reklama

Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu cyklocesty a chodníka pre peších na Spartakovskej ulici

Na Spartakovskej ulici pribudne nová cesta pri cyklistov, súčasťou zámeru je aj obnova chodníka pre peších či revitalizácia verejných plôch. Na realizáciu projektu získalo mesto Trnava nenávratný finančný príspevok 390-tisíc eur z európskych fondov.

Trnavská samospráva vyhlásila verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác projektu cyklotrasy na Spartakovskej ulici.

Úsek s dĺžkou 545 metrov je situovaný na ľavej strane ulice v smere od City Areny.

Trasovanie je navrhnuté ako pokračovanie cyklotrasy pri City Aréne smerom od centra mesta po ľavej strane a končí za križovatkou ulíc Spartakovská, V. Clementisa, Sasinkova pri prvej odbočke do vnútrobloku. Cyklotrasa bude obojsmerná a je vedená v súbehu s chodníkom pre peších, ktorý bude zrekonštruovaný.

V súčasnosti sa v hlavnom dopravnom priestore Spartakovskej ulice nachádzajú vyhradené cyklistické pruhy, mesto však konštatuje, že vzhľadom na vysokú intenzitu motorovej dopravy nie sú bezpečné a ani veľmi využívané.

Spartakovská ulica

Predpokladané náklady na stavebné práce sú stanovené na 482-tisíc eur s DPH, konečnú cenu môžu znížiť ponuky uchádzačov.

Lehota na prihlasovanie do verejnej súťaže končí 30. júna 2020.

Financovanie výstavby cyklotrasy pozostáva z 390-tisíc eur, ktoré získalo mesto Trnava ako nenávratný finančný príspevok, 20-tisíc eur (5% nákladov) vynaloží z vlastného rozpočtu.

Zvyšné náklady na vyvolané investície, ako je presun autobusovej zastávky pri zimnom štadióne či vybudovanie kontajnerového stojiska, hradí samospráva z vlastných zdrojov.

V rámci projektovej dokumentácie sa počíta s presunom zastávky a prebudovaním kontajnerového stojiska.

Súčasťou zámeru je aj krajinno-architektonický projekt, ktorý rieši výrub aj novú výsadbu stromov, krov a trvalkových záhonov.

Počíta sa s výrubom jedenástich stromov a 60 metrov štvorcových krovín na ploche pred Mc Donald’s.

Projektová dokumentácia uvádza výsadbu 13 nových stromov, krov a trvalkových záhonov v blízkosti cyklotrasy na Spartakovskej ulici.

Celkovo sa počíta s výsadbou 13 ks stromov, 212 metrov štvorcových záhonov krov, 1070 ks krov, 281 metrov štvorcových záhonov trvaliek a cibuľovín, 1700 ks trvaliek, 2810 ks cibuľovín a s výsevom trávnika o ploche 997 metrov štvorcových.

Na Spartakovskej ulici dôjde v rámci tejto investičnej akcie aj k výmene existujúcich svietidiel verejného osvetlenia vrátane stožiarov a doplneniu nových svetelných bodov osvetlenia prechodov pre chodcov.

Predpoklad dĺžky trvania stavebných prác je 3 mesiace od podpísania zmluvy s úspešným uchádzačom vo verejnej súťaži.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2020 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Mesto vyhlásilo súťaž na výstavbu cyklocesty a chodníka pre peších na Spartakovskej ulici”

 1. 1
  erik says:

  nahodou obrazok navrhu projektu mesto neposkytlo? aby chodnik neskoncil v semafore ako na Bucanskej ceste a aby cesta nebola vyosena ako na bucanskej a najnovsie na salezianskej?

 2. 2
  dido says:

  a este by bolo fajn, keby niekto nasledne dohliadal na nahradnu vysadbu stromov, pretoze inac to skonci ako na opacnej strane kopca (pri krcme Vozovka Hill), kde vybudovali chodnik a slavnostne vysadili XY stromov, krikov a rastlin, z ktorych dobra polovica vyschla

  • 2.1
   kika says:

   súhlas dido.

   takisto veľká väčšina zasadených stromov zakrátko povysychala alebo bola polámaná a zničená na kopci za benzínkou na bučianskej, za školou v jame.

   nikto sa po zasadení viac nestará, o stromčeky, o zalievanie, o oporné koly

 3. 3
  P R says:

  Odpoveď je jednoduchá:
  PR sa robí pri vysádzaní. Produkujú sa rozhovory, selfíčka, články, virtuálne slávobrány.
  Polievanie je čosi tuctové, rutinné, z toho žiadna sláva nehrozí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.