, Mestská polícia má dostať približne rovnakú sumu ako v tomto roku, teda 1,7 milióna eur.

„Rozpočet na rok 2017 je navrhnutý ako zdrojovo vyrovnaný s tým, že bežný rozpočet je prebytkový a kapitálový rozpočet schodkový, pričom schodok kapitálového rozpočtu je vyrovnaný z prebytku bežného rozpočtu, z rezervného fondu, z fondu združených prostriedkov, z rezervy na rekultiváciu skládky KO a použitím bankového úveru na financovanie 5. etapy Skládky komunálneho odpadu Trnava Zavarská cesta,“ konštatujú zostavovatelia materiálu.

Výška dlhu mesta Trnavy ku koncu roka 2016 dosiahne 19,81% a po prijatí úveru na 5. etapu skládky bude predpokladaná výška dlhu v budúcom roku 17,26% zo skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka.

V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy nesmie výška dlhu prekročiť 60% skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka.

Jednotlivé položky rozpočtu si predstavíme podrobnejšie po definitívnom schválení návrhu rozpočtu na decembrovej schôdzi mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2016 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návrh rozpočtu na rok 2017 budú schvaľovať mestskí poslanci”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.