reklama

Výdavky rozpočtu na plánované investičné akcie mesta boli v prvom polroku podstatne nižšie

Mestský úrad v Trnave predloží na októbrové rokovanie mestského zastupiteľstva správu o plnení rozpočtu mesta v prvom polroku 2016. Zároveň poslanci prerokujú aj návrhy na štvrtú aktualizáciu tohtoročného rozpočtu.

Ekonomický odbor mestského úradu vypočítal, že v prvom polroku 2016 dosiahli očakávané bežné príjmy rozpočtu úroveň 51 percent, bežné výdavky boli na úrovni 46 percent.

Úplne iná situácia bola v kapitálovom rozpočte, z ktorého sa vo výdavkovej časti financujú najmä naplánované investičné akcie mesta.

“Plnenie kapitálového rozpočtu je v prvom polroku podstatne nižšie a to hlavne v kapitálových výdavkoch, kde dosiahlo len 9 percent ročného rozpočtu. Súvisí to s náročnosťou verejného obstarávania, klimatickými podmienkami na začiatku roka a fakturáciou časti vykonaných stavebných prác až v 2. polroku, prípadne až po ukončení stavby, ak to bolo v zmluve dohodnuté. Kapitálové príjmy boli v 1. polroku naplnené na 46 percent a to hlavne z príjmu z predaja majetku,” uvádza v správe ekonomický odbor na mestskom úrade.

radnica

Ilustračné foto

Návrh aktualizácie rozpočtu

Podľa predloženého materiálu sa aktualizácia dotkne príjmovej aj výdavkovej časti rozpočtu.

Viac ako pol milióna eur (523-tisíc) získa mesto z predaja majetku, ďalších 147-tisíc navyše oproti plánov pribudne mestu za vytriedené komodity komunálneho odpadu z Recyklačného fondu.

Celkovo sa 4. aktualizáciou rozpočtu zvyšujú príjmy o 704 tisíc eur.

Výdavková časť rozpočtu sa má po aktualizácii zvýšiť o 577-tisíc eur.

Radnica navrhuje zaradiť do rozpočtu napríklad zvýšenie rozpočtu na dopravné štúdie o 5000 eur v súvislosti s ekonomickou analýzou parkovacej politiky mesta, na opravu povrchu vozovky a živičného krytu na ulici J. G. Tajovského o 60 000 eur na základe rozpočtu z projektovej dokumentácie a na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie Hollého ulice o 10 000 eur. Navrhované je tiež zaradenie projektových dokumentácií na ulice Horné bašty, Dolné bašty a na lávku, ktorá spája ulicu Fraňa Kráľa a Šípovu ponad Trnávku.

V programe Životné prostredie je navrhované zvýšenie rozpočtu predovšetkým na základnú údržbu zelene o 73 000 eur na ďalšiu kosbu v súvislosti s klimatickými podmienkami podporujúcimi rast trávy.

Mesto navrhuje zvýšiť rozpočet na likvidáciu divokej skládky v lokalite Štrky, financie vo výške 20 000 eur majú ísť na výmenu lavičiek v Ružovom parku, na Streleckej ulici a v parku J. Kráľa.

Významnejšie zmeny sú navrhované v programe Školstvo a vzdelávací systém, kde zvýšené výdavky súvisia s valorizáciou platov pedagogických a odborných zamestnancov v školstve o 6 percent, čo pre rok 2016 znamená zvýšenie výdavkov o takmer 100-tisíc. eur.

Plánované je tiež spracovanie projektovej dokumentácie na rekonštrukciu objektu Kalokagatie vo výške 30-tisíc eur.

Návrh štvrtej aktualizácie rozpočtu majú schvaľovať mestskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva 11. októbra.

“Vo výdavkovej časti sú upravované výdavky takmer vo všetkých programoch tak, ako by mal byť rozpočet naplnený do konca roka,” konštatuje ekonomický odbor mestského úradu.

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2016 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.