reklama

Onedlho zbúrajú južné krídlo v areáli ZŠ na Bottovej ulici. Následnej začne výstavba novej jedálne a učební

Asanácia južného krídla a výstavba novej školskej jedálne a učební v areáli Základnej školy s materskou školu na ulici Jána Bottu v Trnave bude stáť 2,26 milióna eur s DPH. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác.

Predpokladaná cena zákazky bola stanovená na 2,66 milióna eur s DPH. Víťazný uchádzač, s ktorým podpíše mesto Trnava zmluvu na stavebné práce v najbližších dňoch, predložil ponuku na sumu 2 milióny 265-tisíc eur s DPH.

Do súťaže sa prihlásilo celkom sedem uchádzačov, ďalšie ponuky boli v rozpätí od 2,33 do 3,1 milióna eur s DPH.

Zmluva o dielo bude plynúť približne od polovice mája 2020 a dodávateľ sa zaviaže dokončiť a odovzdať nový objekt do 14 mesiacov, teda v priebehu leta budúceho roka.

Ak prebehne demolácia pôvodného objektu a výstavba novej budovy bez zdržaní, nová kuchyňa s jedálňou a učebňami bude slúžiť žiakom školy zrejme najskôr od septembra 2021.

Žiaci školy v súčasnosti využívajú na stravovanie jedáleň na Študentskej ulici v budove bývalého internátu Strednej priemyselnej školy.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Predmetom zákazky je vybudovanie prípojok inžinierskych sietí, výstavba nového čiastočne podpivničeného trojpodlažného pavilónu, ako aj asanácia pôvodného južného krídla, v ktorom sa nachádzali učebne a šatne.

V novom pavilóne sa bude nachádzať v suteréne zázemie kuchyne, na prízemí pribudne kuchyňa a jedáleň. Na poschodí vybudujú 6. školských tried so zázemím.

Celá budova je navrhnutá do energetickej kategórie A1, vnútorné prostredie je vetrané pomocou rekuperácie vzduchu, výmena vzduchu, ako aj vykurovanie, bude riadené systémom merania a regulácie.

Súčasťou stavby bude nutná úprava areálových komunikácií a areálových inžinierskych sietí ako aj úprava priľahlej zelene. Na plochej streche bude vysadená extenzívna zeleň.

Okrem asanácie starého objektu a výsavby nového pavilónu je súčasťou diela aj uvedenie novej technológie do prevádzky, komplexné zaškolenie obsluhy technológií a personálu kuchyne, uskutočnenie trojmesačnej skúšobnej prevádzky technológií vzduchotechniky, rekuperácie objektu a technológií kuchyne.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Vizualizácia: Mesto Trnava


Južné krídlo budovy ZŠ na Bottovej bude zbúrané, na jeho mieste postavia nový pavilón

FOTO: Mesto Trnava / Rastislav Danák

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2020 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Onedlho zbúrajú južné krídlo v areáli ZŠ na Bottovej ulici. Následnej začne výstavba novej jedálne a učební”

 1. 1
  hejter says:

  2,66 milióna eur? Ešte vlani na jar to bolo 1,2 milióna a nikde vysvetlenie, prečo. Však milión hore dole, či?

 2. 2
  Parva Roma says:

  Zlý výpočet?
  Na rekonštrukciu objektov bývalej škôlky na Spojnej ulici na sídlisku Zátvor nezostane z úveru ani cent.

  V otázke odhadovanej výšky financií potrebných na investičné akcie Béreš doplnil: “Vypočítali sme, že južné krídlo na Bottovej by malo stáť minimálne 1,2 milióna eur, kuchyňa na Atómovej asi 700-tisíc eur. Pokiaľ by sme tam pribalili ďalšie plánované akcie, potom vychádza úverový rámec na 2,5 milióna eur.”

  A k tomu 40 000 € za projekt…

  • 2.1
   trnavak says:

   Na skolku na Spojnej sa bude mesto uchadzat o EU fondy, projekt uz je hotovy

  • 2.2
   turek says:

   Turecko – hipsterské hospodárstvo v plnej paráde
   Z podielových daní dostal o 5 mil viac ako pred piatimi rokmi, zdedil rezervný fond vo výške 8,5 mil a na malú jedáleň si musí brať úver 2,8 mil.
   Už začal rozpredávať majetok mesta ktorý nevytvoril – pozemky atd.
   Tečie mu do topánok !!!
   Kde zmizli penáze ???

   • 2.2.1
    trnavak says:

    Ako sa hovori hospodarstvu ked ako pises mas 8.5 miliona v rezervnom fonde a dostanes 12 mega na technilogicky park a poseres VO a musis si zobrat uver na dofinancovanie?

    • 2.2.1.1
     slabota says:

     trnavák chápeme že máš dnes službu ale nedávaj nám tu sprosté slová, keď nevieš odborne odpovedať. Si ako tvoj šéf ten používa osobné útoky keď nemá argumenty. Je to prejav slabochov.
     To si nechaj s kámošmi, stádičkom na fejsbúk.
     Tam máte svoju úroveň

    • 2.2.1.2
     Jan says:

     Trnavák z Egzecíru máš to trochu zle nastavené v hlavičke, makovičke. Zdvihneme poplatky z dôvodu separovania odpadu a potom to spálime na kopci, nech majú Mexické deti na školné, no né. Peňáze nemáte? Zdvihni dane, šak to robá šeci a vy né, či áno? Tomu to čo robíte vy sa hovorí genocída.

    • 2.2.1.3
     elán says:

     Čiže trnavák vlastne potvrdzuje že sú takí istí ako tí pred nimi
     S tým sa dá iba súhlasiť. A ešte sa ide zbabelo za to schovávať.
     Akurát že aktuálne si spievajú ako Elán :
     ” Aj keď bez peňazí “

  • 2.3
   Dušan Béreš says:

   Aby nevznikla zbytočná polemika ohľadom nákladov na túto stavbu, dovolím si uviesť všetko na pravú mieru. Odhad- teda výpočet predpokladanej hodnoty stavby sa robil výpočtom pomocou THU a prepočtom na odhadovanú kubatúru obostavaného priestoru. Z tohto výpočtu vzišla cena cca 1,2 mil. eur, ktorá bola vždy uvádzaná ako predpokladaná. Bola nepresná v tom, že spracovateľ do nej nezahrnul cenu gastrotechnológie. Ale neskôr pribudli k tomu aj zvýšené náklady na nové prípojky vody, kanalizácie a el. energie, pretože sme zistili, že areál softbalového klubu, ktorý sídli v školskom areáli je napojený prostredníctvom pôvodného južného pavilónu. Jeho asanáciou by sme odpojili od médií aj softbalový klub, takže sme boli veľmi ústretoví a dali sme vyprojektovať i nové prípojky pre softbalistov, nezávislé od nového krídla školy. Tie tiež neboli zahrnuté do pôvodného odhadu. Takisto nové vybavenie kuchyne znamenalo po prvotnom prepočte príkonov spotrebičov riešiť novú trafostanicu, lebo požadovaná kapacita starej prípojky a TS nebola postačujúca. Trafostanicu síce asi zaplatí ZSD, ale pripojenie z nej do školy je naša investícia. A nakoniec treba uviesť i to, že stavba bola parametricky zadaná tak, že spĺňa požiadavky súčasných trendov ( napr. zelená strecha, vertikálna zeleň na fasáde, rekuperácia v pavilóne, ,univerzálne vybavenie jedálne aj na usporiadanie školení, konferencií, kult. akcií školy a pod.) Tieto a obdobné kvalitatívne parametre zdvihli cenovú hladinu budúcej stavby. Počas projektovania nás i projektant informoval, že rozpočtový náklad by mal byť do 1,5 mil. eur, no nakoniec po spracovaní posledného objektu kontrolného rozpočtu to bolo viac. Napriek tomu si myslím, že cena je úmerná parametrom, ktoré sme na projekt uplatnili a súvisiacim investíciám, ktoré som definoval v texte vyššie. Súťažou sme dospeli k cene, ktorá je cca o 15% nižšia, ako je PHZ, čo je štandartná úspora na tento typ stavby. Paradoxne, keby sa dnes otvárali súťažné návrhy, cena v dôsledku epidémie a prepadu stavebných zákaziek by bola určite nižšia. Pre mňa osobne je v tejto chvíli ale najdôležitejšie, aby stavba bola postavená kvalitne a zhruba v cene i termíne vysúťaženom,, teda aby 2.9.2021 bol školský rok otvorený aj v tomto pavilóne.
   Pre zaujímavosť, konečná cena diela za kuchyňu na ZŠ Atómová je 662 597,74 eur, takže realita od odhadu nebola ďaleko..

 3. 3
  Kricek says:

  Zelený kricek mal byt už rok hotový.V TH píše bradatý vo svojom PR článku že sa to odkladá? Z akého dôvodu?! Čo má spoločne pandemia s týmto projektom?! V akom stave sú kruhové objazdy?Zarastené burinou,tak ako ten zákon tulipánov za Bernolákovo bránou.Naco sa to potom vysádza keď sa o to potom nestará?Nebolo teraz dosť času,keď sa tak vyhovára na pandemiu?Ked si robíte vyletiky do Holandska,pofotte si tam aj ako vyzerá ukážkovo vysadená a udržiavaná zeleň na kruhacoch a popri cestách.Samozrejme radšej treba robiť trápne selfie,ktoré drvivú väčšinu trnavcanov nezaujímajú!

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.