reklama

Onedlho zbúrajú južné krídlo v areáli ZŠ na Bottovej ulici. Následnej začne výstavba novej jedálne a učební

Asanácia južného krídla a výstavba novej školskej jedálne a učební v areáli Základnej školy s materskou školu na ulici Jána Bottu v Trnave bude stáť 2,26 milióna eur s DPH. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác.

Predpokladaná cena zákazky bola stanovená na 2,66 milióna eur s DPH. Víťazný uchádzač, s ktorým podpíše mesto Trnava zmluvu na stavebné práce v najbližších dňoch, predložil ponuku na sumu 2 milióny 265-tisíc eur s DPH.

Do súťaže sa prihlásilo celkom sedem uchádzačov, ďalšie ponuky boli v rozpätí od 2,33 do 3,1 milióna eur s DPH.

Zmluva o dielo bude plynúť približne od polovice mája 2020 a dodávateľ sa zaviaže dokončiť a odovzdať nový objekt do 14 mesiacov, teda v priebehu leta budúceho roka.

Ak prebehne demolácia pôvodného objektu a výstavba novej budovy bez zdržaní, nová kuchyňa s jedálňou a učebňami bude slúžiť žiakom školy zrejme najskôr od septembra 2021.

Žiaci školy v súčasnosti využívajú na stravovanie jedáleň na Študentskej ulici v budove bývalého internátu Strednej priemyselnej školy.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Predmetom zákazky je vybudovanie prípojok inžinierskych sietí, výstavba nového čiastočne podpivničeného trojpodlažného pavilónu, ako aj asanácia pôvodného južného krídla, v ktorom sa nachádzali učebne a šatne.

V novom pavilóne sa bude nachádzať v suteréne zázemie kuchyne, na prízemí pribudne kuchyňa a jedáleň. Na poschodí vybudujú 6. školských tried so zázemím.

Celá budova je navrhnutá do energetickej kategórie A1, vnútorné prostredie je vetrané pomocou rekuperácie vzduchu, výmena vzduchu, ako aj vykurovanie, bude riadené systémom merania a regulácie.

Súčasťou stavby bude nutná úprava areálových komunikácií a areálových inžinierskych sietí ako aj úprava priľahlej zelene. Na plochej streche bude vysadená extenzívna zeleň.

Okrem asanácie starého objektu a výsavby nového pavilónu je súčasťou diela aj uvedenie novej technológie do prevádzky, komplexné zaškolenie obsluhy technológií a personálu kuchyne, uskutočnenie trojmesačnej skúšobnej prevádzky technológií vzduchotechniky, rekuperácie objektu a technológií kuchyne.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Vizualizácia: Mesto Trnava


Južné krídlo budovy ZŠ na Bottovej bude zbúrané, na jeho mieste postavia nový pavilón

FOTO: Mesto Trnava / Rastislav Danák

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2020 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Onedlho zbúrajú južné krídlo v areáli ZŠ na Bottovej ulici. Následnej začne výstavba novej jedálne a učební”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.