reklama

Pripravuje sa obnova verejných priestorov na Prednádraží, pri Casalle bude aj fontána

Pripravovaná rekonštrukcia verejných priestranstiev na sídlisku Prednádražie v okolí nákupného strediska Casalle sa dostala do ďalšej fázy. Mestský rad v Trnave oznámil, že projekt „Humanizácia sídliska Prednádražie II. – časť D“  je v stavebnom konaní.
Projekt  rieši návrh spevnených plôch, rekonštrukciu a úpravu jestvujúcich komunikácií, parkovísk a ostatných spevnených plôch v časti sídliska Prednádražie II v Trnave.

Sídlisko Prednádražie

„Na Mozartovej ulici bude zrekonštruovaný úsek uličného priestoru od konca oblúka po severný koniec jestvujúceho objektu pošty. Chodník pred predajňou potravín a poštou bude vybúraný a zrekonštruovaný v šírke tri metre, medzi chodníkom a komunikáciou bude vybudovaný parkovací pás s 20 kolmými státiami,“ uvádza sa v projekte.
Pred objektom zdravotného strediska budú jestvujúce parkovacie miesta prebudované s riadnym oddelením od chodníka, spolu tu vznikne deväť parkovacích miest. Priestor medzi miestnou komunikáciou na Tajovského ulici a objektami polikliniky, reštaurácie a nákupného strediska bude prebudovaný iba pre peších. Pozdĺž miestnej komunikácie má viesť tri metre široký chodník. „Medzi tranzitným chodníkom a východným vstupom do polikliniky bude odpočinkový chodník s fontánou a lavičkami. V rámci stavby vzniknú oddychové plochy, ktoré budú spevnené s pravidelne vybudovanými ostrovčekmi pre umiestnenie vzrastlých stromov,“ bližšie predstavuje renováciu predložená projektová dokumentácia.

Pozdĺž komunikácie od ulice G.Dusíka po koniec objektu strediska Cassalle pri Bytovom družstve a predajni Chemolak vznikne parkovací pás s 22 kolmými státiami a zrekonštruovaný chodník doplnený o ostrovčeky so zeleňou. Na úrovni posledného parkovacieho miesta ľavostranného parkovacieho pásu sa začína komunikácia až po oplotený areál špeciálnej základnej školy. Na tú budú pripojené komunikácie slúžiace pre vjazd k jednotlivým objektom a k navrhovaným parkovacím státiam. „Plochy okolo objektov kotolne a trafostanice budú prebudované a upravené pre občasný vjazd nákladných vozidiel. Spolu je riešených 93 parkovacích miest vrátane státí vyhradených pre vozidlá prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným alebo ťažkým telesným postihnutím. Všetky priechody pre chodcov budú bezbariérovo upravené s vyznačením výstražných a vodiacich pásov pre nevidiacich a slabozrakých.“

V tomto roku chce mesto zrealizovať časť projektu pri zdravotnom stredisku, rozpočtové náklady sú predpokladané vo výške 265-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2010 12:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.