reklama

Návrh rozpočtu na rok 2017 budú schvaľovať mestskí poslanci

Mesto Trnava počíta v roku 2017 s vyrovaným rozpočtom. V porovnaní s tohtoročným rozpočtom nie sú v návrhu, o ktorom budú hlasovať poslanci na decembrovej schôdzi, žiadne výrazné zmeny.

Radnica navrhuje vyrovnaný rozpočet na strane celkových príjmov aj výdavkov v celkovej výške 55,77 milióna eur.

Bežné príjmy mesta Trnava majú v roku 2017 dosiahnuť 47 miliónov 763-tisíc eur, čo je o 1,7 milióna viac ako je predpoklad v tomto roku.

Bežné výdavky nastavili tvorcovia rozpočtu na 44 miliónov 83-tisíc eur.

Kapitálový rozpočet počíta s príjmami vo výške 1,8 milióna a výdavkami 9,7 milióna eur

Saldo príjmovej a výdavkovej časti navrhovaného rozpočtu v predpokladanej výške 4,2 milióna eur bude vyrovnané prevodom z rezervného fondu a prijatím úveru 900-tisíc eur.

trnava-radnica-zima

Ilustračné foto

V jednotlivých programových položkách výdavkového rozpočtu nie sú až na výnimky žiadne razantné posuny v porovnaní s rozpočtom na tento rok.

Na program Doprava vynaloží v roku 2017 mesto Trnava 5,8 mil. eur (v tomto roku 6 mil.), program Životné prostredie počíta s výdavkami 2,5 mil. eur (v tomto roku 3,6), na Verejné osvetlenie pôjde 1 milión eur tak ako v tomto roku, na program Uličný mobilár plánuje použiť mesto 180-tisíc eur (v tomto roku 200-tis.), položka Mládež a šport počíta rovnako ako teraz so sumou 2,1 mil. eur, program Kultúra má dostať 1,3 milióna (v tomto roku 994-tis.), program Ľudské zdroje má narásť z tohtoročných 3,97 mil. eur na 4,36 milióna, Mestská polícia má dostať približne rovnakú sumu ako v tomto roku, teda 1,7 milióna eur.

“Rozpočet na rok 2017 je navrhnutý ako zdrojovo vyrovnaný s tým, že bežný rozpočet je prebytkový a kapitálový rozpočet schodkový, pričom schodok kapitálového rozpočtu je vyrovnaný z prebytku bežného rozpočtu, z rezervného fondu, z fondu združených prostriedkov, z rezervy na rekultiváciu skládky KO a použitím bankového úveru na financovanie 5. etapy Skládky komunálneho odpadu Trnava Zavarská cesta,” konštatujú zostavovatelia materiálu.

Výška dlhu mesta Trnavy ku koncu roka 2016 dosiahne 19,81% a po prijatí úveru na 5. etapu skládky bude predpokladaná výška dlhu v budúcom roku 17,26% zo skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka.

V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy nesmie výška dlhu prekročiť 60% skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka.

Jednotlivé položky rozpočtu si predstavíme podrobnejšie po definitívnom schválení návrhu rozpočtu na decembrovej schôdzi mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2016 8:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návrh rozpočtu na rok 2017 budú schvaľovať mestskí poslanci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.