reklama

Chodník pre peších a cyklistov na Trstínskej ulici bude hotový v novembri

Mestská samospráva buduje v týchto dňoch nový chodník spojený s cyklochodníkom, ktorý umožní pohodlnejší a bezpečnejší prechod Trstínskou cestou aj ľuďom bez auta.

Úsek od nového nákupného centra až po železničné priecestie v dĺžke zhruba 500 metrov by mal byť dokončený do začiatku novembra, predpokladané náklady sú približne 152 000 eur.

Kvôli priestorovým obmedzeniam sa o priestor podelia chodci s cyklistami. Navrhovaný spoločný chodník popri frekventovanej komunikácii bude umiestnený v časti medzi krajom cesty a existujúcim oplotením, resp. krajom existujúcich spevnených plôch.


Stavebné práce začali v prvom októbrovom týždni

FOTO: Veronika Majtánová / Mesto Trnava

Tento priestor je v súčasnosti prevažne nevyužitý, tvorí ho trávnatý povrch a zemina, miestami so značnými deformáciami, ktoré vznikli ako stopy po občasnom parkovaní ťažkých nákladných áut.

Súčasťou stavby sú aj sadové úpravy a verejné osvetlenie vrátane preložky oznamovacieho vedenia.

Návrh trasovania vychádzal z priestorového usporiadania lokality s prihliadnutím na hranice parciel a existujúce objekty v území.

(TS)


Vizualizácie

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2017 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Chodník pre peších a cyklistov na Trstínskej ulici bude hotový v novembri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.