reklama

Mesto hľadá realizátora výstavby nového chodníka pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici

Polkilometrový spoločný chodník pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici mesto zrejme postaví v tomto roku. Pôvodné plány radnice počítali s výstavbou už v roku 2016. Aktuálne hľadá mesto prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác.

Trasa chodníka a cyklochodníka začína pri vstupe do areálu obchodného centra City Parku a končí päť metrov pred železničným priecestím.

Nová cestička, ktorú budú využívať chodci aj cyklisti, povedie pozdĺž komunikácie II/504 po ľavej strane v smere von z mesta.

Priestor medzi cestou pre motorové vozidlá a oplotením objektov je v súčasnosti prevažne nevyužívaný.


Vizualizácie

Zdroj: Mesto Trnava


Časť cyklochodníka na Trstínskej v úseku od kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská po dopravné napojenie na City Park už vlani vybudoval investor obchodného centra

Celková dĺžka chodníka je 510 metrov, šírka je navrhnutá na tri metre.

V stiesnených miestach bude šírka zmenšená, minimálna šírka bude 2 metre.

Časť nového chodníka s cyklochodníkom v úseku od kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská po dopravné napojenie na City Park vybudoval na vlastné náklady investor obchodného centra City Park.

Kolidujúce stožiare verejného osvetlenia budú preložené tak, aby osvetľovali najmä priechody pre chodcov a cyklistov a autobusové zastávky.

Cestička pre chodcov a cyklistov bude od cesty oddelená pásom zelene s trávnikom a výsadbou trvaliek.

Odhadovaná hodnota diela je 190-tisíc eur s DPH, cenu zrejme zníži verejná súťaž. Predpokladaná dĺžka výstavby je dva mesiace od podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom vo verejnej súťaži.

Stavebné firmy môžu svoje ponuky podávať do 3. júla 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2017 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto hľadá realizátora výstavby nového chodníka pre chodcov a cyklistov na Trstínskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.