reklama

Mesto už chystá prepojovací chodník pre peších aj cyklistov zo staničného parku k depu

Mesto v zmysle svojich vyjadrení z minulého roka reaguje na žiadosti obyvateľov a plánuje posunúť realizáciu prepojovacieho chodníka medzi Parkom Janka Kráľa a železničným depom do prvej fázy. Tou je vypracovanie projektovej dokumentácie.

Ako sme písali vlani v októbri (článok tu), nepríjemnou prekážkou pre cyklistov, ale aj bežcov, chodcov korčuliarov alebo rodičov s kočíkmi pri presune z Prednádražia do Kamenného mlyna na konci „staničného parku“ je prekonávanie nepríjemného úseku zaslepenej železničnej trate.

Ak sa chcete dnes dostať z konca parku na asfaltku smerujúcu k bývalému depu, musíte zísť po strmom hlinenom zráze a preskakovať koľajnice.

Tento problém má vyriešiť nový prepojovací chodník a cyklochodník určený spoločne pre chodcov aj cyklistov.

Radnica v minulých dňoch zverejnila výzvu a prostredníctvom verejnej súťaže hľadá dodávateľa, ktorý vypracuje projektovú dokumentáciu.

prepoj-cyklo
Návrh trasy, ktorá by na konci parku obišla koľajisko a pripojila sa na asfaltovú komunikáciu

„Riešenie bude obsahovať návrh prepojenia súčasného chodníka ukončeného pri železničnej vlečke na konci parku J. Kráľa s cestou k železničnému depu. Cestička pre chodcov a cyklistov bude pokračovať do svahu medzi jestvujúce stromy, kde systémom vhodných oblúkov obíde koniec železničnej vlečky a pripojí sa k jestvujúcej ceste,“ znie zadanie odboru investičnej výstavby na mestskom úrade.

Prepojovacia cesta bude realizovaná v parametroch súčasného chodníka, ktorý plynule predĺžia.

Navrhovaná šírka spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov bude 4 metre. Lemovaná bude záhonovými obrubníkmi uloženými do betónovej bočnej opory. Povrch má byť z asfaltobetónu.

„V trase sa nachádzajú vzrastlé náletové dreviny, ktoré budú dotknuté len v nevyhnutnom rozsahu v prípadoch kolidujúcich s plánovanou trasou. Projektant musí aktívne spolupracovať s odborníkom na zeleň z dôvodu nevyhnutného výrubu vzrastlých stromov a spracuje taký návrh, ktorý bude vopred odsúhlasený a akceptovaný obstarávateľom. Súčasťou dokumentácie preto bude aj odborný posudok zelene s náhradnou výsadbou,“ uvádza výzva na predloženie cenovej ponuky.

V prípade, že sa zámer podarí zrealizovať, vznikne nové, bezpečné a pomerne hladké spojenie pre cyklistov priamo z centra mesta cez Promenádu, cyklochodník Hospodárska – Park Janka Kráľa až do Kamenného mlyna.

V mestskom rozpočte na rok 2015 sú zatiaľ vyčlenené prostriedky len na vypracovanie projektovej dokumentácie, nie na realizáciu zámeru.

prechod-zeleznica1
Ľudia dnes musia prekonávať koľajisko, pre deti ani dospelých to nie je práve príjemná činnosť

prechod-zeleznica2
Cestu na konci Parku J. Kráľa predĺžia o pár desiatok metrov, aby obišli koľajisko

prechod-zeleznica3

prechod-zeleznica4
Okrem koľajníc treba zvládnuť aj nespevnené brehy

prechod-zeleznica6
Koniec železničnej trate je skrytý za stromami

prechod-zeleznica7
Prechod cez koľajisko, v pozadí ukončenie trate

prechod-zeleznica5
Asfaltka vedúca k bývalému depu a do Kamenného mlyna

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2015 6:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.