reklama

Poslanci odsúhlasili vyše pol milióna eur z rezervného fondu na investičné projekty

Zo zdrojov rezervného fondu použije mesto Trnava na základe rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva 553-tisíc eur. Zastupitelia schválili po takmer dvojhodinej diskusii návrh mestskej rady aj dva pozmeňujúce návrhy.

Pôvodný návrh aktualizácie rozpočtu predpokladal s financovaním výdavkov navrhnutých investičných akcií z rezervného fondu vo výške 723-tisíc eur.

Mestská rada na svojom rokovaní odsúhlasila a odporučila poslancom schváliť predložený materiál bez troch projektov – cyklochodníka Veterná ulica – Zátvor (predpokladané náklady 68-tisíc eur), humanizácia obytného súboru Vodáreň na Veternej ulici (navýšenie k pôvodným 100-tisícom euro v rozpočte o 187-tisíc eur) a MR navrhla vypustiť aj navýšenie finančných prostriedkov pre projekt realizácie prihradobného priestoru pri hasičoch – budúci Parčík Bela IV. o 190-tisíc eur.

veterna-ih
Mesto chce v tomto roku uskutočniť aj obnovu verejných priestorov na Vodárni

V rámci poslaneckej rozpravy padli aj dva pozmeňovacie návrhy: poslanec Juraj Fuzák navrhol opätovne hlasovať o schválení navýšenia pre projekt humanizácie vnútrobloku na Veternej ulici, ktoré mestská rada nepodporila, s dovetkom, že podľa najnovších prepočtov bude potrebné pre realizáciu zámeru navýšenie namiesto pôvodne plánovaných 187-tisíc o 155-tisíc eur.

Viceprimátor Tibor Pekarčík navrhol hlasovať o schválení financií pre projekt prihradobného priestoru. Aj pri tomto zámere mestská rada odmietla ďalšie navýšenie financií. Podľa Pekarčíka v tomto zámere tiež prišlo ku korekcii predpokladaných nákladov – z pôvodného navýšenia o 190-tisíc eur na aktuálne potrebných 119-tisíc eur.

Poslanci po takmer dvojhodinovej rozprave a krátkej prestávke schválili návrh mestskej rady, rovnako aj oba pozmeňujúce návrhy.

Z rezervného fondu budú v tomto roku dofinancované aj projekty humanizácie dvoch dvorov vo vnútrobloku obytného súboru Zátvor vo výške (predpokladané navýšenie o 133 000 eur), na projekt Sociálneho centra pôjde 5000 eur, projekt inkluzívneho vzdelávania pre zdravotne znevýhodnené deti so zdravou populáciou v materských školách pôjde 5000 eur, na rekonštrukciu objektu bývalej ZŠ na Mozartovej ulici č. 10 pôjde 30-tisíc eur, o 105-tisíc eur bude navýšený rozpočet pre zámer školského ihriska v areáli ZŠ J. Bottu.

Výška zostatku v rezervnom fonde mesta Trnava podľa informácií viceprimátora Mateja Lančariča zostane na úrovni asi 4 milióny eur.

Vďaka schváleniu navýšenia prostriedkov poslancami by sa malo mestu v tomto roku podariť zrealizovať všetky uvedené projekty na Zátvore, v areáli ZŠ Bottova, na ZŠ Mozartova, na sídlisku Vodáreň aj v prihradobnom priestore pri hasičoch na Rybníkovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2016 16:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci odsúhlasili vyše pol milióna eur z rezervného fondu na investičné projekty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.