reklama

Parkovací dom Na hlinách plánujú postaviť do konca roka 2014

Spoločnosť Fortezza predložila Ministerstvu životného prostredia SR v rámci procesu posudzovania vplyvov na životného prostredie projekt pripravovanej výstavby parkovacieho domu Na hlinách.

Trnavský investor plánuje na sídlisku dlhodobo sužovanom kritickým nedostatkom parkovacích miest postaviť trojpodlažný parkovací dom pre takmer 280 áut.

Ako vyplýva z projektu predloženého ministerstvu životného prostredia, investor predpokladá s výstavbou parkovacieho domu v období od marca do novembra 2014.

V rámci zámeru vybuduje Fortezza bezmála 280 parkovacích miest. Parkovať sa bude v garážových boxoch aj na voľných parkovacích miestach.

Strecha objektu bude mať dve úrovne, pričom časť strechy v dotyku obytných domov na Saleziánskej ulici bude riešená ako zelená a prístupná pre rekreačné účely. Nahradí tak súčasnú zelenú plochu. Projekt počíta aj s výsadbou popínavej zelene na fasáde garáží.

hliny-park-dom-2
Vizualizácia parkovacieho domu

FOTO: Fortezza

Pri realizácii parkovacieho domu sa počíta tiež s okolitou sadovou a parkovou úpravou verejných plôch, vybudovaním detského multifunkčného ihriska s rozmermi 15×23 metrov ako náhrada za odstránenie pôvodného ihriska, ktoré zasahuje do priestorov budúceho parkovacieho domu a je v nevyhovujúcom stave. Na ihrisku s výmerou 345 metrov štvorcových sú navrhnuté vysoko húževnaté tlmiace dosky z recyklovanej gumy,“ uvádza investor v predloženom zámere.

Pozemok v okolí parkovacieho domu bude voľné prístupný bez oplotenia.

Na prvom nadzemnom bude umiestnených spolu 81 parkovacích miest. Druhé podlažie poskytne priestor pre parkovanie 91 autám. Na najvyššom treťom podlaží je navrhnutých 94 miest pre parkovanie vozidiel. Osem garážových boxov bude situovaných pri vstupe do objektu.

Parkovací dom bude dopravne napojený zo sídlíska Na hlinách aj zo Saleziánskej ulice. Pripojenie a dopravná obsluha je navrhnutá cez dva vjazdy a dva výjazdy zo západnej strany objektu na úrovni prvého a tretieho podlažia s plynulým prechodom cez všetky podlažia.

hliny-park-dom-3
V rámci projektu vybuduje investor aj nové multifunkčné ihrisko

FOTO: Fortezza

Celková rozloha riešeného územia je 5300 metrov štvorcových, z toho zastavaná plocha dosiahne 3400 m2.

Predpokladané náklady na výstavbu parkovacieho domu odhaduje investor na 2,5 milióna eur.

Projekt spoločnosti Fortezza dostal zelenú od mesta Trnava po schválení zmeny územného plánu, v ktorom boli dotknuté pozemky vedené ako plochy pre zeleň a rekreáciu.

Poslanci neskôr súhlasili s predajom pozemkov pre investora za symbolické euro. Investor nadobudne pozemok do svojho vlastníctva až po dokončení a skolaudovaní odsúhlaseného zámeru.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2013 12:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovací dom Na hlinách plánujú postaviť do konca roka 2014”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.