reklama

Trnava zverejnila návrh rozpočtu na rok 2021

Mesto Trnava zverejnilo návrh rozpočtu na rok 2021. Materiál má byť predložený na novembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde poslanci odhlasujú jeho definitívnu podobu.

Trnava má podľa predloženého návrhu hospodáriť v roku 2021 s vyrovnaným rozpočtom, celkové zdroje na strane príjmov a výdavkov sú navrhnuté vo výške 75 miliónov 558-tisíc eur.

Pre porovnanie tohtoročný rozpočet má dosiahnuť príjmy takmer 81,8 milióna, výdavky sú očakávané na úrovni 81 miliónov eur. Definitívne čísla však budú známe až po spracovaní záverečného účtu v prvom štvrťroku budúceho roka.

Ilustračné foto

Návrh rozpočtu počíta aj s použitím rezervného fondu vo výške 6,2 milióna eur na rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov (300-tisíc), na rekonštrukciu Zeleného kríčka (1,4 mil.), polopodzemné kontajnery (480-tisíc), revitalizáciu športového a školského areálu ZŠ s MŠ M. Gorkého (400-tisíc), výstavbu tréningového futbalového ihriska s umelou trávou (300-tisíc) a majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku (895-tisíc eur).

V budúcom roku má byť z fondu poplatku za rozvoj použitých 80-tisíc eur na financovanie výdavkov na výstavbu polopodzemných kontajnerov.

Mesto Trnava na základe prognózy Ministerstva financií SR z októbra očakáva v roku 2021 príjem z podielu na dani z príjmov fyzických osôb vo výške 25 miliónov eur, v roku 2020 majú podielové dane pre mesto dosiahnuť úroveň 23,1 milióna.

Na konci roka 2020 bude predpokladaná výška dlhu mesta Trnava 18,34 percenta bežných príjmov, v budúcom roku sa očakáva pokles na 14,17 percenta.

Príjmy do rozpočtu mesta budú plynúť z miestnych daní a poplatkov 17 mil. eur, z výnosov z majetku mesta (4,6 mil.), z podielových daní (25 mil.), vlastných príjmov rozpočtových organizácií (2,9 mil.), transferov, grantov a príspevkov (6,1 mil.), zo štátneho rozpočtu za prenesený výkon štátnej správy (11,3 mil.) a cudzích zdrojov (17,4 mil. eur).

Vo výdavkovej časti trnavská radnica plánuje vynaložiť na dopravu 6,7 milióna eur, na program životné prostredie 3,2 mil., na odpadové hospodárstvo 6 miliónov eur, verejné osvetlenie 0,95 mil., uličný mobiliár 0,2 mil., na program služby 1,6 mil., na sociálnu starostlivosť 6,2 mil., na školstvo a vzdelávací systém 30,3 milióna eur, na program mládež a šport 3,5 mil., na kultúru 1,1 mil,, vzťahy s verejnosťou sú rozpočtované na 0,2 mil., bezpečnostný servis na 0,17 mil., informačný a komunikačný systém na 0,9 mil., správa majetku a servis majú stáť 2,7 mil. eur, program ľudské zdroje takmer 5,4 milióna eur, mestský grantový systém počíta s výdavkami 0,5 milióna, mestská polícia má pracovať s rozpočtom vo výške 2 milióny eur a výdavky na program administratíva sú navrhnuté na 0,6 milióna eur.

Kapitola príjmové finančné operácie počíta s 8,2 miliónmi eur, z toho je najväčšou položkou prevod z rezervného fondu vo výške 6,2 milióna, ďalej 1,3 milióna úver na fiancovanie výstavby kuchyne s jedálňou na ZŠ Bottova a 570-tisíc z účelovej finančnej rezervy na rekultiváciu skládky.

Výdavkové finančné operácie sú navrhnuté v celkovej výške 2,6 mi. eur, najväčšou položkou sú splátky istín úverov mesta za 2,4 milióna eur.

Rekapitulácia návrhu rozpočtu mesta Trnava na rok 2021:

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2020 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Trnava zverejnila návrh rozpočtu na rok 2021”

 1. 1
  financmajster says:

  “Mesto Trnava na základe prognózy Ministerstva financií SR z októbra očakáva v roku 2021 príjem z podielu na dani z príjmov fyzických osôb vo výške 25 miliónov eur, v roku 2020 majú podielové dane pre mesto dosiahnuť úroveň 23,1 milióna.”

  V roku 2014 keď nastúpil Bročka bol príjem z podielových daní 15,6 milióna. Napriek koronakríze tak mesto má 8-10 miliónov viac, plus zvýšenie daní z nehnuteľností. Napriek nárastu príjmov mesto nemá extra prebytky, ako sa ani nejako vo veľkom nestavia (investície idú prevažne z eurofondov). Kde sú tie peniaze?

  • 1.1
   financucen says:

   Hmmm no kde su tie peniaze ? Hmmmm …. podme si trosku zaspekulovat ? Kde len mozu byt ? Povedz naaaam, podla mna minimalne tusis. Lebo ty vies vsetko, ty mas vsetky tie cisla v hlave. Tvojim konickom je uctovnictvo mesta a vyrocne spravy. Minule som inak videla Brocku sediet na kave ! A neviem ci si nedal dve !!!! Sokujuce ! Moze si toto jeden primator dovolit ? No povedz. Zaujima nas tvoj nazor.

   • 1.1.1
    sprava says:

    Ná čo skáčeš ako keby ťa niekto posadil na rozžeravenú plotňu. Keď tam niekto napíše len časť pravdy, len troch podhalí pravdu už je kriku. Spôsob vládnutia tejto skupiny ľudí zbedačí mesto v čase najvyšších prímov a nie je vidieť nič , nič a ešte raz nič. Povedané skutek utek. ja som mladého Bročku nevidel už dlho, myslí že sa schováva a len tliacha ako jeho predchodcovia v 30 rokoch minulého storočia.

    • 1.1.1.1
     financucen says:

     Vsak napis celu pravdu. Otvor nam oci ty najspravodlivejsi.

     Strasne sme vsetci zbedaceni. Ako len zle sa nam tu zije v tej Trnave. To v casoch pred Brockom to nam bolo sveta zit, to boli casy. Mesto len tak prekvitalo, ale jak prisiel ten Brocka, vsetko ide dolu vodou. Obnova verejnych priestorov, kulturny zivot, zelen, cesty a v neposlednom rade ano cyklochodniky, vsetko bolo predtym lepsie. Take prosperujuce mesto ta Trnava bola a Brocka to cele pokazil, ze ?

     JEDINE, ZE BY TO BOLO CELE NAOPAK :-)

     • 1.1.1.1.1
      Dudu says:

      Skor ide o to ze zvysil nenormalne danea s peniazmi naklada tak ako on a jeho banda uzna za vhodne. To je problem ktory ludi serie najviac a to ho aj vystreli z kresla pre primata.

     • 1.1.1.1.2
      bieda bieda says:

      Zobuď sa z fejsbúkového sna a naštuduj si ten biedny rozpočet na r. 2021
      – jeden z najbiednejších nulový rozvoj
      otázka je kde sa rozflákali všetky peniaze ???

     • 1.1.1.1.3
      Jery says:

      Zrejme asi nepatríš k teraz už 56 ročným zamestnankyniam MU s inkontinenciou (pošťané) ako ich nazval ten čo všetko vie. Asi to bude naopak, lebo ten čo všetko vie niš nezmenil, len sľúbil.

     • 1.1.1.1.4
      sprava says:

      Doteraz sme v Trnave poznali len fekál, preložené do tvojho jazyka hovnocucen. Postupne ti budem posielať správy čo nám ten Nero porobil s financiami. Len tak na okraj zobral si pod mesto cintorínske služby, samozrejme zdražil pohreby a keď nezabezpečil ľudí na kopanie hrobov, tak za lepšie peniaze to robia pôvodný kopáči, no nerob to. A teraz k veci 500 ks stromov približne 90 ročných pagaštana konského postupne odumiera na území mesta. Nero po nástupe prestal jarné a jesenné vyhrabávanie verejných plôch, aby ušetril, zdôvodňujúc to že kosačky listy pozbierajú. Tým došlo k premnoženiu ploskáčika pagaštanového, ktorý sa pri ekologickej starostlivosti (parky bez chémie) likviduje práve spôsobom vyhrabania lístia a jeho odvozu na miesto s vykopanou jamou a lístie sa vrství s nehaseným vápnom. Lenže to je podstatne drahšie a tak sa nerobí ani to a stromy postupne chradnú a menia sa na palivové drevo. Vsadil na osvedčený spôsob, holo rub a následná výsadba gaštanov ktoré by mali byť odolné ploskáčikovi.

  • 1.2
   Eurofondy says:

   Eurofondy su zadarmo? Vsak ked chces aby ti ich schvalili potrebujes nejaky projekt ktory tiez stoji peniaze aj cela ta priprava a kym sa dostanes k EU fondom moze trvat roky a taksto ich musis spolufincovat aj ked je to mensia suma. Vsetky ostatne polozky mas v rozpoctoch ci uz nove cesty, ihriska, kojtanery a hlavne dalsie projekty na ktore moze mesto dostat EU FONDY.

 2. 2
  fiasko says:

  Keby som sa mal podpísať za takýto rozpočet vo voľakedy prosperujúcom meste tak sa radšej zakopem.

 3. 3
  béé béé says:

  Vo volebnom podvode bol aj nejaký Južný obchvat, parkovacie domy, …
  bla bla bla, bla bla bla, lajk, lajk lajk, béé béé béé
  Brovce hííkali a béékali a volili.
  A čo ščúl – ani obraz ani zvuk. Kocovina po voľbách. Penáze v rici
  Osproscené brovce a ich rodičé budú placit zvýšené dane aj v roku 2021
  brovce dajte 3,8 mil éček – my ich rozhádžeme kúpine krafský pozemek
  móžete sa tam íst pást
  Tzv volebný program bicyglistu iba obyčajný bullshit
  Svazácky rozpočet – Mad Cyklo-Max/Nero
  Kukučínová/Hajdócyho – Fury road

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.