reklama

Mesto chce pritiahnuť k Trnávke ľudí. Na brehoch majú vzniknúť oddychové zóny

Mesto Trnava má ambíciu ponúknuť obyvateľom mesta nové lokality na oddych a aktívne trávenie voľného času. Na tento účel má slúžiť aj povodie Trnávky, kde chce samospráva vytvoriť atraktívny priestor na pešie a cyklistické prechádzky. Štúdia realizovateľnosti tohto zámeru na vybraných úsekoch poriečnej zóny je v štádiu príprav, informuje radnica v tlačovej správe.

Prvé pracovné stretnutie za prítomnosti zástupcov Slovenského vodohospodárskeho podniku a Mesta Trnavy sa uskutočnilo v stredu 8. júna.

„Na rokovaní boli dohodnuté vhodné lokality a primátor mesta Peter Bročka prezentoval predstavy samosprávy o ich budúcom využití. Okrem vytvárania nových zázemí na oddych chce mesto viesť popri Trnávke aj cyklotrasy, ktoré cyklistom umožnia pohyb v príjemnom a bezpečnom prostredí. Aj vďaka ústretovému prístupu Slovenského vodohospodárskeho podniku došlo na stretnutí k dohode o možnostiach využitia daného územia na rekreačné a pobytové aktivity vrátane sprístupnenia vody obyvateľom,“ hodnotí mesto úvodné rokovanie s vodohospodármi.

trnavkaNa brehoch Trnávky chce mesto viac života

Zhotoviteľ štúdie predstavil súvislosti a limity možných riešení a na základe dohody začne pracovať na realizácii štúdie v troch lokalitách pri toku Trnávky – v časti pri Kalvárii, za priemyselným parkom až po Modranku, a pri Bernolákovom parku.

S príbuznou myšlienkou priblíženia a sprístupnenia toku Trnávky obyvateľom mesta, najmä cyklistom, bežcom či korčuliarom prostredníctvom 7-kilometrovej cestičky od Štrkov po Modranku, prišiel prostredníctvom nášho portálu už v októbri 2014 trnavský architekt Peter Osuský. Svoj nápad medzičasom odkumunikoval aj s predstaviteľmi radnice (článok sme priniesli tu).

trnavka-zony
Vyznačené zóny v okolí Trnávky, ktorých sa môže týkať budúce využitie na oddych. Pre zväčšenie klikniute na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2016 11:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce pritiahnuť k Trnávke ľudí. Na brehoch majú vzniknúť oddychové zóny”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.