reklama

Súčasťou projektu plánovanej rekonštrukcie Cukrovej sú aj chodníky pre peších a cyklistov

Projekt rekonštrukcie komunikácie na Cukrovej ulici, ktorá je frekventovanou spojnicou ulíc Trstínskej a Hajdóczyho, postúpil do územného konania. Mesto Trnava plánuje kompletne zrekonštruovať asi trištvrte kilometrový úsek cesty, a zároveň plánuje zrealizovať chýbajúci chodník pre peších aj cyklochodník.

Zvýšená intenzita dopravy po sprejazdnení nového mosta cez Trnávku a kruhovej križovatky na Trstínskej ešte viac zdôrazňujú potrebu opravy Cukrovej ulice. „K rekonštrukcii pristupujeme vzhľadom na nevhodnosť podkladných vrstiev konštrukcie vozovky pre cestné účely, zničený asfaltový kryt a zvýšenie intenzity dopravy v predmetnej lokalite. Súčasťou projektovej dokumentácie je aj návrh chodníka pre peších a cyklochodníka po jednej strane komunikácie, nakoľko v súčasnosti sa pozdľž komunikácie nenachádzajú,“ uvádza sa v projekte pre územné konanie.

Cukrová ulica

Po rekonštrukcii vznikne dvojpruhová obojsmerná komunikácia široká 7,5 metra s priečnym sklonom 2% smerom k obrubníkom. Chodník pre peších v šírke 1,5 m a cyklochodník široký dva metre je navrhnutý na pravej strane rekonštruovanej komunikácie. Chodník bude od komunikácie oddelený jeden a pol metrovým pásom zelene. Povrchovú úpravu chodníka bude tvoriť zámková dlažba, cyklochodník bude z asfaltobetónu.

V rámci celkovej modernizácie úseku plánuje mesto odstrániť 19 stožiarov verejného osvetlenia. Nahradí ich 23 nových stožiarov, ktoré osadia zároveň s novými rozvodmi. Súčasťou projektu sú aj sadové úpravy.

Investícia bude realizovaná pravdepodobne ešte v priebehu tohto roku.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2010 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súčasťou projektu plánovanej rekonštrukcie Cukrovej sú aj chodníky pre peších a cyklistov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.