reklama

Hľadajú dodávateľa výstavby novej cesty pre cyklistov a chodníka na Hlbokej ulici

Výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších na Hlbokej ulici sa posúva do ďalšej fázy. Stavebné povolenie získalo mesto v apríli 2017, vo februári 2018 vyhlásilo verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác. Ak sa nič neočakávané nestane, zámer má byť zrealizovaný v priebehu tohto roka.

Podľa údajov zo stavebného povolenia na vybraných úsekoch povedie cestička pre cyklistov v pôvodnom trasovaní jestvujúceho asfaltového chodníka, chodník pre peších bude zasa na vybraných úsekoch vedený súbežne s cyklochodníkom a v niektorých miestach ich vzájomne oddelí plocha zelene.

Začiatok úseku novej cesty pre cyklistov a chodníka je navrhnutý napojením na jestvujúci chodník a cyklotrasu vedľa svetelnej križovatky pri mestskom amfiteátri, nové komunikácie povedú až ku križovatke ulíc Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska.


Cyklisti na Hlbokej ulici

Ilustračné foto

Chodník a cyklotrasa budú pokračovať severným smerom popri Hlbokej ulici. Trasa povedie smerom k autobusovej zastávke neďaleko nadchodu pri Mestskej poliklinike.

Za schodiskom sa trasy chodníka a cyklotrasy prekrížia a cyklotrasa sa dostane bližšie ku komunikácii. Chodník ako aj cyklotrasa budú ďalej pokračovať smerom k Rybníkovej ulici a budú napojené na komunikácie v rámci projektu North Tower.

Cyklochodník s dĺžkou 858 metrov bude široký 2,5 metra. Chodník pre peších je navrhnutý v celkovej dĺžke 957 metrov a šírkou 1,5 metra.

Povrchová úprava cyklochodníka bude z jemnozrnného asfaltobetónu, chodník pre peších vybudujú s povrchovou úpravou vystuženého granisolu.

V rámci stavebných prác bude vybúraný existujúci asfaltový chodník pozdĺž Hlbokej ulice v trase od City arény nadchod pri poliklinike a na zostávajúcej trase od nadchodu po koniec stavby pri North Tower bude z jestvujúceho chodníka odstránená pôvodná vrchná vrstva liateho asfaltu.

Súčasťou stavby bude aj úprava dvoch ostrovčekov svetelnej križovatky Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska. Dôvodom je umožnenie prejazdu cyklistov na existujúci cyklochodník na Rybníkovej ulici.

V rámci výstavby nového cyklochodníka a s tým súvisiaceho presunu existujúceho chodníka je potrebné presunúť štyri existujúce osvetľovacie stožiare do zeleného pásu za cyklochodník.

Súčasťou sadových úprav bude výsadba nového trávnika s výmerou viac ako 3000 metrov štvorcových. Na upravené plochy bude navezená vrstva zeminy do výšky 20 cm.

Predpokladaná hodnota zákazky je 271 000 eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2018 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

64 komentárov pre “Hľadajú dodávateľa výstavby novej cesty pre cyklistov a chodníka na Hlbokej ulici”

 1. 1
  Tipér says:

  Tipujem CS, s.r.o. 🙈

  • 1.1
   kuku says:

   co je CS sro? a co ti vadi na tom, ze sa robi nieco pre trnavu, a nie pre poora

   • 1.1.1
    kuku says:

    date mi aj odpoved, alebo len minusky, Poorovi trollovia?

    • 1.1.1.1
     Tipér says:

     Prepacte mi to, necakal som ze ak napisem tip budem musiet este ho aj vysvetlovat. CS je obchodny nazov spolocnosti a s.r.o. je jej pravna forma. Nespomenul som ani poora ani ze to je zle. Len som dal tip. Nieco ako ked si podate Keno s nahodnymi cislami. A bud to vyjde alebo nevyjde. Aky je vas tip? Skanska, Vahostav, Strabag,…..? Dakujem za odpoved

     • 1.1.1.1.1
      kuku says:

      ja tu firmu nepoznam, a prislo mi ze vy ano, a ze viete preco ste ju spomenul :)

      a neviem kto to bude :) asi ten, co da najlesiu ponuku

      • 1.1.1.1.1.1
       šak to .... says:

       tu v tejto diskusii sa robíš že nepoznáš CS a v iných debatách si najmúdrejší a na diaľku dokonca vidíš aj ich pisateľov. tak neviem čo si tu vlastne dokazuješ. dobre vieš, že táto firma robí v TT úplne všetko, ale úplne. a to už smrdí… a dobre to vieš

       • 1.1.1.1.1.1.1
        kuku says:

        v akych inych debatach? ja vidim pisatelov na dialku? to ty si ma automaticky zaradil ako Brockovho fanatika, nie ja

       • 1.1.1.1.1.1.2
        Veď to says:

        Vieš čo tu najviac smrdí, len Ty kamo.Mám dojem,že ten klinec máš ty v makovicke…Keď si taký ganster ako sa tu hráš, tak si oficiálne nápis na mesto s otázkou, koľko mala firma CS zákaziek od mesta napr.za rok 2017.A potom nám to tu napíš.

        • 1.1.1.1.1.1.2.1
         CS says:

         Vsetky zmluvy su https://egov.trnava.sk/ teraz som to tak rychlo prebrehol a je jasne ze tu niekto zas klame.

         • 1.1.1.1.1.1.2.1.1
          dan says:

          Je jedno kto bol primátor či Butko,Bošnák alebo Bročka,tak vždy pri každej zákazke sa musí robiť verejné obstarávanie-súťaž,kde sú samozrejme nastavené nejaké kritéria,cena a pod.Keby to niekto porušil,hlavne zo zamestnancov,tak dávno by to už všetci vedeli.Každý z nás to môže dať preveriť na útvar pre verejné obstarávanie.Firma CS robila za každého primátora.lebo to nijak neovplynia.

        • 1.1.1.1.1.1.2.2
         šak to.... says:

         Nechce sa mi hľadať koľko zákaziek dostali, vidím chlapov v montérkach tejto firmy všade, kde sa niečo kope. napr. : bočný vchod cintorín – dlažba, rezanie vozovky okolo kanalizácie Hlboká, cesta Prednádražie, veža sever, stavba budovy Hlboká – Rybnikova, odbočovacie pruhy Okružné nám., parkovisko pri nemocnici, Kamenná cesta zelený pás, chodník pri Merkúri…… stačí?

         • 1.1.1.1.1.1.2.2.1
          CS says:

          Parkovisko pri nemocnici robi Staveko…

         • 1.1.1.1.1.1.2.2.2
          CS says:

          Severnu vezu aj tu budovu stava sukromnik pokial viem a nie mesto

          • 1.1.1.1.1.1.2.2.2.1
           šak to.... says:

           Dobrá snaha, tak dajte chlapom monterky bez loga

          • 1.1.1.1.1.1.2.2.2.2
           CS says:

           Kdo ja? Sukromnik si nemoze najat firmu CS , ty tu trepes clovece uz sa nato vyser. Najprv vsetko robi CS a ked ti napisem ze to robili ine firmy tak uz nemas co pisat tak trepes a trepes.

          • 1.1.1.1.1.1.2.2.2.3
           šak to.... says:

           Sukromnik, majitel firmy CS prenájom 1euro rok na pozemku mesta v lokalite kde nikomu nedovolia pamiat. stavať

          • 1.1.1.1.1.1.2.2.2.4
           CS says:

           Tak tu je ten problem ? Co zavidis? A ja ze preco tu trepes ze CS robi vsetko v Trnave

         • 1.1.1.1.1.1.2.2.3
          CS says:

          A ani cesty na prengu Safarikova a Tajovskeho nerobila CS ale SKANSKA tak vlastne ocom tu ty pises?

          • 1.1.1.1.1.1.2.2.3.1
           šak to.... says:

           Neviem o čo ti ide? Najskôr napíšeš že Severnú vežu stavia sukromnik, pritom vieš že sa bavíme o firme spriaznenej LT, keď zistíš že viem o tom kto to stavia napíšeš že závidím… Nemám nič proti CS, naopak nech makaju, ide iba o princíp, keď sa neustále poukazovalo že tu všetko robí zopár firiem a z toho logicky vyplynulo, že to je netransparentné.. No ale, prečo to dávalo logiku iba vtedy, teraz nie?

       • 1.1.1.1.1.1.3
        Labakan says:

        Tá firma je super, tá odbočka za križovatkou Hlboká, Bučanská spôsobom realizácie prevýši aj výjazd z CA pri Anfiku do kruhovej križovatky. Takže hodnotím ako manažérsky veľmi zdatnú. Stavajú si tam reštiku. Konkurencia pre oligarchov, v spôsobe transparentnosti. Trnava live pozastavila diskusiu už na dvoch portáloch. Teraz asi pre slušné správanie. Takže pokračujeme na tomto. Záujem je ,už cez 300 príspevkov, o karpatskom G É N I O V I !!!!

        • 1.1.1.1.1.1.3.1
         otazka pre Labakana says:

         pan Labakan, potrebujem TT update a slusne on prosim:

         1, karpatsky genius je Peto Brocka?
         2, firma co ma zakazky z mesta si robi restauraciu povedla cash-flow co ma z mesta?
         3, chapem to spravne, ze citite zmenu kvoli diskusii napriklad tu: https://www.trnava-live.sk/2018/02/15/festhry-2018-vikend-v-znameni-zabavy-pre-celu-rodinu/?

         • 1.1.1.1.1.1.3.1.1
          DPH says:

          Veľmi dobí postreh. V tomto karpadskom regióne sa vždy postupovalo v zmysle zákona , dokonca aj Dr. Horákovú popravili podľa vtedy platných zákonov. Kto by si to aj dovolil konať niečo svoj voľne. Na škodu platí v tomto regióne zákon Víťaz ma vždy pravdu, alebo Víťaz berie všetko.

         • 1.1.1.1.1.1.3.1.2
          Labakan says:

          To bolo podpásových úderov keď sa útočilo hlava nehlava na Jupet.V koho záujme boli tieto útoky ? Pamäť mesta je viac ako ti a tebe podobným vyhovuje.

          • 1.1.1.1.1.1.3.1.2.1
          • 1.1.1.1.1.1.3.1.2.2
           Pokl says:

           To je kto?

          • 1.1.1.1.1.1.3.1.2.3
          • 1.1.1.1.1.1.3.1.2.4
           jano says:

           Určite len v záujme následníckej firmy ,primátor si založil kampaň na útokoch na súkromné firmy , nielen na Jupet aj záhradníkov a iné a doteraz vyriešil len opravu a údržbu komunikácií ale osvetlenie a údržbu zelene nevyriešil a doteraz sú mu záhradnícke firmy dobré aj Siemens,

          • 1.1.1.1.1.1.3.1.2.5
           Terka says:

           Máš pravdu doteraz vyriešil len údržbu komunikácií,aj to v neprospech mesta,lebo firma CS s.r.o podľa zistení robí drahšie a pomalšie ako Jupet. Záhradníkov rozbyl totálne v neprospech mesta,vysvedčenie každoročne nepokosené plochy,hnijúce lístie. Uvažovanie vynechám jednu kosbu ušetrím, môže napadnúť len človeka absolútne neznalého problematiky. Teraz aby v predvolebnom roku nezhorel úplne ide zvyšovať ceny za kosenie. Simens, tragédia aj komédia v jednom, 85 % práce pre mesto sú absolútne jednoduché práce, ktoré musia zvládnuť aj učeňi v treťom ročníku a platia sa im nekresťanské peniaze. Svoju kampaň si založil na životnom prostredí, ľudia pilujú stromy čo vysadil, aby mali svetlo v bytoch. Kto mu robil plán výsadby, kto sa pod to podpísal? Zametanie, polievanie, odstránenie zápachu na Družbe na Špačinskej spadajú tiež pod životné prostredie.

      • 1.1.1.1.1.2
       Vis do ja som?! says:

       Bude to CS, lebo dali rysavej spine, co si vypytala, jeho 15 az 20%, ti predosli zlodeji sa aspon snazili tvarit, ze nekradnu. Aj siemens ma viac ako mal, preco asi, ked vykrikovali jak ho zrusia, nezrusili, vypalili, za nase peniaze z dani a ty si plateny chmulo, ktory za pat korun bude vyvracat domrtva, co uz vie polka Trnavy, lebo chalan nema hanbu si pytat aj cez telefon a dopredu.

       • 1.1.1.1.1.2.1
        GAK says:

        Počúvame Kopunikove zvasty..Áno už vyšiel hnoj Bez Rešpektu! !Jupi!!!Idú voľby, tak pán oligarcha opäť investuje. Takže cez telefón si niekto pýta penaze…Bomba.Už to preveruju policajti,lebo konečne ho dostanú. Je to amatér ten …Haló doktor Chocholousek niekto potrebuje kazajku..Tie luzy sa nehanbia spomínať aj matky.Čo čakáme od smerackych smejdov.Hyeny! !!

        • 1.1.1.1.1.2.1.1
         DPH says:

         Chlape ti si iná kategória, všetci čítajú Kopunikove zvasty,ti počúvaš.LSD pardon LTT keď sa podpíšeš aj Matka Tereza si ti komisár čo určuje zásady správania čitatelný, takto si to nastavil a snažíme sa nezaostávať za tebou.

         • 1.1.1.1.1.2.1.1.1
          Pre DPH says:

          Idu podľa copy paste princípu všetci. Verím, že diskusia skončí v momente ohlásenia viacerých kandidátov na primátora.

          • 1.1.1.1.1.2.1.1.1.1
           LL.M: says:

           Pokiaľ sa stane primátor súčasný vodca LTT ,tak to bude pokračovať a stupnovať počas celého jeho zotrvania na Hlavnej č.1. Narobil veľa zla a vôbec nie len v súvislosti len s CA. Chová sa ako cisár Nero,dobre že zrušil ten Mestký ples lebo on by bol schopný doviesť za vrch stola aj toho koňa,ako cisár Nero.

          • 1.1.1.1.1.2.1.1.1.2
           DPH says:

           V súvislosti s CA ma napadla jedna súvislosť. Keď dali do prevádzky štadión O. Nepelu a denne sa pretriasala cena za zhotovenie diela, počas prestávky zápasu v rozhovore p. Fasel povedal.U nás vo Švajčiarsku takýto štadión sme postavili za 150 miliónov čo bolo takmer raz toľko ako štadión v Bratislave. Diskusie skončili a išlo sa ďalej. Obdobný scenár bude mať aj scenár ohľadom ceny CA v Trnave .Ten štadión má hodnotu 60 miliónov a pomoc oprávnená aj neoprávnená bola 25 miliónov, tak čo chcete. Takže nútená správa naberá reálne obrysy.

          • 1.1.1.1.1.2.1.1.1.3
           Lopy says:

           Stadion ma hodnotu 6o milionov?

        • 1.1.1.1.1.2.1.2
         kto says:

         Kto je rysava spina? Kto mal telefonat? Uz si podal trestne oznamenie ked mas nejake informacie o kradnuti?

        • 1.1.1.1.1.2.1.3
         LL.M: says:

         Jablko nepadá ďaleko od stromu,aká matka ,taká Katka,takých prísloví sa nájde určite viac. Nie že by som to zľahčoval je smutné že išli do toho zmeniť k lepšiemu život v meste. Ten dopad na mladých ľudí to rozčarovanie to sklamanie. Verím že majiteľ fy Eset ho nepozve na otvorenie kultúrneho centra a dá signál že nech sa už posúva do zabudnutia.V opačnom prípade to bude veľké sklamanie ,vzhľadom k že on mu pomáhal budovať povesť bojovníka so všetkými neduhmi spoločnosti. Pán Trnka vopred ďakujem. Toto ste dlžný Trnavčanom.

        • 1.1.1.1.1.2.1.4
         GAK says:

         Ty si nikto,keď si berieš do úst niekoho matku.Slovo heyna je ešte pekné slovo.Ono všetci vedia že LT mám pod palcom Kalinakovu policiu. ..On nemôže podať trestné oznámenie,lebo by sa do rána stratil…Bože keby hlúposť kvitla,tak ….

        • 1.1.1.1.1.2.1.5
         Bimbo says:

         Základ štátu je rodina,ten tvoj gasemberg vyrastal v detskom domove?Kto je zodpovedný za vašu výchovu? Tety vychovávateľly ?

        • 1.1.1.1.1.2.1.6
         Terka says:

         GAK pozdravujú vás oboch všetci synovia a dcéry 50 ročných po…ných zamestnankýň MU. Čvarga a upíri v jednom balení. Také obligátne dva v jednom. Že ti ten Chocholúšek nenariadil ústavnú starostlivosť,začínaš byť nebezpečný pre svoje okolie. Pouvažuj o zmene odborníka, je veľká pravdepodobnosť že ti pomôže a budeš sa môcť vrátiť do normálneho života.

         • 1.1.1.1.1.2.1.6.1
          Kuk says:

          Inkontinencia je problém mnohých ľudí aj v mladom veku.Tomu nášmu šamanovi a jeho šašovi je to smiešne ,až natoľko že to prezentuje na verejnosti ako pohŕdanie ľuďmi ktorý majú v tomto smere problém.To mu nemá kto povedať nekrič hop pokiaľ si nepreskočil.

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.1
           Frederik says:

           Dôjde raz na psa mráz. Teraz ešte nie sú šaman a šašo inkontinentní, ale aj to časom príde. Oveľa horšie ako inkontinencia je hlúposť, najmä ak ľudia bez rácia zastávajú vysoké posty.

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.2
           Ján says:

           Narážky na inkontinenciu od dotyčného vypovedajú o jeho (ne)inteligencii. Nie je gentlmen. Nielen k svojim podriadeným ale k všetkým ľuďom by mohol mať aspoň trochu úcty. Ale čo sa dá robiť, keď nebol vychovávaný v úcte, jedine, že ho ľudia, ktorým neprejavuje úctu, voliť znovu nebudú…

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.3
           Labakan says:

           Šaman nespokojný s preukazovanou úctov v začiatkoch svojho pôsobenia na radnici sa vyjadril veľmi núctivo o 50 ročných ženách ,pracovníčkach MU. Človek bez akýchkoľvek pracovných skúseností chcel rozdávať skúsenosti a riadiace pokyny pričom mnohokrát ani nevedel o čom to je. Keď sa stretol s odporom a nesúhlasom pracovníčky zaradil do skupiny nehodné jeho pozornosti. V skutočnosti hájili iba odbornú úroveň MU. Za to sa im dostalo ponižujúceho zaradenia. Neviem o tom, aby niekto z ORGANIZOVANEJ SKUPINY LTT verejne odsúdil toto počínanie, všetci túžia po teplučkých miestečkách a drobných a aj väčších službách. Týmto svojou nečinosťou vyjadrili spokojnosť a podporu svojmu Š A M A N O V I !!!!

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.4
           Ferino says:

           Šaman ani teraz nevie o čom je samospráva a preto nie je schopný ju ani riadiť. Na výkonnú moc si dosadil človeka – veľkú dámu, ktorá už vonkoncom samospráve nerozumie a preto si v každej veci dáva externe radiť, takto plytvá peniazmi občanov mesta TT… poskytnuté rady nie sú ani cenné, ale za to sú drahé. Poradcovia sa potom smejú v kaviarniach, ako ľahko zarobili veľké peniaze za nič. :D a LTT sa len prizerá a takéto nezmyselnosti podporuje. Aby LTT mala neobmedzenú moc, chceli by mať 31 poslancov v MZ.

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.5
           Gejza says:

           LOL. Povráva sa, že prvá dáma bez poradcu ani toaletu použiť nevie a šamanko by sa lepšie uplatnil v teplárni na Coburgovej.

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.6
           Otazka says:

           Nerozumiem. Samanom a sasom myslite Rumcajza a Cypiska z tej znamej ceskej rozpravky ?

          • 1.1.1.1.1.2.1.6.1.7
           DPH says:

           Šamanko nech si dá postaviť nový stánok z Adventných trhov na železničnú stanicu k cykloveži a utešuje tých čo im ušiel vlak. Zamestnať ho v teplárni veľké riziko,čo chcete aby tu ľudia pomrzli.

       • 1.1.1.1.1.2.2
        Bimbo says:

        Viete kto som ja? Vykrikovala pani učiteľka Pekarčíkoá,ešte ani ten je synáčik nesedel na radnici.

   • 1.1.2
    OIL says:

    Keď tá firma bude robiť za 40 % rozpočtových nákladov za čo približne robil Jupet ,alebo záhradníci môže robiť všetko v Trnave a bude to OK. V tedy bude uplatnený model HODNOTA ZA PENIAZE , tak preferovaný model v súčastnosti .Dokonca aj Pekarčík raz o to motal. Ten model nie je vhodný v samosprávach, kde sú nenažraný darmožráči

 2. 2
  Parva Roma says:

  Voľakedy vadilo, že pre trnavu robí firma zo Zlatých Moraviec. Dnes zasa niekomu vadí firm CS. Ak vyhrá, nech robí.

  • 2.1
   Tipér says:

   Ľudia ja nerozumiem. Je to diskusia. Napisal som svoj nazor a dovolil som si uhadnut vitaza. Nadpis hovori ze nejakeho vitaza hladaju. Neviem kde som napisal ze mi dana firma vadi. Mam ju rad – podla mna stavia kvalitne. Robili aj pesiu zonu a robia dlhsie ako existuje LTT vo vedeni mesta. Preto nerozumiem kde sa vo vas berie tolko zlosti. 🙊

   • 2.1.1
    OIL says:

    Tipér skúsim ti to vysvetliť tak ako to by to malo fungovať. Firma je monopolný dodávateľ na rôzne drobné práce v meste súvisiace s údržbou miestnych komunikácí. Takže má zabezpečenú prácu v priebehu celého roku ,nemusí sa báť že jej to mesto nezaplatí. Popri tom môže sa uchádzať o práce v rámci mesta investičného charakteru a dostáva zákazky havárijného stavu. Tento súbeh vytvára mimoriadne priaznivé ekonomické skutočnosti a výsledky. Toho si boli vedomí aj záhradnícke firmy a údržbu trávnatých plôch robili pre mesto v danpingových cenách. Až príchod SPASITEĽA toto celé zdevastovalO. Firma CS s.r.o už bola nastavená na vylepšené parametre a tak prosperuje a prekvitá k našej nespokojnosti.

 3. 3
  šak to .... says:

  lebo si udrel klinec po hlavičke

 4. 4
  pato says:

  To je určite firma čo pomáhala terajšiemu primátorovi v tých podpásovkach, ale ľudkovia nevzrušujte sa víťaz nových volieb je jasný, lebo doteraz sa nenašiel človek, lebo na podpásovky treba mať aj žaludok , neuspel ako poslanec a presne vedel ako ísť na voličov

  • 4.1
   LL.M. says:

   To on nevedel to vedeli študenti a doktoranti na vysokej škole Cyrila a Metoda fakulta masmediálnej komunikácie. Potom keď nedodržal slovo o transparentnosti a úprimnej snahe robiť veci lepšie sa rozišli . Preto tie negatívne reakcie a tú školu čo to nedávno prebehla.Pokiaľ to niekto z tých študentov číta mohol by to potvrdiť,ĎAKUJEM !!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.