reklama

V okolí Casalle stavajú nové chodníky, parkovacie plochy aj oddychovú zónu

Okolie nákupného centra Casalle a zdravotného strediska na Mozartovej ulici na sídlisku Prednádražie prechádza modernizáciou.
Mesto Trnava spustilo v prvej polovici septembra časť plánovanej obnovy verejných priestranstiev v tejto lokalite. Prostredníctvom stavebných prác prichádza k rekonštrukcii chodníkov, niektorých parkovacích miest a iných verejných priestranstiev.

V týchto priestoroch vznikne oddychová zóna s lavičkami a zeleňou

Na Mozartovej ulici pri budove potravín a pošty vybudujú nový chodník široký tri metre. Medzi cestou a chodníkom bude zrealizovaných 20 parkovacích miest. Pred vchodom do zdravotného strediska dochádza k prebudovaniu pôvodného spôsobu parkovania, stavebne oddelia chodník od cesty a vznikne tu deväť parkovacích miest.

Nový chodník vybudujú aj v uličke medzi obchodnými prevádzkami Casalle a zdravotným strediskom.

V miestach medzi zadnou časťou zdravotného strediska, nákupným centrom a Tajovského ulicou vznikne oddychová zóna s lavičkami a zeleňou.
Projekt predpokladá aj s výsadbou vzrastlých stromov. Náklady na stavebné práce majú dosiahnuť asi 265-tisíc eur.

Na Mozartovej budú nové chodníky aj parkovacie miesta

Pohľad v smere na ulicu G. Dusíka

V druhej etape modernizácie lokality v okolí Casalle a Bytového družstva na Beethovenovej ulici vznikne parkovací pás s 22 kolmými státiami a zrekonštruovaný chodník doplnený o ostrovčeky so zeleňou. Nové riešenie parkovania, zadefinovanie verejných priestranstiev a ich celková modernizácia sa počíta aj v okolí špeciálnej základnej školy.
“Plochy okolo objektov kotolne a trafostanice budú prebudované a upravené pre občasný vjazd nákladných vozidiel. Spolu je riešených 93 parkovacích miest vrátane státí vyhradených pre vozidlá prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným alebo ťažkým telesným postihnutím. Všetky priechody pre chodcov budú bezbariérovo upravené s vyznačením výstražných a vodiacich pásov pre nevidiacich a slabozrakých,“ uvádza sa v projekte.

V roku 2010 mesto dokončí časť projektu v okolí zdravotného strediska a južnej strany Casalle. Druhú etapu v smere na Beethovenovu ulicu bude realizovať v závislosti od finančných prostriedkov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2010 13:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V okolí Casalle stavajú nové chodníky, parkovacie plochy aj oddychovú zónu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.