reklama

Parkovací dom na Starohájskej vodičom sprístupnia 2. septembra. Pre verejnosť je vyhradených 85 miest

Od pondelka 2. septembra 2019 bude môcť verejnosť využívať 85 parkovacích miest v parkovacom dome na Starohájskej ulici vedľa sídla Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Parkovanie v garáži bude fungovať v rovnakom režime ako vonkajšie parkovisko.

Sprístupnenie časti parkovacieho domu pre verejnosť vo frekventovanej lokalite, v ktorej sa nachádza okrem Úradu TTSK aj poliklinika, sociálna poisťovňa či daňový úrad, avizoval primátor Peter Bročka spoločne so županom Jozefom Viskupičom už v októbri 2018.

Vnútorné priestory parkovacieho domu najprv museli prejsť zásadnou rekonštrukciou, ktorú ukončila župa ako vlastník objektu už na konci januára 2019.

Odvtedy bolo na ťahu mesto, aby pripravilo administratívne záležitosti, reorganizovalo parkovací systém a garáž mohli využívať aj všetci ostatní motoristi.


Parkovací dom na Starohájskej ulici

“Verejnosť bude môcť využiť parkovací dom vedľa sídla TTSK od pondelka 2. septembra 2019. Po prechode popod rampu pri vjazde na parkovisko na Starohájskej si môžu vodiči vybrať, či auto odstavia vonku ako doteraz, alebo budú pokračovať ďalej do parkovacieho domu. Pri odchode v automate zaplatia sumu za parkovanie bez ohľadu na to, na ktorom mieste stáli,” informovala vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelária primátora Veronika Majtánová.

Objekt parkovacieho domu bol v uplynulých rokoch schopný prevádzky v značne obmedzenom rozsahu. Celková kapacita parkovacieho domu postaveného v roku 2004 bola pred rekonštrukciou 130 áut, v minulosti však bola využívaná približne z jednej tretiny.

Najväčším problémom parkovacieho domu bolo zatekanie dažďovej vody zo strechy do nižších podlaží. Dlhodobé priesaky vody spôsobovali odlupovanie horných vrstiev jednotlivých podlaží, ktoré spolu s vodou poškodzovali karosérie zaparkovaných vozidiel.

Parkovací dom je po rekonštrukcii schopný prevádzky v plnom rozsahu – parkovacie kapacity sa dokonca mierne zvýšili.


Vodiči si budú môcť vybrať, či zaparkujú na parkovisku alebo pod strechou. Cena za parkovanie bude rovnaká

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2019 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Parkovací dom na Starohájskej vodičom sprístupnia 2. septembra. Pre verejnosť je vyhradených 85 miest”

 1. 1
  erik says:

  super netrvalo to ani rok :-)

 2. 2
  Jofo says:

  Aj v COOP Jednote budú parkoviská a zľava na kuracie krky.

  Viskupič zachraňuje Trnavu a pláta veci za neschopáka.
  Robí parkoviská, buduje jedáleň na Študentskej, vraj chce aj Tatrasklo.
  O to sa malo starať mesto !

  Henten druhý zaspatý sa iba 5 rokov rozváža na bicygloch, četuje, blufuje a focí sa na fejkbúku. To mal všetko robiť ON LenON

  • 2.1
   miro says:

   Na meste je prázdna kasa tak ho ratuje.
   Idú voľby potrebujú oblbovať. Hrajú to na seba.
   Pripravte sa na 6 mesiacov chvastúnstva a kydov.

   • 2.1.1
    Kasa says:

    Ako si nato prišiel že je prázdna? Teda ani kukucinovu nebudú robiť?

    • 2.1.1.1
     kukučín says:

     Kukučínová je na programe 4 roky. Z hľadiska dopravy v TT bezvýznamná.
     Robí sa preto aby si poslanci MČ urobili PR. Je to enormne predražená akcia.
     Mesto má príjmy 60.000.000 Eur z toho na Kukučínovú – opravu povrchu ide 1,24 % rozpočtu. To je strašná bieda.
     Ale ty môžeš tlieskať a jasať.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.