reklama

V okolí Casalle stavajú nové chodníky, parkovacie plochy aj oddychovú zónu

Okolie nákupného centra Casalle a zdravotného strediska na Mozartovej ulici na sídlisku Prednádražie prechádza modernizáciou.
Mesto Trnava spustilo v prvej polovici septembra časť plánovanej obnovy verejných priestranstiev v tejto lokalite. Prostredníctvom stavebných prác prichádza k rekonštrukcii chodníkov, niektorých parkovacích miest a iných verejných priestranstiev.

V týchto priestoroch vznikne oddychová zóna s lavičkami a zeleňou

Na Mozartovej ulici pri budove potravín a pošty vybudujú nový chodník široký tri metre. Medzi cestou a chodníkom bude zrealizovaných 20 parkovacích miest. Pred vchodom do zdravotného strediska dochádza k prebudovaniu pôvodného spôsobu parkovania, stavebne oddelia chodník od cesty a vznikne tu deväť parkovacích miest.

Nový chodník vybudujú aj v uličke medzi obchodnými prevádzkami Casalle a zdravotným strediskom.

V miestach medzi zadnou časťou zdravotného strediska, nákupným centrom a Tajovského ulicou vznikne oddychová zóna s lavičkami a zeleňou.
Projekt predpokladá aj s výsadbou vzrastlých stromov. Náklady na stavebné práce majú dosiahnuť asi 265-tisíc eur.

Na Mozartovej budú nové chodníky aj parkovacie miesta

Pohľad v smere na ulicu G. Dusíka

V druhej etape modernizácie lokality v okolí Casalle a Bytového družstva na Beethovenovej ulici vznikne parkovací pás s 22 kolmými státiami a zrekonštruovaný chodník doplnený o ostrovčeky so zeleňou. Nové riešenie parkovania, zadefinovanie verejných priestranstiev a ich celková modernizácia sa počíta aj v okolí špeciálnej základnej školy.
“Plochy okolo objektov kotolne a trafostanice budú prebudované a upravené pre občasný vjazd nákladných vozidiel. Spolu je riešených 93 parkovacích miest vrátane státí vyhradených pre vozidlá prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným alebo ťažkým telesným postihnutím. Všetky priechody pre chodcov budú bezbariérovo upravené s vyznačením výstražných a vodiacich pásov pre nevidiacich a slabozrakých,” uvádza sa v projekte.

V roku 2010 mesto dokončí časť projektu v okolí zdravotného strediska a južnej strany Casalle. Druhú etapu v smere na Beethovenovu ulicu bude realizovať v závislosti od finančných prostriedkov.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2010 13:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “V okolí Casalle stavajú nové chodníky, parkovacie plochy aj oddychovú zónu”

 1. 1
  Rastislav says:

  ale jak sa zrazu maká v tomto meste pred volbami… a slepý plebs ich bude opäť voliť!

 2. 2
  Pavol says:

  Ten volebný rok by mohol bývať aj častejšie.

 3. 3
  nist says:

  pocul som ze plany na tuto rekonstrukciu boli uz pred 6timi rokmi. Len skoda ze sa vtedy musela robit skor Druzba, lebo tam byvaju radnicni pani.

 4. 4
  Watchdog says:

  Presne v TT sa nerobi nic alebo lepsie povedane robia sa len urcite ulice a stvrte lebo tam byvaju isti ludia ktori si vybavia aby ich ulica bola vydlazdena i ked je zastrcena a pod.

 5. 5
  trnavcan says:

  Skutočne len niektoré – napr. A. Kubinu, Kalinčiakova, Mozartova, Jiráskova, Hlboká, Clementisova, Tekela, Zelenečská, Pútnická, Okružná, Na hlinách, Tajovského, Čajkovského, Botanická, Nerudova
  A ďaľšie, celkom 66O parkovacích miest… Tam bývajú istí ľudia, bude ich aj niekoľko tisíc. Isté je to, že sú to TRNAVČANIA.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.