reklama

Majiteľom áut na Zelenečskej sa uľaví. Dostanú nové parkovacie miesta

Mesto Trnava pripravuje výstavbu 29 nových parkovacích miest na Zelenečskej ulici. Medzi obytnými blokmi č. 97 – 107 sa po ukončení stavebných prác zvýši počet parkovacích miest zo súčasných 41 na 70. Projekt je dnes v prvom štádiu stavebného konania.

Parkovisko na Zelenečskej ulici neďaleko CKD Marketu

„Projektová dokumentácia rieši úplnú rekonštrukciu jestvujúceho parkoviska. Navrhnuté parkovisko bude mať tri vstupné vetvy a kolmé radenie vozidiel. Parkovacie vetvy budú napojené na jestvujúcu vnútroblokovú miestnu komunikáciu tromi obojsmernými vjazdmi šírky päť metrov. Dve státia a prístupové spevnené plochy sú riešené bezbariérovo. Jestvujúci asfaltový chodník pred obytným domom č. 103-107 bude z dôvodu rozšírenia parkoviska rozobraný (pred vchodom 105 a 107) a znova vybudovaný bližšie k bytovému domu, v rovnakej šírke a bezbariérovej úprave,“ uvádza sa v projekte.

Zo strany od detského ihriska bude pozdĺž parkoviska vybudovaný úplne nový chodník široký 1,5 metra. Súčasťou projektu je aj riešenie odvodnenia parkoviska cez odlučovač ropných látok, sadové úpravy, prekládka a doplnenie verejného osvetlenia parkoviska. V rámci sadových úprav dôjde k výrubu štyroch stromov, ktoré prekážajú navrhovanej výstavbe.

S realizáciou stavebných prác začne mesto až po ukončení stavebných konaní.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2010 12:56. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.