reklama

Opravu cesty na Cukrovej chce mesto odložiť. Výstavba chodníkov pre peších a cyklistov zostáva aktuálna

Avizovaná rekonštrukcia Cukrovej ulice sa podľa najnovších informácií uskutoční v podstatne menšom rozsahu, ako sa pôvodne plánovalo.
V mestskom rozpočte je na investíciu vyčlenených 500-tisíc eur. Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby Dušana Béreša je však dnes už takmer isté, že projekt bude v roku 2011 realizovaný len v oklieštenej forme.

Cukrová ulica

„Pre plánované zmeny vo výdavkovej časti rozpočtu by mala zostať komunikácia na Cukrovej ulici v pôvodnom stave. Realizovať sa bude nový chodník pre peších, cyklochodník, dôjsť by malo aj k obnove stĺpov verejného osvetlenia,“ zoznámil nás s aktuálnymi informáciami D. Béreš.

V pôvodne schválenom projekte sa uvádza, že chodník pre peších bude široký 1,5 m, cyklochodník má mať šírku dva metre. Doteraz absentujúce priestory určené pre chodcov a cyklistov budú situované na pravej strane bližšie k areálu cukrovaru. Chodník má byť od komunikácie oddelený jeden a pol metrovým pásom zelene.

Príprava pozemkov, na ktorých majú byť situované oba chodníky, začala už vlani v decembri.

V rámci celkovej modernizácie úseku plánuje mesto odstrániť 19 stĺpov verejného osvetlenia. Nahradiť ich má 23 nových stožiarov, ktoré osadia zároveň s novými rozvodmi.

V súvislosti s predpokladaným odkladom rekonštrukcie cesty na Cukrovej v úseku od križovatky Pri kalvárii po Hajdóczyho ulicu sa pravdepobobne už v najbližších dňoch uskutoční renovácia prejazdu cez koľajnice dnes už neexistujúcej vlečky do trnavského cukrovaru.

Nanovšie informácie z prostredia trnavskej radnice naznačujú, že rozpočet schválený bývalým zastupiteľstvom v priebehu roka poznačí aj viacero ďalších zmien. Priebežne vás o nich budeme informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2011 1:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Opravu cesty na Cukrovej chce mesto odložiť. Výstavba chodníkov pre peších a cyklistov zostáva aktuálna”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.