reklama

Mestský úrad hodnotí plnenie rozpočtu, najviac zaostávajú plánované výdavky na investičné akcie

Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa budú trnavskí poslanci zaoberať vyhodnotením plnenia rozpočtu mesta Trnava za 1. polrok 2018, schvaľovať majú v poradí tretiu aktualizáciu tohtoročného rozpočtu aj použitie prostriedkov rezervného fondu na financovanie investičných výdavkov.

Materiál spracovali jednotlivé odbory mestského úradu.

Ako vyplýva z údajov spracovaných úradom, za prvý polrok 2018 predstavovalo plnenie rozpočtu v oblasti bežných príjmov 49 % ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 % ročného rozpočtu.

Mesto za prvých šesť mesiacov roka 2018 vyčerpalo na investičné akcie v oblasti kapitálových výdavkoch 9 percent ročného rozpočtu (k 26. septembru predstavovalo percento plnenia 15,66% – z plánovaných 19,7 milióna eur minulo mesto necelých 3,1 milióna eur).

Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavovalo za prvých šesť mesiacov 13 % ročného rozpočtu, momentálne je na úrovni 17 percent.

Ilustračné foto

V príjmovej časti 3. aktualizácie rozpočtu sa zvyšujú celkové príjmy o 417-tisíc eur, bežné príjmy sa zvyšujú o 206-tisíc eur a kapitálové príjmy o 211-tisíc eur.

Vo výdavkovej časti mení navrhovaná aktualizácia aktuálny rozpočet nasledovne: celkové výdavky sa zvyšujú o 41-tisíc eur – z toho bežné výdavky zaznemenávajú nárast o 630-tisíc eur a kapitálové výdavky sa znižujú o 212-tisíc eur.

Návrh aktualizácie rozpočtu na rok 2018 počíta s finančnými zdrojmi v celkovej výške takmer 71,3 milióna eur, výdavky sú nastavené v rámci vyrovnaného rozpočtu v rovnakej výške.


Plnenie rozpočtu mesta Trnava k 26. septembru 2018

Zdroj: egov.trnava.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2018 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestský úrad hodnotí plnenie rozpočtu, najviac zaostávajú plánované výdavky na investičné akcie”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.