reklama

Nové parkovacie plochy majú vzniknúť na Podjavorinskej aj pred ZŠ na Kopánke

Mesto Trnava pripravuje investičné zámery riešenia parkovania pred Základnou školou na Námestí Slovenského učeného tovarišstva, rekonštrukcie spojovacieho chodníka medzi Bučianskou a Tehelnou ulicou, a tiež výstavby nových parkovacích miest na ulici Ľudmily Podjavorinskej.

Na Námestí Slovenského učeného tovarišstva by malo v priestore súčasného dočasného parkoviska pred vchodom do školského areálu vzniknúť 16 plnohodnotných parkovacích miest.

Pripravovaný projekt bude riešiť návrh presného umiestnenia a dimenzií parkovacích miest, obslužnú komunikáciu, napojenú na jestvujúcu cestnú komunikáciu, chodník pre peších a sadové úpravy.

parkovisko-SUT
Pohľad na parkovisko pred ZŠ

Do tohto projektu zahrnie trnavská samospráva aj rekonštrukciu chodníka medzi Bučianskou a Tehelnou ulicou. Chodník osadený betónovými dlaždicami je už najmenej dve desaťročia len dočasným riešením.

Nahradí ho chodník, ktorého parametre budú vyhovovať platným normám – svojou šírkou, sklonom, materiálom povrchu, skladbou vrstiev a odvodnením.

Uvažuje sa aj s osadením zábradlia na zabezpečenie stability chodcov v zimnom období, projektant bude riešiť aj aj zabezpečenie svahu nad chodníkom.

chodnik-bucianska-tehelna
Spojovací chodník medzi Bučianskou a Tehelnou ulicou

Zlepšiť podmienky statickej dopravy pri obytných domoch na ulici Ľ. Podjavorinskej č. 9-30 má výstavba viac ako 20 parkovacích miest.

Nové parkovacie plochy v páse zelene sú navrhnuté s kolmým radením vozidiel, povrch má tvoriť drenážna vsakovacia dlažba. Návrh počíta s realizáciou viacerých izolovaných parkovacích státí v rade, využívajúcich plochu medzi vzrastlými stromami.

Projektová dokumentácia bude riešiť okrem parkovacích státí aj nové vjazdy do jestvujúcich prevádzok, ktoré budú vytvorené naprieč zeleným pásom.

Súčasťou investičného zámeru bude náhradná výstavba vzrastlých stromov. Kvôli výstavbe parkoviska sa predbežne počíta s odstránením približne troch stromov.

podjavorinskej
Na Podjavorinskej plánujú postaviť 23 parkovacích miest

Zámery sú momentálne v štádiu hľadania dodávateľov projektovej dokumentácie prostredníctvom vyhlásených výziev na predloženie ponúk.

Ideové štúdie a podklady vypracovali pracovníci mestského úradu.

FOTOGRAFIE: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2014 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové parkovacie plochy majú vzniknúť na Podjavorinskej aj pred ZŠ na Kopánke”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.