reklama

Mestský úrad hodnotí plnenie rozpočtu, najviac zaostávajú plánované výdavky na investičné akcie

Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa budú trnavskí poslanci zaoberať vyhodnotením plnenia rozpočtu mesta Trnava za 1. polrok 2018, schvaľovať majú v poradí tretiu aktualizáciu tohtoročného rozpočtu aj použitie prostriedkov rezervného fondu na financovanie investičných výdavkov.

Materiál spracovali jednotlivé odbory mestského úradu.

Ako vyplýva z údajov spracovaných úradom, za prvý polrok 2018 predstavovalo plnenie rozpočtu v oblasti bežných príjmov 49 % ročného rozpočtu a v bežných výdavkoch 48 % ročného rozpočtu.

Mesto za prvých šesť mesiacov roka 2018 vyčerpalo na investičné akcie v oblasti kapitálových výdavkoch 9 percent ročného rozpočtu (k 26. septembru predstavovalo percento plnenia 15,66% – z plánovaných 19,7 milióna eur minulo mesto necelých 3,1 milióna eur).

Polročné plnenie rozpočtu v oblasti kapitálových príjmov predstavovalo za prvých šesť mesiacov 13 % ročného rozpočtu, momentálne je na úrovni 17 percent.

Ilustračné foto

V príjmovej časti 3. aktualizácie rozpočtu sa zvyšujú celkové príjmy o 417-tisíc eur, bežné príjmy sa zvyšujú o 206-tisíc eur a kapitálové príjmy o 211-tisíc eur.

Vo výdavkovej časti mení navrhovaná aktualizácia aktuálny rozpočet nasledovne: celkové výdavky sa zvyšujú o 41-tisíc eur – z toho bežné výdavky zaznemenávajú nárast o 630-tisíc eur a kapitálové výdavky sa znižujú o 212-tisíc eur.

Návrh aktualizácie rozpočtu na rok 2018 počíta s finančnými zdrojmi v celkovej výške takmer 71,3 milióna eur, výdavky sú nastavené v rámci vyrovnaného rozpočtu v rovnakej výške.


Plnenie rozpočtu mesta Trnava k 26. septembru 2018

Zdroj: egov.trnava.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2018 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Mestský úrad hodnotí plnenie rozpočtu, najviac zaostávajú plánované výdavky na investičné akcie”

 1. 1
  Dement says:

  V preklade do jazyka slovenskeho… chlapcom z LT nevysli plany a preto vlastne nie je nic urobene vobec a necerpa sa. Dalsi dokaz geniality karpatskeho genia Petra Brocku. Manazer na pohladanie!

  • 1.1
   plany says:

   Druhy polrok sa rozbehla vacsina akcii mudrcko:
   Obnova povrchov Hollého a časti halenárskej ulice v Trnave 1 047 574,41
   Rekonštrukcia plochej strechy so zateplením materskej školy ZŠ s MŠ nám SUT, EP MŠ Ľudová 27 v Trnave 126 420,00
   ZŠ s MŠ Vančurova 38 – športový areál, realizácia 682 795,58
   Komplexná rekonštrukcia ZOS, Coburgova v Trnave 588 950,35
   G. Dusíka – spoločné priestory podľa námetu mestských zásahov 297 998,93
   Vybudovanie materskej školy v areáli ZŠ Gorkého 21 v Trnave 956 525,83
   Zmluva o dielo Rekonštrukcia strechy telocvične ZŠ M. Gorkého v Trnave 83 795,20
   Tieto veci sa teraz realizuju, Vysutazena je oprava mikovinoho za milion, Strky a dvojihrisko na slavii a sutazia sa dalsie veci vsetko sa da pozret tak tu nesir sracky ty genius :) nic sa nerobiiii

   • 1.1.1
    plán says:

    Starohájska nie je tiež dokončená.Robia sa chodníky na Tehelnej,aj v škôlke V jame.

   • 1.1.2
    Genius says:

    Nie, nic sa nerobi. Plany mal Broko aj v cyklovezi a padlo mu to. Sracky siris Ty a pozdravujem Vodcu.

    • 1.1.2.1
     Plany says:

     Komplexná rekonštrukcia bytového domu na Ulici G. Goliana 3 v Trnave este som zabudol dalsiu akciu ktora tam neni zaratana dalsich vyse 900 tisic tak si to teraz vsetko spocitaj. Skoda pan Pokorny tieto veci v clanku nespomina hlavne ze napise ze zaostava ale podla tohto to tak nevyzera. Cykloveza sa sutazi , takisto dalsie podzemne kontanery za 400 litrov a ozelenenie lavky . nic sa nerobiiii

  • 1.2
   hoho says:

   Typicky kecajuci nechapajuci ****.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.