reklama

Rozpočet mesta bude vyrovnaný, počíta s vyššími výdavkami na investičné akcie

Nový rozpočet na rok 2014 budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi.

Návrh rozpočtu v meste Trnava počíta na budúci rok s vyrovnaným hospodárením.

Bežný rozpočet má byť prebytkový, naopak, kapitálová časť rozpočtu bude schodková. Schodok kapitálového rozpočtu bude vyrovnaný z prebytku bežného rozpočtu a z prostriedkov v rezervnom fonde.

Z rezervného fondu sa má v roku 2014 použiť takmer 1,9 milióna eur na splátky istín a úverov, 3,7 milióna eur použije radnica na financovanie kapitálových výdavkov, najmä investičných akcií.

radnica-trnava

Ilustračné foto

Príjmy mesta Trnava majú dosiahnuť spolu 42,7 milióna eur, čo je asi o 1,1 milióna eur menej ako v roku 2013.

Pokles súvisí najmä s očakávanými výpadkami z poplatkov za komunálny odpad a nájomné,

Naopak, viac peňazí do mestskej pokladnice v porovnaní s rokom 2013 má získať mesto z ohláseného vyššieho podielu na výnose dane z príjmov fyzických osôb zo 65,4% na 67%.

Mesto by vďaka tejto zmene mohlo získať až 390-tisíc eur.

Z pohľadu bežných výdavkov bude rozpočet v roku 2014 bohatší o 1,6 milióna eur v porovnaní s rokom 2013. Viac peňazí ako v tomto roku sa nájde aj na kapitálové výdavky. Na financovanie najmä investičných akcií v oblastiach dopravy, školstva, odpadového hospdárstva či sociálnej oblasti vyhradila radnica o 2,4 milióna eur viac ako v roku 2013.

Najväčšími investičnými akciami v roku 2014 by mali byť okrem dokončenia pešej zóny rekonštrukcia Hviezdoslavovej ulice, výstavba veľkej kruhovej križovatky na Bratislavskej ulici pri odbočke k priemyselným podnikom, realizácia herného areálu na Beethovenovej ulici či vybudovanie diváckej tribúny so zázemím na atletickom štadióne Slávie.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2013 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rozpočet mesta bude vyrovnaný, počíta s vyššími výdavkami na investičné akcie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.