reklama

Parkovací dom na Starohájskej sprístupnia pre verejnosť po podpise zmlúv a technických úpravách

Parkovací dom na Starohájskej ulici vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) absolvoval počas jesene minulého roka rekonštrukciu. V októbri 2018 avizovali župan Jozef Viskupič a primátor Peter Bročka spoločnú dohodu, na základe ktorej poskytne župa asi osemdesiat miest v záujme zlepšenia súčasnej situácie s parkovaním motoristickej verejnosti.

Podľa slov Patrika Velšica z odboru komunikácie TTSK objekt parkovacieho domu bol v uplynulých rokoch schopný prevádzky v značne obmedzenom rozsahu. Celková kapacita parkovacieho domu postaveného v roku 2004 bola pred rekonštrukciou 130 áut, v minulosti však bola využívaná približne z jednej tretiny.

Najväčším problémom parkovacieho domu bolo zatekanie dažďovej vody zo strechy do nižších podlaží. Dlhodobé priesaky vody spôsobovali odlupovanie horných vrstiev jednotlivých podlaží, ktoré spolu s vodou poškodzovali karosérie zaparkovaných vozidiel.

Kraj sa preto rozhodol pre investíciu v hodnote približne 160-tisíc eur s DPH.

„Práce súvisiace s izoláciou pojazdnej plochy strechy garážového domu boli ukončené. Vzhľadom na to, že do stavby zatekalo dlhé roky, je potrebné zatečené časti muriva nechať riadne vyschnúť a budú sa sanovať v budúcom roku. Tieto práce, resp. stav však neobmedzuje využívanie objektu. Parkovací dom je teraz schopný prevádzky v plnom rozsahu – parkovacie kapacity sa dokonca mierne zvýšili,“ skonštatoval Velšic.


Parkovací dom na Starohájskej ulici

Ako pripomenul Patrik Velšic, ponuka mestu zo strany TTSK na vyhradenie približne 80 parkovacích miest stále platí.

Zámerom trnavskej radnice je podľa slov vedúcej úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora Trnavy Veroniky Majtánovej sprístupniť parkovací dom pre verejnosť čo najskôr.

„Momentálne sme v štádiu spracovávania potrebnej administratívy, pripravujeme zmluvné podklady medzi Mestom Trnava a Trnavským samosprávnym krajom. Až na ich základe môžeme pristúpiť k reálnym krokom – vyznačeniu konkrétnych parkovacích miest patriacich mestu a k osadeniu tabúľ, ktoré budú vodičov informovať o možnosti parkovať vo vnútri budovy. Tomu bude ešte predchádzať demontáž rámp vo vlastníctve TTSK, ktoré sú umiestnené pri vchode do parkovacieho domu, a ďalšie potrebné úpravy,“ informovala Majtánová.

V parkovacom dome budú vodiči platiť zrejme v rovnakom režime, aký funguje na vonkajšom parkovisku pre budovou kraja. „Podrobnosti však bude ešte prerokovávať majetková komisia Mesta Trnava,“ poznamenala.

V rámci parkovacieho domu má byť vo finále k dispozícii 84 parkovacích miest pre verejnosť, ktoré budú viditeľne označené.

„Dá sa predpokladať, že si bude vyžadovať istý čas, kým si občania zvyknú parkovať aj v týchto priestoroch, veríme však, že rozšírenie kapacity parkoviska pri mestskej poliklinike uvítajú,“ dodala Veronika Majtánová.Parkovací dom umožňuje parkovanie aj nielen v objekte, ale aj na streche

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2019 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovací dom na Starohájskej sprístupnia pre verejnosť po podpise zmlúv a technických úpravách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.