reklama

Na Trstínskej ulici pribudne polkilometrová cestička pre peších aj cyklistov

Mesto vybuduje na Trstínskej ulici novú cestičku pre chodcov a cyklistov.

Chodník bude situovaný v úseku od budúceho dopravného napojenia na vznikajúce nákupné centrum City Park oproti vjazdu do areálu bývalého Milexu po železničné priecestie.

Zámer má aktuálne vydané územné rozhodnutie. Mestský rozpočet na rok 2016 počíta so sumou 60-tisíc eur na výstavbu projektu.

Nová cestička, ktorú budú využívať chodci aj cyklisti, povedie pozdĺž komunikácie II/504 po ľavej strane v smere von z mesta.

Trasa začína v priestore napojenia na komunikáciu City Parku a končí päť metrov pre železničným priecestím.

trstinska
Trstínska ulica

Celková dĺžka chodníka je 510 metrov, šírka je navrhnutá na tri metre. V stiesnených miestach bude šírka zmenšená, minimálna šírka bude 2 metre.

Kolidujúce stožiare verejného osvetlenia budú preložené tak, aby osvetľovali najmä priechody pre chodcov a cyklistov a autobusové zastávky.

Od hlavnej cesty bude chodník oddelený pásom zelene, uvažuje sa aj s výsadbou trvaliek a kríkov.

Projekt by malo realizovať ešte v priebehu tohto roka z vlastných rozpočtových zdrojov.

Časť nového chodníka s cyklochodníkom v úseku od kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská po dopravné napojenie na City Park vybuduje na vlastné náklady investor obchodného centra City Park.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2016 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Trstínskej ulici pribudne polkilometrová cestička pre peších aj cyklistov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.