reklama

Poslanci súhlasili s výmenou pozemkov pre výstavbu cyklochodníka a chodníka pre peších na Cukrovej

Kvôli pripravovanej výstavbe chodníka pre peších, cyklochodníka a zeleného pásu, ktoré budú súčasťou rekonštrukcie komunikácie na Cukrovej ulici, vymení mesto pozemok vo svojom vlastníctve na Nitrianskej ulici za pozemok patriaci spoločnosti United Industries nachádzajúci sa na Cukrovej.

Výmenu pozemkov odsúhlasili mestskí poslanci.

Cukrová ulica

Mesto Trnava po niekoľko mesiacov trvajúcich rokovaniach napokon so spoločnosťou United Industries našli kompromisné riešenie. Pozemok na Nitrianskej ulici v susedstve Vinárskych závodov o rozlohe 1597 metrov štvorcových vymení mesto za pozemok na Cukrovej s rozlohou 2161 m2. Za rozdiel vo výmere pozemkov, ktorý predstavuje 564 m2, doplatí mesto 11 280 eur. Obaja partneri sa dohodli, že budú akceptovať sumu určenú súdnym znalcom. Tá predstavuje 20 euro za meter štvorcový.
“Zámena pozemkov je pre mesto Trnava potrebná z  dôvodu preukázania vzťahu k  pozemkom, na ktorých sa bude realizovať vybudovanie chodníka, cyklochodníka a zeleného pásu pozdĺž južnej časti komunikácie, v súlade so zákonom č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a  stavebnom poriadku,” uvádza sa v dôvodovej správe materiálu, ktorý prerokovávali mestskí poslanci.

Rekonštrukcia Cukrovej ulice v celkovej dĺžke asi 750 metrov by sa mala uskutočniť ešte v tomto roku. V dopravne vyťaženom úseku vznikne dvojpruhová obojsmerná komunikácia široká 7,5 metra s priečnym sklonom 2% smerom k obrubníkom. Chodník pre peších v šírke 1,5 m a cyklochodník široký dva metre je navrhnutý na pravej strane rekonštruovanej komunikácie. Chodník bude od komunikácie oddelený jeden a pol metrovým pásom zelene. Povrchovú úpravu chodníka bude tvoriť zámková dlažba, cyklochodník bude z asfaltobetónu.

V rámci celkovej modernizácie úseku plánuje mesto odstrániť 19 stožiarov verejného osvetlenia. Nahradí ich 23 nových stožiarov, ktoré osadia zároveň s novými rozvodmi. Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy.

Zvýšená intenzita dopravy, ku ktorej dochádza po sprejazdnení nového mosta cez Trnávku a kruhovej križovatky na Trstínskej ešte viac zdôrazňujú potrebu opravy Cukrovej ulice. “K rekonštrukcii pristupujeme vzhľadom na nevhodnosť podkladných vrstiev konštrukcie vozovky pre cestné účely, zničený asfaltový kryt a zvýšenie intenzity dopravy v predmetnej lokalite,”vysvetľuje projekt pre územné konanie.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2010 2:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Poslanci súhlasili s výmenou pozemkov pre výstavbu cyklochodníka a chodníka pre peších na Cukrovej”

 1. 1
  rufus says:

  dobrá vec, len trreba viac a viac a omnoho viac bezpečných cyklochodníkov!

 2. 2
  fero says:

  nachapem preco to mesto tak mlzi, pretoze Sebo vymenil kus pozemku na ktorom by nikdy nic nepostavil za pozemok, ktorym si rozsiril vinarske zavody. apropo 20 EUR/m2 je urcite dobra cena, tak nech mesto takto isto hlada pozemok na ten domov dochodcov a nedojdeme o dva domy na namesti!!!

 3. 3
  Štefan says:

  Fero, píšeš, že nechápeš. Tak Ti napíšem, ako to ja chápem, resp. pociťujem.
  1.) Kto sa v súčasnom období nepokúsil prejsť pešo po Cukrovej, ten nepochopí, že vybudovanie chodníka má tam cenu zlata. Pri tak obrovskej premávke, aká tam teraz je, chodec nemá šancu. Chodí sa mimo vozovku, po roli vyšliapaným chodníkom a keď prší, tak po vozovke. Na vozovke je spravidla veľa obrovských kaluží ( lebo tá cesta je veľmi nekvalitná a neodkanalizovaná) a mnoho bezohľadných vodičov. Nemáš proste šancu tade prejsť, aby Ťa neošpliechali. Naviac v pokračovaní tejto cesty na Slnečnú sú dve pravouhlé zákruty, ale kompetentní nič nebrali do úvahy a pustili po otvorení okruhovej križovatky na Trstínskej touto cestou i kamióny. Tieto pravidelne strhávali v zákrutách kovové zábrany a ničili povrch cesty, ktorého podložie jednoducho nie je na takú záťaž stavané. To všetko bolo a je voči chodcom bezohľadné a životu nebezpečné. Preto rozhodnutie mesta o výmene pozemku jednoznačne schvaľujem. A nech si i nejaký Šebo pomôže, asi si to vedel vyrokovať.
  2.) Asi myslíš tú škôlku na Coburgovej. No uvedom si, že na Coburgovu žiadny dôchoca, ktorý tam nebýva, nebude chodiť, toľko rozumu má hádam každý. Mesto tam plánuje i nejaké iné sociálne služby, možno škôlku. Pre koho to bude, sa nenapíše na plnú hubu, ale tento neistý pokus mesta o zmenu v tejto lokalite napriek tomu chválim. Inak domy v centre mesta, ktoré spravuje mesto chátrajú. Ich využitie môže byť iba v prízemí na podnikanie a na poschodiach na prenájom bytov. A práve z tých bytov v centre sa horko-ťažko podarilo takých nepríspôsobivých ako na Coburgovej vysťahovať. Ak to bude spravovať súkromník, je predpoklad, že to kvalitne zrekonštruuje (vďaka podmienkám, ktoré určia pamiatkari). Ten dom zostane v Trnave, nech je vo vlastníctve mesta alebo súkromnom. Preto mi to vôbec nevadí.

 4. 4
  fero says:

  ja nepochybujem o zmysle vymeny pozemku, len som nechapal ze preco mesto napisalo, ze po niekolko mesacnych rokovaniach, pretoze ta vymena je jednoznacne vyhodna pre Judr., ale pre mesto resp. pre obcanov potrebna

  takze som sa iba pozastavil nad tou obhajobou mesta, ze tie rokovania boli velmi “tazke”

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.