reklama

Poslanci odsúhlasili vyše pol milióna eur z rezervného fondu na investičné projekty

Zo zdrojov rezervného fondu použije mesto Trnava na základe rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva 553-tisíc eur. Zastupitelia schválili po takmer dvojhodinej diskusii návrh mestskej rady aj dva pozmeňujúce návrhy.

Pôvodný návrh aktualizácie rozpočtu predpokladal s financovaním výdavkov navrhnutých investičných akcií z rezervného fondu vo výške 723-tisíc eur.

Mestská rada na svojom rokovaní odsúhlasila a odporučila poslancom schváliť predložený materiál bez troch projektov – cyklochodníka Veterná ulica – Zátvor (predpokladané náklady 68-tisíc eur), humanizácia obytného súboru Vodáreň na Veternej ulici (navýšenie k pôvodným 100-tisícom euro v rozpočte o 187-tisíc eur) a MR navrhla vypustiť aj navýšenie finančných prostriedkov pre projekt realizácie prihradobného priestoru pri hasičoch – budúci Parčík Bela IV. o 190-tisíc eur.

veterna-ih
Mesto chce v tomto roku uskutočniť aj obnovu verejných priestorov na Vodárni

V rámci poslaneckej rozpravy padli aj dva pozmeňovacie návrhy: poslanec Juraj Fuzák navrhol opätovne hlasovať o schválení navýšenia pre projekt humanizácie vnútrobloku na Veternej ulici, ktoré mestská rada nepodporila, s dovetkom, že podľa najnovších prepočtov bude potrebné pre realizáciu zámeru navýšenie namiesto pôvodne plánovaných 187-tisíc o 155-tisíc eur.

Viceprimátor Tibor Pekarčík navrhol hlasovať o schválení financií pre projekt prihradobného priestoru. Aj pri tomto zámere mestská rada odmietla ďalšie navýšenie financií. Podľa Pekarčíka v tomto zámere tiež prišlo ku korekcii predpokladaných nákladov – z pôvodného navýšenia o 190-tisíc eur na aktuálne potrebných 119-tisíc eur.

Poslanci po takmer dvojhodinovej rozprave a krátkej prestávke schválili návrh mestskej rady, rovnako aj oba pozmeňujúce návrhy.

Z rezervného fondu budú v tomto roku dofinancované aj projekty humanizácie dvoch dvorov vo vnútrobloku obytného súboru Zátvor vo výške (predpokladané navýšenie o 133 000 eur), na projekt Sociálneho centra pôjde 5000 eur, projekt inkluzívneho vzdelávania pre zdravotne znevýhodnené deti so zdravou populáciou v materských školách pôjde 5000 eur, na rekonštrukciu objektu bývalej ZŠ na Mozartovej ulici č. 10 pôjde 30-tisíc eur, o 105-tisíc eur bude navýšený rozpočet pre zámer školského ihriska v areáli ZŠ J. Bottu.

Výška zostatku v rezervnom fonde mesta Trnava podľa informácií viceprimátora Mateja Lančariča zostane na úrovni asi 4 milióny eur.

Vďaka schváleniu navýšenia prostriedkov poslancami by sa malo mestu v tomto roku podariť zrealizovať všetky uvedené projekty na Zátvore, v areáli ZŠ Bottova, na ZŠ Mozartova, na sídlisku Vodáreň aj v prihradobnom priestore pri hasičoch na Rybníkovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2016 16:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Poslanci odsúhlasili vyše pol milióna eur z rezervného fondu na investičné projekty”

 1. 1
  Will says:

  Revitalizácie sídlisk prichádzajú v hodine dvanástej. Hlavne tá Vodáreň už to dávno potrebovala….

 2. 2
  jim says:

  Hlavne že to dinosauri Butko s Bošnákom blokovali – s heslom:
  “Čím horšie tým lepšie” už by mali ísť do šrotu ako ich kamoš zaspatý Fígeľ
  Ešteže to so zdravým rozumom podporili LT, Stanko aj Klokner
  Kopánka si to už dávno zaslúžila.

 3. 3
  Juraj Fuzák says:

  Je tam mala chyba v cislach. Povodne sa mala Vodaren navysovat zo 100 000 na 287 000, po odstraneni niektorych poloziek z projektu na navysuje zo 100 000 na 255 000 a nie zo 187 000 o 155 000

 4. 4
  namasté says:

  Ale prosím vás,
  reči typu že LT míňa rezervný fond a podobne sú len plané reči.
  KDH – SMERácka koalícia má obrovský strach, lebo sa ide investovať do mesta a do ľudí tohto mesta počas volebného obdobia nie len rok pred voľbami.
  Verím, že sa bude pokračovať v nadstavenom trende a demografická krivka sa v Trnave začne otáčať do pozitívnych čísiel.

  Slnko s vami :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.