reklama

Onedlho začne výstavba novej cesty pre cyklistov a chodníka pre peších na Hlbokej ulici

V horizonte niekoľkých dní začne výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších na Hlbokej ulici. Doba realizácie podľa zverejnenej zmluvy o dielo medzi Mestom Trnava a víťazným uchádzačom vo verejnej súťaži – trnavskou spoločnosťou CS, s.r.o., je stanovená na 12 týždňov od prevzatia staveniska. Nový chodnk pre peších a cestička pre cyklistov na Hlbokej ulici by tak mohli slúžiť verejnosti približne na konci augusta alebo začiatkom septembra tohto roka.

Predpokladaná hodnota zákazky bola vo verejnej súťaži 271 000 eur s DPH, víťazná ponuka od CS, s.r.o., ktorá je stanovená aj v zmluve o dielo, znela na 235 740 eur s DPH.

Cyklochodník s dĺžkou 858 metrov bude široký 2,5 metra. Chodník pre peších je navrhnutý v celkovej dĺžke 957 metrov a šírkou 1,5 metra.

Podľa údajov zo stavebného povolenia na vybraných úsekoch povedie cestička pre cyklistov v pôvodnom trasovaní jestvujúceho asfaltového chodníka, chodník pre peších bude zasa na vybraných úsekoch vedený súbežne s cyklochodníkom a v niektorých miestach ich vzájomne oddelí plocha zelene.


Hlboká ulica

Ilustračné foto

Začiatok úseku novej cesty pre cyklistov a chodníka je navrhnutý napojením na jestvujúci chodník a cyklotrasu vedľa svetelnej križovatky pri mestskom amfiteátri, nové komunikácie povedú až ku križovatke ulíc Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska.

Povrchová úprava cyklochodníka bude z jemnozrnného asfaltobetónu, chodník pre peších vybudujú s povrchovou úpravou vystuženého granisolu.

V rámci stavebných prác bude vybúraný existujúci asfaltový chodník pozdĺž Hlbokej ulice v trase od City arény nadchod pri poliklinike a na zostávajúcej trase od nadchodu po koniec stavby pri North Tower bude z jestvujúceho chodníka odstránená pôvodná vrchná vrstva liateho asfaltu.

Súčasťou stavby bude aj úprava dvoch ostrovčekov svetelnej križovatky Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska. Dôvodom je umožnenie prejazdu cyklistov na existujúci cyklochodník na Rybníkovej ulici.

V rámci výstavby nového cyklochodníka a s tým súvisiaceho presunu existujúceho chodníka je potrebné presunúť štyri existujúce osvetľovacie stožiare do zeleného pásu za cyklochodník.

Súčasťou sadových úprav bude výsadba nového trávnika s výmerou viac ako 3000 metrov štvorcových.

Z celkovej ceny diela 235 740 eur tvorí najväčšiu položku výstavba chodníka a cyklochodníka – 177 590 eur, úpravy a preložky verejného osvetlenia budú stáť takmer 19 600 eur, demolačné práce 16 700 eur, výstavba zárubného múra 14-tisíc, sadové a vegetačné úpravy takmer sedemtisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2018 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

59 komentárov pre “Onedlho začne výstavba novej cesty pre cyklistov a chodníka pre peších na Hlbokej ulici”

 1. 1
  fidelis says:

  Nemam bicykel,ale suhlasim nech sa robi nieco pre cyklistov,v tejto dobe nevyhnutnost.
  Nemam deti predskolskeho veku,ale kupa skolky od elektrarni bola podla mna rozumna vec.
  Nechodim do kostola,som neveriaci,ale nech sa investuje do zachovania chramov,chodia tam ini,navyse je to nasa pycha.To iste s hradbami,som na ne hrdy,bodaj by svietili cele dokola.
  Most na poliklinike nevyuzivam,chodim tam autom,ale nech sa spravi zelena lavka,ved to pomoze ludom.
  Vino nepijem,mam z neho kyselinu,piju ho ini,tak nech je pre ludi ochutnavka vin.
  Parkovisko pri nemocnici neplanujem vyuzivat,myslim ale ze kopa ludi ano.
  Jednosmerka na Holleho,hm uvidíme,ked to ale ma pomoct tak jednoducho pojdem z druhej strany.Ved v centrach európskych miest su skoro vsade same jednosmerky,asi vedia preco.
  Cez ruzovy park nechodim,ked sa ale spravi tak ako sa spravil park pri hasicoch,bude to parada.S dcérou cestou z kniznice sa tam rad posadim so zmrzlinou…
  atd atd atd…

  No a potom pride nejaky Milan Miňo Putera a šecko je zle,nech sa robi cokolvek,kedykolvek a kdekolvek.Tebe poradim len jedno,daj sa utratit!
  Tebe totiz uz neni pomoci!

  • 1.1
   Bimbo says:

   Chlapci alergiu by som vám prial aspom ma 15 bylín ,alergénov. Potom by ste možno pochopili.

  • 1.2
   STB says:

   Ja by som mal ešte jeden sen, postaviť nový vojenský archív a budovu starej univerzity zrekonštruovať a tam presídliť a zjednotiť obe univerzity Trnavskú a aj Univerzitu Cyrila a Metoda. To by aj výpalníkom z UV- LTT padla sánka.

  • 1.3
   Roman says:

   hmmm, ešte pridám:

   piknikovať do mesta síce nechodím, ale nevadí mi burina po pás… to bolo ironicky, ak by niekto nepochopil…

  • 1.4
   Terka says:

   Pripojím sa aj ja. Kauza odvolaná prednostka, úloha zohnať personálny audit, ktorý potvrdí prezamestnanosť na MU ako opodstatnený. Úloha splnená ak prídu na to letíš, úloha nesplnená letí tiež. Výrub stromov Všivavý hájiček, keď sa bude ešte 4 roky sadiť množstvo stromov ako doteraz, tak za 15 rokov sa možno vyrovnajú plochy stromov v porovnaní s tými vypilovanými. Nepočítam náklady na zakúpenie stromov, výsadbu, zalievanie. .Pre ľahšie pochopenie príspevku, ďalšie pripomienky neskôr. Haleluja.

   • 1.4.1
    Roman says:

    Terka, možno sa ani nevyrovnajú, keď stromy budú vyberať a starať sa o ne takí diletanti ako to bolo na Rybníkovej. Neprežijú.. Ale na vine bude asi psí moč.. tak nič som nepovedal :-)

    • 1.4.1.1
     úloha says:

     Diletant si Ty milý Roman.Už si podal trestné oznámenie na firmu čo polievala stromy?Ale na dobrovoľníkov čo sadili stromy?Terka aj ty si podala trestné oznámenie?Takže máte ťažkú kopúnkovú úlohu!!!Máte čo písať v Kopúnkove!!!

     • 1.4.1.1.1
      Roman says:

      Fúha, voláky si rozčertený.. Prečo by som mal podať trestné oznámenie? To už tu ani nemôžem vyjadriť svoj názor? Nečítaj ho, keď Ti vadí.. Ja iba poukazujem na Vašu totálnu neschopnosť. A sa mi páči, ako hneď každého ošacujete.. To už kazdý kto s Vami nesúhlasí je Kopúnkovec, alebo smerák, alebo Pórovec? Sa mýliš, bohužiaľ sa ľudia vo Vás sklamali..

      • 1.4.1.1.1.1
       Uloha says:

       Na moju totalnu neschopnost??Co ja som sadil tie stromy??Vo mne sa ludia sklamali?Mas to v zivote pomylene.Ja nemam s Lepsou Trnavou nic spolocne.Akurat to,ze som im dal hlas a dam im ho aj teraz.Akurat reagujem na tvoje nezmysly.To iste plati pre tetu Terku.Keby si sledoval trosku aj ine mesta,tak zistis,ze aj tam zasychali novo vysadene stromy.Ked mi nieco vadi,tak to riesim cez mesto bud priamo alebo cez odkaz pre starostu.A nie vymyslami ala Gabo..Aj tam to sadili dobrovolnici z Trnavy…D Pekny vikend

       • 1.4.1.1.1.1.1
        Roman says:

        Tak v tom prípade sa Ti hlboko ospravedlňujem, z Tvojej reakcie som mal pocit, že si minimálne ten dobrovoľník čo vysádzal tie stromy. Pekný víkend aj Tebe prajem :-)

        • 1.4.1.1.1.1.1.1
         Beta says:

         Naši vodcovia sú najšťastnejší, keď ich hladkajú po hlávke, vtedy pradú ako mačiatka.
         Keď ich nechvália, ceria zuby a vrčia ako vlčiaci.

       • 1.4.1.1.1.1.2
        fero says:

        Pre úloha : …povolené alebo bežné %strát pri výsadbe vzrastlych stromov by nemalo prekročiť 1-3%…tu je to oveľa viac …čo naznačuje systémovú chybu v procese (materiál -vysadba-udrzba) …treba aby si to kompetentný rozanalizovali, skúsili nájsť príčinu alebo ich kombináciu a urobili potrebné zmeny. …predpokladám že pri súčasnom zabezpečení výsadby nie je ani nikto zodpovedný za uhynutie stromov…A ich novú výsadbu opätovne zaplatí mesto.

    • 1.4.1.2
     Terka says:

     Systém 6 firiem starajúci sa o zverenú lokalitu mesta mal aj tú výhodu že daná firma sa starala o zverenú zeleň a bola aj za ňu zodpovedná. Ja si nemyslím že by brigádnici urobili chybu, alebo bol výsadbový materiál zlý. Jednoducho stromy s tak malým balom zeminy sú v podstate sadené ako vo väčšom črepníku. intenzívnu zálievku potrebujú v čase horúčav aj 2 krát za týždeň po dobu niekoľko rokov. Tu treba hľadať kde urobili soů druzi z NDR chybu. Pokiaľ niekto zvolil cestu šetrenia na polievaní stromov to je vinník

     • 1.4.1.2.1
      fero says:

      …ta chyba môže mať viacero príčin….zlý materiál, nedostatky pri výsadbe(mala jama, hladké steny jamy, utopene rastliny, chýbajúca zalievkova miša, zle ukotvene rastliny , zle urobena zavlahova sonda, a pod. ) nedostatočná údržba v prvých rokoch. …teraz je systém nastavený tak že materiál dodá jedna firma vysadi 2 firma a stará sa 3.firma…A zodpovednosť sa stráca. Pri systéme..dodá, vysadi a prvé 3 roky sa stará 1 firma by zodpovednosť ako aj záruky boli jednodznacne.
      Samostatnou kapitolou je polievanie, nie je to niekedy o tom ako často ale skôr o tom v akom množstve. Je výhodnejšie polievať menej často no väčším objemom vody tak aby sa voda dostala aj do spodných vrstiev a podporila rast koreňov do hĺbky, skôr ako keď to niekto bude kropit 2x týždeň iba na povrchu čo vzapeti vyschne.

 2. 2
  Juraj Fuzák says:

  Haleluja 👏👏👏👏

 3. 3
  alojz says:

  Nie Haleluja, ale ten chodník je ešte celkom v poriadku, peších tam nie je vidieť po celý deň, rozumnejšie by bolo keby ste konečne uprednostnili priority, napr. chodník od pošty Dohnányho smerom k Lidli, sama jama a hocikde inde, p. Fero v predošlom komentári ohľadom zelene to presne pomenoval a neviem kto Vám to tam schvaľuje tieto akcie, apropo križovatka pri Kriváni tiež tragédie. V podnetoch OPS, dookola neudržiavané a dokonca nebezpečné konáre stromov a nič sa nedeje,

 4. 4
  Soper says:

  Ked sa spravia na hlbokej hradby + tento chodnik s cyklochodnikom a nasvieti sa to tak to bude ina parada

  • 4.1
   STB says:

   Snívalo sa mi že mám 2 miliardy € a môžem ich minúť v prospech mesta a jeho občanov. Opraviť na Hlbokej hradby aj v tomto prípade sa mi to zdá ako plytvanie financií. A to by som mohol byť pri tom obnose financií aj trochu roztopašný. Cyklochodník je iná káva, aj pri nich treba zvažovať, ako zabezpečiť,aby sa investícia vrátila a z dopravy na bicykli do práce sa nestala najdrahšia doprava. Zohľadniť poveternostné podmienky, tradíciu, finančnú náročnosť. Takže odborníci majú zadanú úlohu. Podotýkam že do 40 rokov som aj ja preferoval tento spôsob dopravy, lebo nič v meste nie je tak rýchle ako cyklista. Keď sa teraz pozerám na posmelených cyklistov, ako jazdia bezohľadne krížom, krážom, neuvedomujúc si vlastnú zraniteľnosť, nič iné ako nazvať ich dobrovoľnými darcami orgánov ma nenapadá. Pridám vlastnú skúsenosť, idem na aute približne 30 km/ h keď z vedľajšej cesty sa vyrúti mladý cyklista, ubrzdil som a trasúc sa čo sa mohlo stať som sa vydal za odvážlivcom. Dobehol som ho a vyčítal mu jeho nerozvážnosť a po naliehaní z mladého vypadlo” tak teda prepáčte” ! No čo už, mal som o čom týždeň rozmýšľať. V tejto súvislosti by som poprosil políciu, aby bola aj voči tejto doprave rovnako prísna ako k vodičom aut.

   • 4.1.1
    Dan says:

    STB ty budeš zvláštny človek. Opraviť hradby je plytvanie peňazí? ?Čo si za zač? ?Opravovať kultúrnu pamiatku je povinnosť každého mesta !!A ďakujme tiež za každý meter nového cyklochodnika! !Rodiny s deťmi sa môžu bezpečne bicyklovať. Ale to ty nepochopíš. Radsej tu budeš písať o zlých cyklistov.Čo aj sú, to nik nepopiera.Ale čo s tým má nový cyklochodnik?To budeme písať o zlých a arogantných šoférov áut, keď budú robiť nejakú cestu? ?A pritom denne šoféri áut zabijú alebo zrania chodcov či cyklistov.

    • 4.1.1.1
     STB says:

     Aj ja som vďačný za krásne celoplošné lúčne lány, opäť ušetríme dajte to na charitu, trebárs Broncu.Pokiaľ by si chcel vidieť hradby choď sa pozrieť do Dubrovníka, potom možno pochopíš. Aj tam opravovali pred 15 rokmi baštu Minčetu čo im ju počas vojny rozstrieľali. Skúsim ti vymenovať dôležitejšie stavby ktoré by som uprednostnil pred opravou hradieb. Kapitulská s polorozpadnutými mestkými domami , Františkánsky kostol, Jezuitsky kostol,Trnavskú univerzitu v ktorej sídli vojenský archív, podzemné chodby spájajúce trnavské kostoly, Cukrovar, v ktorom areály vybudovať nový administratívny stred mesta s nadzemným garážovým domom, v starej budove cukrovaru vybudovať výstavné priestory, doplnené galériou, divadlom. Prepáčte zobudil som sa od toho snívania celý spotený. Význam Trnavy ako kultúrno spoločenského centra s potenciálom atraktívneho turistického centra by získal neuveriteľný potenciál.

     • 4.1.1.1.1
      Kritik says:

      Ešte že si sa tak rýchlo zobudil. Máš šťastie, lebo by si dostal nejakú mrchanemoc. Čo môžeš očakávať od týpkov, ktorí nie sú v stave ani tú posranú burinu zlikvidovať a ktorí každú akciu melú niekoľko rokov predovšetkým na sociálnych sieťach?
      Keď niečo urobia, stejne to vyzerá ako cyklochodník na Trstínskej.

     • 4.1.1.1.2
      Dan says:

      Dobre,tak snivaj ďalej.Hlavne s kostolmi ktoré patria cirkvy či cukrovar, ktorý je tiež v súkromných rukách. Ale to je jedno.Beriem to každý má iné priority.

      • 4.1.1.1.2.1
       Arana says:

       STB tam písal spraviť niečo pre mesto a jeho obyvateľov. Za 2 miliardy kúpi kostoly aj Cukrovar. Pravdu máš že je to jedno lebo tie miliardy nebudú iba že by bol primátor Schuster, tomu sa to v Košiciach podarilo. Návod pre všetkých milovníkov histórie

 5. 5
  sisa says:

  No kedy už konečne bude založena ta mestská firma na údržbu zelene, stromov, aj. ako bolo sľubované pred voľbami, už budú aj druhé a nepotrebujete súkromníkov, či FCC /ich práca nestojí za nič/, lebo to boli len reči rečičky a skutek utek,

  • 5.1
   Terka says:

   Sisa tá firma pracuje naplno už 4 rok, pod Správou športových a kultúrnych zariadení. Riaditeľom je ing. Turčan skúsený ekonóm. V súčasnosti sa im darí práce pre mesto zabezpečovať asi 2 krát drahšie ako zabezpečovalo tých 6 firiem s nevýhodnými zmluvami pre mesto.

 6. 6
  sisa says:

  Tak to je ozaj super , p. Fuzák čo Vy na to,keď je to skutočne tak tak to je nonses, ráda by som videla nejakú tabulku ako sa ušetrilo na tejto údržbe zelene a stromov.

  • 6.1
   Terka says:

   Tak Sisa takú tabuľku neuvidíš, iba že by ju vypĺňali páni Bročka, Fuzák, Pekarčík, Lančarič, Viskupič ako predvolebnú oblbovačku pre svojich obdivovateľov.

 7. 7
  Dan says:

  Oblbovacka si Ty Tera.Keď už vypustis smard,tak to aj dokáž. Daj nám konečne tú tabuľku, že pracovníci SŠKZ kosia drahšie ako tie tvoje súkromné firmy. Treba si uvedomiť, že títo pracovníci kosia parky a určité plochy viackrát ako štyri kosby.

  • 7.1
   Terka says:

   Dan tvoje argumenty sú pre občanov od 0 do 2 rokov. Takže ten smrad vypúšťaš ty. Tá cena odvedenej práce je počítaná na m štvorcoví, takže čím viacej kosia teoreticky by to malo byť lacnejšie. Nie si ty Bročka lebo aj ten síce odpovedá hneď, ale každá druhá vete je klamstvo.

 8. 8
  Dan says:

  Takže žiadne tabuľky nám nedáš? ?To vážne? ?Pokračuj vo vypustany toho tvojho smradu.Užívaj deň s vymyslami alias Kopunik.PS:Dúfam, že píšeš aj v hnoji Bez Rešpektu. Máte veľa spoločné.

  • 8.1
   Her says:

   Terka a tvoje sracky su vhodne pre mentalov ako si ty. Sak daj dokazy a potom sa mozes zniekym bavit inac su to len vyplody chorej hlavicky.

  • 8.2
   Terka says:

   Ja chápem že vás to irituje, ale to je váš problém. Tie časy nepoškvneného občianskeho aktivistu sú už preč, teraz nastane odpočítavanie sľubov. V podstate tomu marketingovému kúzelníkovi preukazujem službu, aby sa nezamotal v tých svojich ako hovoríš sračkách. Neviem ten Kopúnkov plátok som dávno už nedostal. Chlapi pozor novinári čo nevidieť budú zákonom chránený, aj tý čo vám bruchá mastia , a aj tý čo píšu tie podľa vás sračky. Tabuľky sú to by so si nedovolil niečo bez dôkazov písať, to dokáže len ÚV-LTT a spolok prisluhovačov.

 9. 9
  Vlčí mak says:

  Mestské trávniky nám krásne rozkvitli. Aj tie vedľa cyklochodníkov. Všimli ste si? Kvitnúce trávniky!
  To tu už dávno nebolo.
  Vlčie maky kvitnú. Krásne červené hlávky sa prebojovali cez polmetrovú burinu.
  Aspoň tie vlčie maky zvíťazili nad burinou. Príroda to zvládla sama, aj bez ľudí s kosačkami. Mesto je pekné červené.
  Odporúčam všetkým, čo majú na starosti kosenie, dať medailu Vlčieho maku a veľkú pochvalu na fejkbuku.

 10. 10
  Kosenie a udrzba zelene says:

  Tomuto stavu, co je teraz v meste ohladom nepokosenis a usrzby zelene sa vravi zakon schvalnosti. Toto bola jedna z hlavnych predvolebnych tem oneho,radsej ho nemenovat pred styrmi rokmi. Teraz sa mu to takto krasne vracia. Horsi stav, plati sa viac :) karma zdarma

 11. 11
  Kosenie a udrzba zelene says:

  Bola by recesia keby sa niekto podobny , ako On s kosackou vybral teraz do mesta a kazdy den by pokosil alebo upratal od zimneho obdobia spinave ulice a daval to vsade na siete, aky je king :) bicepsov a emogi aspom 30 za sebou na fbooku .

 12. 12
  PB says:

  Jednoduchšie a ľahšie je vyrobiť konšpiračnú teóriu o záškodníkoch, ako v čiernych okuliaroch chodia po trávnikoch a potajomky ich hnoja aby burina dobre rástla.

 13. 13
  Kosic says:

  Daj sa liečiť Kosenie a zimná údržba! Čo má spoločné Brocka so špinavými ulicami po zime??Pokiaľ viem,tak to vykonáva firma Stefe!!!Keď máš pocit,že nejakú ulicu nevycistili tak im to zavolaj alebo to napis ako podnet na Odkaz pre starostu.Kde si bol keď mesto vykonavalo v meste len tri kosby??To si nekrical, keď v lete sa dva mesiace nemohli hrať, lebo trava bola veľká! To tebe sa vráti ta karma.Utekaj na motorku a choď si prevetrať hlavu!

  • 13.1
   Her says:

   Klidek oni tu hraju len divadelko len neviem pre koho :) centrum pokosene naparadu to hlavne kritizoval brocka a unas na spartakovskej zacala 2 kosba za butka este nebola ani prva v tomto case:D po prvej tu uz bola zas burina a vsetci to prezili :)

   • 13.1.1
    Herbislava Travoľubová says:

    no Karle, aj Spartakovská patrí k lokalitám s riadnou burinou

    a vlčími makmi je výdatne obsypaná z oboch strán

   • 13.1.2
    Timur says:

    To divadelné predstavenie práve dohráva posledné dni svojho 4 ročného cyklu. Zachviľu bude konštatované, predstavenie dohrané, opona spadla. Poučenie pre občanov mesta dva krát meraj raz strihaj.

    • 13.1.2.1
     dan says:

     To je tvoj názor,nikto to ho neberie.Ale trepnúť kravinu,že niekomu opona spadla,je úbohé.To divadlo si môžeš zahrať aj sám.Bročka bude opätovne zvolený,či sa ti to páči alebo nie.A Timurko aj malé decko vie,že za služby Steffe platí mesto,vlastne občania Trnavy.To Bročka bude chodiť každý deń po celej Trnave a kontrolovať všetky firmy čo mali spraviť..vlastne všetkých zamestnancov….D

     • 13.1.2.1.1
      Timur says:

      Trnava bude dlho trpieť za zvolenie Bročku do čela mesta. Nezamestnaný diletant svojou aroganciou postupne rozožiera mesto ako rakovina. Odvolával ľudí podľa svojvole, ktorá priniesla zhoršený stav výkonu samosprávy. Ty ma tu presviečaš že za to nemôže. Za to všetko môže podľa mňa ten vrátnik na radnici. Možno aj poslanec Mráz, tomu sa stále niečo nepáči

   • 13.1.3
    Bezdomovec says:

    Treba pozrieť zostrih odpovedí Petra Bročku v diskusii kandidátov na primátora v kine Hviezda 10.11.2014 v Trnave na Yu Tube. Poprosil by som zverejniť audit právnika Petra Pacalaja ohľadne Steffe. Audit MÚ, prečo odvolal šéfa úradu hlavného kontrolóra, keď v diskusii ho chválil za prezentáciu vlastného názoru. Populistické rečičky a skutek utek.

    • 13.1.3.1
     Bezdomovec says:

     Ospravedlňujem sa, správne je hlavného architekta.

     • 13.1.3.1.1
      Wau bezdomovec ! says:

      Wau bezdomovec ! !!
      Predpokladám , že sa jednalo o ing. arch.M.Horáka

      apropo Tvoj opravný komenár nieje vidieť zobrazený na lište , najnovšie komentáre ,
      je to náhoda ???Ak sa mýlim , ospravedlnujem sa . Držím palce identifikovatelom ip adresy

      • 13.1.3.1.1.1
       Bezdomovec says:

       Teba trápi ip adresa a mňa predvolebné sľuby Petra Bročku. Keby nezostalo len pri sľuboch občania mesta zaplatia o 5 miliónov € za kúrenie menej. podotýka žč tý čo im dodáva teplo Steffe. Alebo odstúpenie poslanca JUDr. Petra Pacalaja z postu poslanca za Smer bolo len divadelným predstavením. Ten určite videl tú zmluvu a keď ho nikto nepodporil vyriešil to tým spôsobom. Myslím že to by ťa mohlo viac zaujímať.

       • 13.1.3.1.1.1.1
        Koler says:

        Brocka slubil ze ludia zaplatia o 5 milionov menej za teplo?

        • 13.1.3.1.1.1.1.1
         Bezdomovec says:

         Koler vypočuj si diskusiu na YOUTUBE spomínanú v mojom príspevku 13.1.3 až to budeš mať za sebou a nebudeš chápať napíš príspevok. Ozvem sa.

         • 13.1.3.1.1.1.1.1.1
          Koler says:

          Ziadny odkaz si tam nedal kde ho mam hladat?

          • 13.1.3.1.1.1.1.1.1.1
           Bezdomovec says:

           YOU TUBE – diskusia kandidátov na primátora v kine Hviezda 10.11.2014 v Trnave.Ten príspevok má cca 17 minút, je označený Bročkovou siluetou.

          • 13.1.3.1.1.1.1.1.1.2
           Koler says:

           Nic o 5 milionoch som tam nepocul

          • 13.1.3.1.1.1.1.1.1.3
           Bezdomovec says:

           Ten potlesk ako za rozhodný postoj pri podpore JUDr. Pacalaja si počul, audit zmluvy si už nevidel a ani ja. To bol len predvolebný úlet na získanie voličských hlasov. Tá zmluva je tak výhodná pre kšeftovanie že jej nikto neodolá. Podrobný popis si nechám na neskôr. Bročka s Pekarčíkom cestovali do Salzburgu aby umožnili predaj 50 % TT Konfortu firme Steffe za 5 miliónov a to sú tie peniaze ktoré zaplatíme všetci činžákový. Pokiaľ by si chcel obhajovať aktérov kšeftu nerob to, nezaslúžia si to.

         • 13.1.3.1.1.1.1.1.2
          Koler says:

          Tak ked vies blizsie info tak ho daj inac to mozem brat ako tvoj vymysel.Zachvilu su volby tak najvyssi cas nie? Nechapem ale ked rakusky vlastnik predal svoj podiel inym rakusanom tak co stym ma Brocka?

       • 13.1.3.1.1.1.2
        Wau bezdomovec ! says:

        Aby neprišlo k nedorozumeniu , bola myslena ip adresa moja nie Tvoja . Samozrejme , že su doležitejšie veci s tým suhlasim – takže prepač , možno si to zle pochopil .

  • 13.2
   Timur says:

   Vieš kto za tieto služby Steffe platí? Mesto trnava

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.