reklama

Parkovací dom trnavskej župy na Starohájskej zvýši po rekonštrukcii kapacitu parkovania v lokalite o najmenej 80 áut

Trnavský samosprávny kraj (TTK) ukončí na prelome októbra a novembra 2018 rekonštrukciu parkovacieho domu. Objekt priamo susediaci so sídlom úradu na Starohájskej ulici bol v havarijnom stave niekoľko rokov a jeho celková kapacita asi 130 parkovacích miest bola využívaná približne len z jednej tretiny.

Investícia do nevyhnutných opráv vo výške asi 160-tisíc eur s DPH prinesie Trnavčanom najmenej 80 nových parkovacích miest.

Najväčším problémom parkovacieho domu bolo zatekanie dažďovej vody zo strechy do nižších podlaží. Dlhodobé priesaky vody spôsobovali odlupovanie horných vrstiev jednotlivých podlaží, ktoré spolu s vodou poškodzovali karosérie zaparkovaných vozidiel.

Parkovací dom postavený v roku 2004 na strategickom mieste pri Úrade TTSK, poliklinike, daňovom úrade či sociálnej poisťovni, odkúpilo do vlastníctva bývalé vedenie TTSK. “Vyše 70 percent kapacity nebolo nikdy využitej,” poznamenal župan Jozef Viskupič.


Parkovací dom umožňuje parkovanie aj na streche. Na spodnej snímke sú viditeľné poškodenia spôsobené zatekaním. Tie postupne v rámci rekonštrukcie opravia tak, aby nespôsobovali ničenie karosérií.

“Stav tohto objektu bol havarijný. V rámci rekonštrukcie došlo aj k odstráneniu niekoľkých nefukčných vrchných vrstiev betónu na streche. Po úprave celej plochy strechy, inštalácii hydroizolačného materiálu a epoxidovej živice, bude použitý na povrchu materiál polyurea,” informoval Róbert Balogh z dodávateľskej firmy.

V minulosti realizoval kraj niekoľko opráv, podľa Viskupiča však boli prevedené nekvalitne. Prebehol aj spor so zhotoviteľom stavby a následných rekonštrukcií. “Kraj bol blízko k rozhodnutiu o tom, že firma vykonala práce nekvalitne a má ich opraviť v rámci reklamácie, bývalé vedenie sa však rozhodlo firmu z tejto povinnosti takpovediac vyviazať a rozhodnutím zaviazali inú firmu – subdodávateľa. Táto firma je však nelikvidná a záväzok sa od nej nedá vymáhať,” priblížil Viskupič.

TTSK sa preto rozhodol situáciu riešiť. Zanedbané a zdevastované časti sú rekonštruované pomocou špeciálnej technológie, ktorá je na Slovensku použitá po prvý raz.

“Výsledkom bude, že verejnosť bude mať už čoskoro k dispozícii ďalších najmenej 80 parkovacích miest a možno to číslo bude napokon aj vyššie. V spolupráci s mestom Trnava chceme nastaviť systém parkovania tak, aby to bolo pre motoristov a používateľov čo najmenej zložité a otravné,” povedal trnavský župan.


Jozef Viskupič (vľavo) a Peter Bročka

„Aj tieto nové parkovacie miesta pre občanov sú potvrdením dobrej spolupráce mesta a samosprávneho kraja. Som rád, že župa je ochotná zdieľať svoju infraštruktúru, ktorá doteraz nebola efektívne využívaná. Je teraz na diskusii, aký mechanizmus využívania parkovacieho domu bude nastavený. Rozhodnutie bude na novom mestskom zastupiteľstve,” uviedol primátor Peter Bročka.

Predstava je, aby väčšia časť parkovacích miest bola k dispozícii verejnosti, aby vodiči mohli parkovať v podobnom, možno v rovnakom systéme ako je tomu na parkovisku pri budove.

Umožniť by chceli vo večerných hodinách a počas víkendov bezplatné parkovanie obyvateľom z okolitých ulíc tak, teda tým istým spôsobom, ako je tomu dnes na veľkom parkovisku medzi poliklinikou a Úradom TTSK.

Časť kapacít bude aj naďalej využívať samosprávny kraj alebo susediaci daňový úrad.

MAPA: Parkovací dom na Starohájskej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2018 22:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

63 komentárov pre “Parkovací dom trnavskej župy na Starohájskej zvýši po rekonštrukcii kapacitu parkovania v lokalite o najmenej 80 áut”

 1. 1
  maxim says:

  Verejnosť bude mať už čoskoro… – to je aký termín?

 2. 2
  DPH says:

  Keď za Butku namontovali rampy a nastavili systém pred poliklinikou sa dá vždy nájsť miesto na parkovanie. Takže ďalšie účelové zviditeľnenie Bročka – Viskupič. Otvorím chladničku a vypadnú na dlažbu dvaja , pozriem lepšie a oni sa …….

 3. 3
  roztlieskávačka says:

  Tak tu máme nové voľby v štýle HZDS 90té roky.
  Ešte tam chýbala Klaudia Schiffer.
  Pat a Mat objavili teplú vodu. Rýchlo sa prišli priživiť na tom čo nevybudovali.
  Stojí to tam 14 rokov a zrazu záchrancovia na scéne.
  Bročka tam samozrejme nemal čo robiť. Je to majetok VUC a poslanci VUC budú rozhodovať čo ďalej. Robí tam iba smiešnu roztlieskávačku.
  Samozrejme fanatikom na FB to vyhlásil za svoju akciu a tí to spapali.

  • 3.1
   Peter says:

   Zaujimave ze z opravy okolo 800 litrov za Mikusa je uz len oprava za 160 tisic…Hlavne je ze tam budu moct parkovat ludia co chodia na polikliniku nie komu co patri.

   • 3.1.1
    ander says:

    Ešte sa mi nestalo, že by som na parkovisku pred poliklinikou nezaparkoval.
    O to nejde. Ide o tú zúfalú predvolebnú šaškáreň čo predviedol dlhoročný zamestnanec Smeru SD, ktorý sa momentálne plazí pred novým šéfom bratrancom, ktorého bratranec sa v priamom prenose priznal že chodil na 6 hodinové porady, rozumy s istým Kočnerom.
    A tam skončila rozprávka o nezávislom primátorovi a nezávislých kandidátoch.

    • 3.1.1.1
     Rososo says:

     Velmi slabe nieco nove by nebolo? Uz len dva a pol tyzdna a stale ta ista pesnicka ktora vobec nezabera co teraz?

     • 3.1.1.1.1
      ander says:

      Rososo vadí ti pravda že sa všetci chodili klaňať Kočnerovi ?
      Toto sú akože nezávislí ? Nemyslíš vážne.
      Sami sa priznali. Sú aj videjká. Ja som im to nekázal.
      Žiješ v bubline a nemáš silu akceptovať skutočnosť že “Kráľ je nahý” !

      • 3.1.1.1.1.1
       Rososo says:

       Asi mas stym klananim dobre skusenosti ty bublina.

      • 3.1.1.1.1.2
       taraj says:

       Jedine kto je tu nahý si ty,milý Ander.Keď opätovne obvinia Poora z vytunelovania Nafta Gbely,tak potom čo budeš písať?Butko,Bošnák či hociktorý politik bude akože zlý?Nestrapnuj sa s Kočnerom. Povieš nám koľko tu máš mien?

       • 3.1.1.1.1.2.1
        ander says:

        Milý táraj, ja sa nestrápňujem ale tvoji páničkovia sa strápňujú s Kočnerom. Robili to vedome a dobrovoľne.
        Póor ma aktuálne nezaujíma, tuším nekandiduje.
        Zaujímajú ma títo falošní nezávislí kandidáti , ktorí sú závislí na oligarchii a biznis projektoch.

        • 3.1.1.1.1.2.1.1
         taraj says:

         Kto povedal,že Poor kandiduje?Máš tam jasný príklad,ale to je jedno.Pokračuj teda ďalej v písaní Pravda o Trnave…Aj tak vám to nepomôže.Môže si Mráz aj Válek podať ruku,Trnavu zaplavili reklamami…zase budú plakať po voľbách.

         • 3.1.1.1.1.2.1.1.1
          ander says:

          Výnimočne súhlasím asi budeme plakať všetci.
          My plačeme už toto volebné obdobie.

         • 3.1.1.1.1.2.1.1.2
          john L. says:

          Existuje aj Klamstvo o Trnave tzv FB Bročka
          Píše sa tam, že všetko dokázal LEN ON náš LENON.
          A dokázal to iba za 4 roky.
          Brovce to lajkujú. Šujan dá 30 komentov z toho 6 falošných profilov a to už ani nie je v puberte.
          Nevadí to je demokracia a nezávislosť.

          • 3.1.1.1.1.2.1.1.2.1
           taraj says:

           Hej ŠTBák daj teda jeden falošný profil.Keď niekoho nazveš broovca,tak sa to není pekné.

    • 3.1.1.2
     taraj says:

     Áno Anderko tie autá čo krúžia pri poliklinike sú vymyslené.Vieš Anderko sú tu v Trnave aj veľké akcie ako futbal a tam chodia aj ľudia parkovať.Ono keď niekto nevybuduje dostatočnú kapacitu na parkovanie,tak to musí niekto iný.To bolo kecov,že pri veľkých futbaloch budú autá parkovať na Hlbokej..Keď sa tu zmení prihlasovanie,tak som zvedavý koľko Anderov tu zostane…D

     • 3.1.1.2.1
      DPH says:

      Dobré a výstižné meno máš. Problém miest sú ľudia prichádzajúci do mesta za prácou, do školy. Kto by bol kedy povedal že na Študenskej bude problém s parkovaním. Skončí sa vyučovanie a zrazu máš kde zaparkovať.Spoplatnili parkovanie pri Maxe a zrazu je kde parkovať. Občanom mesta dať parkovacie neprenosné karty a nasadiť poplatky za parkovanie také že dochádzajúcim bude výhodnejšie využívať na cestu do mesta verejnú dopravu. V opačnom prípade sa všetky peniaze pomíňajú na riešenie dopravy a parkovania.

     • 3.1.1.2.2
      netáraj says:

      tárajko futbal sa hrá večer alebo cez víkend.
      Vtedy sú parkoviská prázdne.
      Nestrápňuj sa. Už si ako Bročka.

      • 3.1.1.2.2.1
       Tomas says:

       Predstav si ze pohar uefa alebo repre hrava aj cez tyzden.

       • 3.1.1.2.2.1.1
        netáraj says:

        Správne hrávajú o 8.00 ráno keď je špička.
        Si fakt pod vplyvom ?
        Máš na hlave alobal alebo žltú prilbu ?

        • 3.1.1.2.2.1.1.1
         Tomas says:

         Vecer niesu plne parkoviska? Kde zijes prosim ta? Ked hra repre alebo sa hral pohar bola cela druzba plna az ludia stali na travnikoch pri bile a barakoch

         • 3.1.1.2.2.1.1.1.1
          taraj says:

          Minimálne 200 áut v zákazoch a dostávajú pokuty.To im Poor preplatí.Hlavne tvrdí že v City Aréne je 1000 miest pre autá…

          • 3.1.1.2.2.1.1.1.1.1
           Lolo says:

           Fuzak, nestrapnuj sa uz, my vieme, ze sa ti o Poorovi aj sniva a pomocujes sa z toho, ale ze je v arene tisic miest si vie spocitat aj taky somar ako ty zo svetelnych tabul tak netaraj 😀

  • 3.2
   mirec says:

   Ono odveci je to, ze Brockovi priaznivci sa prehupli uz do levelu Meciarovych dochodcov, ktori boli ochotni sa za Meciara skoro pobit.
   Teraz to tu mame tiez, len v inom vyhotoveni. Cokolvek sa napise na Brocku, znamena trubenie na utok od jeho vernych.

  • 3.3
   Rena says:

   Namiesto Schiffer tam mohla ísť Zmajkovičová.
   Tá aktuálne vytrvalo lajkuje Brokové bludy na FB.
   Prečo asi ?

 4. 4
  statik says:

  Neschopný Jofo s neschopným Neštickým prezentuje v priamom prenose svoju neschopnosť. Za rok nič nespravili so zatekaním objektu, hotové bude vraj čoskoro bla bla bla. Keď teraz 30% je obsadených a časť kapacít bude užívať VUC a daňový úrad pre verejnosť zostane čo ? Nezabúdajme že títo dvaja diletanti chcú dať autá aj na strechu, ktorá sa následne zrúti, lebo nemajú šajnu o statike budov.
  To tam kľudne mohol zostať Mikuš. Nič sa nezmenilo.

  • 4.1
   firhang says:

   Lebo ty si vyštudovaný statik a máš taký prehľad, že pozrieš na budovu a v momente ti prebehnú všetky statické výpočty hlavou. No a ľudia na úrade žerú seno a ani ich nenapdlo to skontrolovať….

   • 4.1.1
    adela says:

    Máš pravdu.
    Odkedy jofo vymenil polovicu úradníkov a dal tam svojich tak žerú seno vrátane vicežupana Neštického.
    A o koľko zvýšil platy svojim si pozri sám.

  • 4.2
   taraj says:

   bla bla bla….To bud senzácia..Nič sa nezmenilo iba vyše 500 tisíc eur sa ušetrilo…Utekaj za Kopúnkom,budú padať autá ujo statik.On ti pomôže.Koľko tu máš mien?

 5. 5
  taraj says:

  Čo nevybudovali?Čo robil doteraz Mikuš?Prišiel Viskupič a v spolupráci s mestom rozšíria možnosť parkovania o 80 miest!!Mikuš plánoval preinvestovať 700 tisíc a teraz stačilo 160 tisíc eur.Je zaujímavé,že v Trnavskom hlase spomínajú mestské zastupiteľstvo,ktoré má schváliť ako sa má využívať parkovací dom.Tak ďalej tlieskaj…

 6. 6
  Ufo says:

  Ten parkovací dom je vo vlastníctve Vucky, čo s tým má mestské zastupiteľstvo ?
  Mestské zastupiteľstvo nemá čo rokovať o využití parkovacieho domu, ktorého nie je vlastníkom.
  Tam je asi myslené parkovisko pred Vuckou, to patrí komu ? Mestu ? ak áno, vtedy môže rokovať MZ Trnava o bezplatnom parkovaní.
  Celkom miest v parkovacom dome je 130, koľko miest obsadia zamestnanci daňového a Vucky ? 100 ? čiže voľných ostane 30 ? Alebo ako ?

  • 6.1
   DPH says:

   Neviem či nebude chcieť VUC pre svojich zamestnancov nejaké žetóny na možnosť umožnenie bezplatného vjazdu a výjazdu v množstve 80 ks. Pokiaľ som v obraze vjazd do parkovacieho domu je z parkoviska pred poliklinikou.

 7. 7
  taraj says:

  Ty nevieš čítať?Trnavčanom prinesie investícia 80 par.miest.Tie ostatné budú využívať ten komu ho VUC prenajme.VUC môže dať tieto miesta do správy mesta a podľa mňa aj tak urobia.Trošku iný článok je v Trnavskom hlase.

  • 7.1
   miro says:

   tárajko nič neprinesie. To tam už je dávno vybudované. Si v šoku, že vodca ťa zmanipuloval. Jofo nič nerobí už rok a to je jeho agenda nie osvieteného vodcu.
   Inak som smutný, že zabudli zriadiť aj kútik alebo cyklovežu na bicykle.
   To by mohlo byť na tej streche a mohol by tam byť aj bufet. Môžu predávať aj koláčiky raw a sirupy. Bolo by to namiesto tých bufetov v staničáku.

 8. 8
  Ufo says:

  A prečo majú prilby na hlavách ? To je stavenisko ?
  A majú osvedčenie o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci ?
  A ak je to stavenisko tak potom ” Nepovoleným vstup zakázaný “, cudzie osoby a novinári nemajú čo na stavenisku robiť !
  Keby drbli dole z tej strechy v pracovnom čase potom kto bude niesť zodpovednosť ?

  • 8.1
   DPH says:

   Čo to ako rozprávaš ? Oni sa na anielskych krídlach ala Zmajkovičová, ktorú už evidentne prekonali, znesú dulu, pozdravia sa s prítomnými a odletia za svojimi ovečkami.

  • 8.2
   golonka says:

   Aktuálne už majú na hlavách hokejové prilby.
   Pejo im zavadzal. Studňu 4 roky nenašli.
   Z našich peňazí zoberú a dajú na svoju kampaň. To dokáže aj blbec.
   Otázka – z čoho chcú financovať hokej Brok a Jofo ? Komu zoberú ?
   Z rozpočtu mesta a VUC to dokáže každý učeň, dokonca aj Fúzak.

   • 8.2.1
    Mat says:

    To bolo tak, jedna pani povedala že z klubu HK Trnava odišlo 50 000 eur potom neodišlo potom odišlo, potom sa našlo. Tak to bolo asi aj s tou studňou. Inak vyvŕtať studňu trvá deň, pokiaľ ju nekopeš pred kanceláriami životného prostredia ako mesto. Na tej fotke sú funkcionári OĽaNO včetne Kohúta. Musia to posilniť. peniaze z toho nečakaj, peniaze má Kažimír a ten dá peniaza na svoju predvolebnú kampaň na guvernéra národnej banky

 9. 9
  alobal says:

  V skutočnosti mali mať na hlavách alobal. Akty X.
  Porušili všetky predpisy aj novinári – práce vo výškach, testy na použitie alkoholických nápojov, psychotropných látok neboli.
  A z toho vzniklo toto úžasné predvolebné marketingové dielo.
  Tie krikľavé vesty by mali nosiť nonstop, aby sme sa im mohli vyhnúť zďaleka.

 10. 10
  Ufo says:

  Aký majú význam tie vesty ? Šak na stavenisku sa vždy nosili prešívaky a monterky.
  Reflexná vesta slúži na zvýšenie viditeľnosti / motoristom, malým deťom…/
  Asi nepriestrelné.

  • 10.1
   marsan says:

   Keby mali prešívaky a monterky museli by reálne pracovať. To žiaľ nevedia.
   Väčšinou pracujú v zariadeniach Smeru ako brigádnici na 3 mesiace.
   Ich práca je selfie, instagram, fajsbúk, motýlik proste virtuálna realita.

 11. 11
  presss says:

  Jofo označil časopis Rodný môj kraj za hanbu žurnalistiky a stopol jeho vydávanie.
  Šéfredaktorkou Rodného kraja bola Natália Krajčo, manželka Marcela Krajča, ktorý kandiduje za Lepšiu Trnavu. S Gabom Kopúnkom, ktorý vydával Hnoj bez rešpektu sedela v jednej redakcii a mali sa radi. Za Mikuša robila pre Mikuša a teraz prebehli k Jofovi a Bročkovi ???
  To je kádrová politika majstrov LTT a OĽaNO
  Len aby ste vedeli komu lajkujete

 12. 12
  taraj says:

  Robila pre Mikuša??Ty berieš niečo?Alebo si na liekoch?Ty budeš inak zakomplexovaný.Śtbáci sú v akcii.Lustrujú ľudí a ich rodiny.Tak sme sa dozvedeli akurát to,že nejaká Natália Krajčo bol obyčajný zamestnanec….senzácia pre Pravdu o Trnave!!!

  • 12.1
   Ter says:

   Vies ked je niekto v koncoch tak mu nic ine neostava len vsetkych obvinovat,konspirovat kde kdo skym a pritom tu placu len ludia co boli odpojeny od koryta a nedokazu rozdychat ze prehraju znova.

   • 12.1.1
    1105 says:

    Tak prezentuje svoju nezávislosť že v pláne má v deň volieb chodiť od volebnej miestnosti k volebnej miestnosti a spolu s Matovičom a Viskupišom vítať s kyticou , len aby sa Matovičovi splnil sen o šéfovi Trnavy.

    • 12.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Tak prezentuje svoju nezavislost…. a takto ako ty sa prezentuje viac ako 60 rocny chlap, co sa tu zhovara v podstate sam so sebou a ma v tom vsetkom paradny misung, zoologicka zahrada pavilon opic suviks 😂😂😂 dufam ze budes zvoleny, to by si este len ludia v priamom prenose smakli tie ludove mudrosti 😂😂😂

 13. 13
  Cykloanarchia says:

  Klamali ste zasa na webe , ako vzdy. Na kamennej ceste cez lesopark nie su ziadne tabule zakazujuce cyklistom prejazd cez lesik.
  Takze plati, ze cyklisti mozu po kamennej ceste, mozu po cyklochodniku na kamennej ceste a mozu aj cez lesik, pomedzi matky z kocikmi, dochodcov atd.
  Arogancia uz nema hranic. Odpalte uz prec.
  Takmer ziadny predvolebny slub ste nesplnili.
  Iba obrazky na facebooku a like pubertakov.
  To je pre mesto malo.

 14. 14
  taraj says:

  To ti napísal Bročka o nejakých tabuliach??Zase Gabo ty??Neberieš niečo??Čo má s tým LT?Na cestách denne zrážajú dementní šoféri chodcov či cyklistov alebo spôsobujú nehody a za to tiež môže LT alebo kto???Takže arogantný pán alebo pani odpáľ preč s nezmyslami!Koľko meníš nickov??Pohoda??

 15. 15
  Parkovací dom says:

  5 mesiacov uplynulo. Fotky na fejsbuku vybledli. 80 miest na parkovanie stále nikde.
  Hlavne, že sa to nafotilo, pomudrovalo sa okolo toho, aj šnicle sa zjedli…
  Sláva zožatá.

  Víziami VPRED za svetlé fejsbukove zajtrajšky.

  • 15.1
   J.Y. says:

   Už sme si zvykli.
   Tieto parkovacie miesta patria do štandardnej sféry sľubov.
   Najpravdepodobnejšie pokračovanie tohoto príbehu bude o niekoľko rokov formou pripravovanej štúdie. Tak to tu chodí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.