reklama

Mesto hľadá realizátora výstavby nového chodníka pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici

Polkilometrový spoločný chodník pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici mesto zrejme postaví v tomto roku. Pôvodné plány radnice počítali s výstavbou už v roku 2016. Aktuálne hľadá mesto prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác.

Trasa chodníka a cyklochodníka začína pri vstupe do areálu obchodného centra City Parku a končí päť metrov pred železničným priecestím.

Nová cestička, ktorú budú využívať chodci aj cyklisti, povedie pozdĺž komunikácie II/504 po ľavej strane v smere von z mesta.

Priestor medzi cestou pre motorové vozidlá a oplotením objektov je v súčasnosti prevažne nevyužívaný.


Vizualizácie

Zdroj: Mesto Trnava


Časť cyklochodníka na Trstínskej v úseku od kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská po dopravné napojenie na City Park už vlani vybudoval investor obchodného centra

Celková dĺžka chodníka je 510 metrov, šírka je navrhnutá na tri metre.

V stiesnených miestach bude šírka zmenšená, minimálna šírka bude 2 metre.

Časť nového chodníka s cyklochodníkom v úseku od kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská po dopravné napojenie na City Park vybudoval na vlastné náklady investor obchodného centra City Park.

Kolidujúce stožiare verejného osvetlenia budú preložené tak, aby osvetľovali najmä priechody pre chodcov a cyklistov a autobusové zastávky.

Cestička pre chodcov a cyklistov bude od cesty oddelená pásom zelene s trávnikom a výsadbou trvaliek.

Odhadovaná hodnota diela je 190-tisíc eur s DPH, cenu zrejme zníži verejná súťaž. Predpokladaná dĺžka výstavby je dva mesiace od podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom vo verejnej súťaži.

Stavebné firmy môžu svoje ponuky podávať do 3. júla 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2017 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Mesto hľadá realizátora výstavby nového chodníka pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici”

 1. 1
  parkujemakodebil says:

  Metodika navrhovania flexibilnych regulacnych dopravnych stlpikov:

  https://cdv.cz/file/flexi-ta03030747/

 2. 2
  jojo says:

  Páči sa mi to. Ale navrhnite a realizujte to tak, aby ten cyklochodník nerozbili kamiony prípadne iné ťažké zásobovacie autá obsluhujúce okolité firmy a na krajnici zaparkované autá zamestnancov Antolin Trnava (bývalá Magna resp. Sony). Chodte sa pozriet ako pred tou firmou počas pracovných dní parkujú zamestnanci tejto firmy. Na počet zamestnancov je tam asi málo parkovacích miest, tak parkujú ako im to situácia dovolí.

 3. 3
  Lukas says:

  Jojo,ale veď na to máme mestskú políciu.Teraz to je jedno,ale keď sa spraví cyklochodník,tak majú smolu.Nech im firma zabezpečí parkovacie miesta.

 4. 4
  jojo says:

  Lukas, ok, mestská polícia potrestá “zle” parkujúceho vodiča motorového vozidla. Ale potom kto opraví poškodený cyklochodnik ? Alebo nájdu policajti vodiča ťažkého zásobovacieho vozidla ktorý z nejakého dôvodu prejde časťou vozidla (lebo Trstínska nieje veľmi široká) po cyklochodníku a poškodí ho ? Budú tam kamery ? Dobre vieme ako to tu funguje – niečo pekné a dobré sa vybuduje, ale potom sa o to nikto nestará a chátra to, poškodzuje sa to, ničí sa to a za 5 rokov sa to môže kompletne rekonštruovať. Týmto názorom nechcem negovať túto investičnú akciu, opakujem že sa mi to páči. Ale bol by som veľmi rád keby si kompetentní preverili ako vyzerajú krajnice Trstínskej v súčasnosti. Aby sa nový cyklochodník nebol za pár mesiacov rozbitý.

 5. 5
  Lukas says:

  Jojo,neverím tomu,že by ten cyklochodník zničil kamión.Zbytočne sa budeme dohadovať,potom si to povieme.To by sa nemohlo nikdy nič robiť,lebo vždy by sa mohla predpovedať nejaká povedzme katastrofa…..

 6. 6
  jojo says:

  OK, iba som poukázal na aktuálny stav parkovania pri Antolin TT a na stav krajníc na Trstínskej a z toho vyplývajúcich rizík pre nový cyklochodník. Fandím tomuto projektu.

 7. 7
  ferino says:

  Radnica zrejme zabudla na cyklochodník smrti , ktorý je na Spartakovskej. Po tomto cyklochodníku sa žiadny cyklista neodváži jazdiť. Čo robia poslanci zvolení za obvod Trnava východ ? Prečo sa dali zvoliť , keď teraz spinkajú spánkom spravodlivým ? Keď takouto nečinnosťou majú zastupovať svojich voličov, potom nech nekandidujú. Tých problémov je v tomto obvode viac.

 8. 8
  :-) says:

  Podla prvej vizualizacie sa Trnava nachadza asi v Anglicku,ale bol autor naj3-ny.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.