reklama

Poslanci súhlasili s výmenou pozemkov pre výstavbu cyklochodníka a chodníka pre peších na Cukrovej

Kvôli pripravovanej výstavbe chodníka pre peších, cyklochodníka a zeleného pásu, ktoré budú súčasťou rekonštrukcie komunikácie na Cukrovej ulici, vymení mesto pozemok vo svojom vlastníctve na Nitrianskej ulici za pozemok patriaci spoločnosti United Industries nachádzajúci sa na Cukrovej.

Výmenu pozemkov odsúhlasili mestskí poslanci.

Cukrová ulica

Mesto Trnava po niekoľko mesiacov trvajúcich rokovaniach napokon so spoločnosťou United Industries našli kompromisné riešenie. Pozemok na Nitrianskej ulici v susedstve Vinárskych závodov o rozlohe 1597 metrov štvorcových vymení mesto za pozemok na Cukrovej s rozlohou 2161 m2. Za rozdiel vo výmere pozemkov, ktorý predstavuje 564 m2, doplatí mesto 11 280 eur. Obaja partneri sa dohodli, že budú akceptovať sumu určenú súdnym znalcom. Tá predstavuje 20 euro za meter štvorcový.
„Zámena pozemkov je pre mesto Trnava potrebná z  dôvodu preukázania vzťahu k  pozemkom, na ktorých sa bude realizovať vybudovanie chodníka, cyklochodníka a zeleného pásu pozdĺž južnej časti komunikácie, v súlade so zákonom č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a  stavebnom poriadku,“ uvádza sa v dôvodovej správe materiálu, ktorý prerokovávali mestskí poslanci.

Rekonštrukcia Cukrovej ulice v celkovej dĺžke asi 750 metrov by sa mala uskutočniť ešte v tomto roku. V dopravne vyťaženom úseku vznikne dvojpruhová obojsmerná komunikácia široká 7,5 metra s priečnym sklonom 2% smerom k obrubníkom. Chodník pre peších v šírke 1,5 m a cyklochodník široký dva metre je navrhnutý na pravej strane rekonštruovanej komunikácie. Chodník bude od komunikácie oddelený jeden a pol metrovým pásom zelene. Povrchovú úpravu chodníka bude tvoriť zámková dlažba, cyklochodník bude z asfaltobetónu.

V rámci celkovej modernizácie úseku plánuje mesto odstrániť 19 stožiarov verejného osvetlenia. Nahradí ich 23 nových stožiarov, ktoré osadia zároveň s novými rozvodmi. Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy.

Zvýšená intenzita dopravy, ku ktorej dochádza po sprejazdnení nového mosta cez Trnávku a kruhovej križovatky na Trstínskej ešte viac zdôrazňujú potrebu opravy Cukrovej ulice. “K rekonštrukcii pristupujeme vzhľadom na nevhodnosť podkladných vrstiev konštrukcie vozovky pre cestné účely, zničený asfaltový kryt a zvýšenie intenzity dopravy v predmetnej lokalite,”vysvetľuje projekt pre územné konanie.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2010 2:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci súhlasili s výmenou pozemkov pre výstavbu cyklochodníka a chodníka pre peších na Cukrovej”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.