reklama

Hľadajú dodávateľa výstavby novej cesty pre cyklistov a chodníka na Hlbokej ulici

Výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších na Hlbokej ulici sa posúva do ďalšej fázy. Stavebné povolenie získalo mesto v apríli 2017, vo februári 2018 vyhlásilo verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác. Ak sa nič neočakávané nestane, zámer má byť zrealizovaný v priebehu tohto roka.

Podľa údajov zo stavebného povolenia na vybraných úsekoch povedie cestička pre cyklistov v pôvodnom trasovaní jestvujúceho asfaltového chodníka, chodník pre peších bude zasa na vybraných úsekoch vedený súbežne s cyklochodníkom a v niektorých miestach ich vzájomne oddelí plocha zelene.

Začiatok úseku novej cesty pre cyklistov a chodníka je navrhnutý napojením na jestvujúci chodník a cyklotrasu vedľa svetelnej križovatky pri mestskom amfiteátri, nové komunikácie povedú až ku križovatke ulíc Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska.


Cyklisti na Hlbokej ulici

Ilustračné foto

Chodník a cyklotrasa budú pokračovať severným smerom popri Hlbokej ulici. Trasa povedie smerom k autobusovej zastávke neďaleko nadchodu pri Mestskej poliklinike.

Za schodiskom sa trasy chodníka a cyklotrasy prekrížia a cyklotrasa sa dostane bližšie ku komunikácii. Chodník ako aj cyklotrasa budú ďalej pokračovať smerom k Rybníkovej ulici a budú napojené na komunikácie v rámci projektu North Tower.

Cyklochodník s dĺžkou 858 metrov bude široký 2,5 metra. Chodník pre peších je navrhnutý v celkovej dĺžke 957 metrov a šírkou 1,5 metra.

Povrchová úprava cyklochodníka bude z jemnozrnného asfaltobetónu, chodník pre peších vybudujú s povrchovou úpravou vystuženého granisolu.

V rámci stavebných prác bude vybúraný existujúci asfaltový chodník pozdĺž Hlbokej ulice v trase od City arény nadchod pri poliklinike a na zostávajúcej trase od nadchodu po koniec stavby pri North Tower bude z jestvujúceho chodníka odstránená pôvodná vrchná vrstva liateho asfaltu.

Súčasťou stavby bude aj úprava dvoch ostrovčekov svetelnej križovatky Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska. Dôvodom je umožnenie prejazdu cyklistov na existujúci cyklochodník na Rybníkovej ulici.

V rámci výstavby nového cyklochodníka a s tým súvisiaceho presunu existujúceho chodníka je potrebné presunúť štyri existujúce osvetľovacie stožiare do zeleného pásu za cyklochodník.

Súčasťou sadových úprav bude výsadba nového trávnika s výmerou viac ako 3000 metrov štvorcových. Na upravené plochy bude navezená vrstva zeminy do výšky 20 cm.

Predpokladaná hodnota zákazky je 271 000 eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2018 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hľadajú dodávateľa výstavby novej cesty pre cyklistov a chodníka na Hlbokej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.