reklama

Parkovací dom trnavskej župy na Starohájskej zvýši po rekonštrukcii kapacitu parkovania v lokalite o najmenej 80 áut

Trnavský samosprávny kraj (TTK) ukončí na prelome októbra a novembra 2018 rekonštrukciu parkovacieho domu. Objekt priamo susediaci so sídlom úradu na Starohájskej ulici bol v havarijnom stave niekoľko rokov a jeho celková kapacita asi 130 parkovacích miest bola využívaná približne len z jednej tretiny.

Investícia do nevyhnutných opráv vo výške asi 160-tisíc eur s DPH prinesie Trnavčanom najmenej 80 nových parkovacích miest.

Najväčším problémom parkovacieho domu bolo zatekanie dažďovej vody zo strechy do nižších podlaží. Dlhodobé priesaky vody spôsobovali odlupovanie horných vrstiev jednotlivých podlaží, ktoré spolu s vodou poškodzovali karosérie zaparkovaných vozidiel.

Parkovací dom postavený v roku 2004 na strategickom mieste pri Úrade TTSK, poliklinike, daňovom úrade či sociálnej poisťovni, odkúpilo do vlastníctva bývalé vedenie TTSK. „Vyše 70 percent kapacity nebolo nikdy využitej,“ poznamenal župan Jozef Viskupič.


Parkovací dom umožňuje parkovanie aj na streche. Na spodnej snímke sú viditeľné poškodenia spôsobené zatekaním. Tie postupne v rámci rekonštrukcie opravia tak, aby nespôsobovali ničenie karosérií.

„Stav tohto objektu bol havarijný. V rámci rekonštrukcie došlo aj k odstráneniu niekoľkých nefukčných vrchných vrstiev betónu na streche. Po úprave celej plochy strechy, inštalácii hydroizolačného materiálu a epoxidovej živice, bude použitý na povrchu materiál polyurea,“ informoval Róbert Balogh z dodávateľskej firmy.

V minulosti realizoval kraj niekoľko opráv, podľa Viskupiča však boli prevedené nekvalitne. Prebehol aj spor so zhotoviteľom stavby a následných rekonštrukcií. „Kraj bol blízko k rozhodnutiu o tom, že firma vykonala práce nekvalitne a má ich opraviť v rámci reklamácie, bývalé vedenie sa však rozhodlo firmu z tejto povinnosti takpovediac vyviazať a rozhodnutím zaviazali inú firmu – subdodávateľa. Táto firma je však nelikvidná a záväzok sa od nej nedá vymáhať,“ priblížil Viskupič.

TTSK sa preto rozhodol situáciu riešiť. Zanedbané a zdevastované časti sú rekonštruované pomocou špeciálnej technológie, ktorá je na Slovensku použitá po prvý raz.

„Výsledkom bude, že verejnosť bude mať už čoskoro k dispozícii ďalších najmenej 80 parkovacích miest a možno to číslo bude napokon aj vyššie. V spolupráci s mestom Trnava chceme nastaviť systém parkovania tak, aby to bolo pre motoristov a používateľov čo najmenej zložité a otravné,“ povedal trnavský župan.


Jozef Viskupič (vľavo) a Peter Bročka

„Aj tieto nové parkovacie miesta pre občanov sú potvrdením dobrej spolupráce mesta a samosprávneho kraja. Som rád, že župa je ochotná zdieľať svoju infraštruktúru, ktorá doteraz nebola efektívne využívaná. Je teraz na diskusii, aký mechanizmus využívania parkovacieho domu bude nastavený. Rozhodnutie bude na novom mestskom zastupiteľstve,“ uviedol primátor Peter Bročka.

Predstava je, aby väčšia časť parkovacích miest bola k dispozícii verejnosti, aby vodiči mohli parkovať v podobnom, možno v rovnakom systéme ako je tomu na parkovisku pri budove.

Umožniť by chceli vo večerných hodinách a počas víkendov bezplatné parkovanie obyvateľom z okolitých ulíc tak, teda tým istým spôsobom, ako je tomu dnes na veľkom parkovisku medzi poliklinikou a Úradom TTSK.

Časť kapacít bude aj naďalej využívať samosprávny kraj alebo susediaci daňový úrad.

MAPA: Parkovací dom na Starohájskej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2018 22:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovací dom trnavskej župy na Starohájskej zvýši po rekonštrukcii kapacitu parkovania v lokalite o najmenej 80 áut”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.