reklama

Zdvíhanie bicyklov nad koľaje a šmýkanie po brehoch možno skončí. Mesto plánuje novú cestu

Trápenie sa cyklistov, bežcov či rodičov s kočíkmi, ktorí musia pri svojej ceste smerom k bývalému železničnému depu a do Kamenného mlyna prekonávať nepríjemný úsek zaslepenej železničnej trate na konci Parku Janka Kráľa, možno skončí.

Ak sa chcete dnes presunúť z Prednádražia do Kamenáča pokojnejšou trasou z parku okolo depa, či chcete alebo nie, čaká vás zdvíhanie bicykla alebo kočíka ponad koľajnice.

Okrem toho je potrebné zvládnuť pomerne strmý zráz a na druhej strane krátky výšľap po rozbitých nespevnených brehoch vedľa koľajníc.

prechod-zeleznica1
Cyklisti dnes musia prekonávať koľajisko, pre deti ani dospelých to nie je práve príjemná činnosť

S otázkou, či sa tento stav zmení, a či mesto plánuje pomôcť obyvateľom využívajúcim vo forme vybudovania slušnej cestičky, ktorá sa napojí na asfaltovú komunikáciu vedúcu k depu, sme sa obrátili na vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča.

Z jeho vyjadrenia vyplýva, že samospráva má v pláne urobiť v tomto úseku zmeny k lepšiemu.

„Komunikácia o tomto probléme už na mestskom úrade prebehla. Teraz viem povedať len toľko, že v budúcom roku by sme radi pripravili projektovú dokumentáciu, ktorá by navrhla riešenie dnešného stavu. Ak by všetko išlo podľa predstáv, je možné, že v roku 2015 príde aj k samotnej realizácii chodníka pre peších aj cyklistov tak, aby sa vyhli prechodu cez koľajnice,“ uviedol Tomašovič.

Mesto na tému preklenutia nevyužívaného koľajiska pre cyklistov a chodcov komunikovalo aj so železnicami. „Vyjadrili sa, že s tým nesúhlasia, pretože koľajisko je z ich pohľadu stále takpovediac živé. Môžu ho v prípade potreby využívať ako rezervu pre odstavené vagóny,“ vysvetľuje.

Mesto preto zrejme navrhne novú spojovaciu cestu okolo, respektíve za koľajiskom.

„Posledný návrh znel tak, že príde k predĺženiu cesty v Parku Janku Kráľa až za koniec železničnej trate. Nová cesta povedie za koľajiskom a oblúkom sa pripojí na asfaltovú cestu smerujúcu k bývalému železničnému depu,“ priblížil Pavol Tomašovič.

Realizáciou novej cesty môže vzniknuť bezpečné a pomerne hladké cyklistické prepojenie z centra mesta cez Promenádu, cyklochodník Hospodárska – Park Janka Kráľa až do Kamenného mlyna.

prechod-zeleznica2
Cestu na konci Parku J. Kráľa možno predlžia o pár desiatok metrov, aby obišli koľajisko

prechod-zeleznica3

prechod-zeleznica4
Okrem koľajníc treba zvládnuť aj nespevnené brehy

prechod-zeleznica6
Koniec železničnej trate je skrytý za stromami

prechod-zeleznica7
Prechod cez koľajisko, v pozadí ukončenie trate

prechod-zeleznica5
Asfaltka vedúca k bývalému depu a do Kamenného mlyna

MAPA:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2014 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zdvíhanie bicyklov nad koľaje a šmýkanie po brehoch možno skončí. Mesto plánuje novú cestu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.