reklama

Pripravuje sa obnova priestoru pred bytovkami na Sladovníckej ulici pri City Arene

Pred obytnými domami na Sladovníckej 4-9, ktoré sa nachádzajú oproti vchodu do City Areny na Kollárovej ulici, pripravuje trnavská samospráva prebudovanie súčasného spôsobu parkovania aj úpravy zelene.

Súčasný spôsob parkovania na okraji sídsliska Ľ. Podjavorinskej pred bytovými domami Sladovnícka 4-9 je riešený v zelenom páse provizórnymi parkovacími miestami a parkovaním rezidentov na okraji príjazdovej komununikácie.

Projektová dokumentácia rieši návrh a usporiadanie nových parkovacích plôch pre osobné automobily, spolu s riešením úpravy cesty a sadových úprav, verejného osvetlenia v území.

Projekt počíta aj s odvodnením pomocou drenážnej dlažby, čím zostane zachovaná bilancia spadnutých zrážok v území.Priestor pred bytovkami na Sladovníckej 4-9

Ilustračné foto: archív

Pred bytovými domami na Sladovníckej 4-9 príde k rekonštrukcii komunikácie, ktorá bude dvojpruhová s celkovou šírkou 5,5 metra.

Po oboch okrajoch cesty vznikne 58 kolmých parkovacích miest s dĺžkou 5 metrov a šírkou 2,5 metra. Povrch parkoviska bude tvoriť drenážna dlažba sivej farby.

Po celej dĺžke parkoviska inštalujú päť nových lámp verejného osvetlenia. Na konci ulice je navrhnuté obratisko pre automobily odvážajúce komunálny odpad, prípadne zásahové autá.

V rámci zámeru sa počíta aj s úpravou parkovacích miest pred obytnými domami na Sladovníckej č. 10-12.

Úprava bude spočívať vo forme vodorovného dopravného značenia deviatich parkovacích miest s dĺžkou 4,50 a šírkou 2,40 metra s umožnením pojazdu áut na chodník.

Tento priestor je aj v súčasnosti využívaný na parkovanie, nový návrh má kvalitnejšie usporiadať túto plochu.


Výkres parkovacích plôch

Sadové úpravy

Ako vyplýva z technickej správy sadových úprav, lokalitu na okraji sídliska Ľ. Podjavorinskej čakajú aj pomerne výrazné úpravy zelene.

Z priestoru pred bytovými domami na Sladovníckej ulici č. 4-9 je na základe inventarizácie drevín navrhnutých na výrub 43 z celkového počtu 64 stromov. Odstránených bude aj 17 metrov štvorcových krovín.

“Zo sadovníckeho hľadiska je potrebné odstrániť listnaté dreviny, ktoré sú poškodené alebo nevhodne umiestnené. Okrem toho je nutné odstrániť aj invázne druhy drevín, ktoré mali spomedzi všetkých drevín najhorší zdravotný stav,” uvádza sa v technickej správe sadových úprav.

Pred bytovými domami rastie v súčasnosti 18 javorovcov jaseňolistých, ktorý patrí k inváznym druhom, nachádza sa tu aj breza previsnutá (16 ks), javor cukrový (5 ks), javor mliečny (3 ks), tuja západná (9 ks), smreky (6 ks) a po jednom kuse tu rastú tis, vŕba, višňa, bresotovec západný či pagaštan konský.

Návrh nových výsadieb pozostáva z výsadieb drevín – stromov, krov a z výsevu trávnika.

Stromy budú vysadené v línii popri komunikácii a bodovo v predzáhradkách bytových domov. Spolu má byť vysadených 27 nových listnatých stromov.

Na výsadbu sú navrhnuté druhy javor poľný, jaseň manový, okrasné čerešne, okrasné jarabiny, čerešňa vtáčia a jarabina vtáčia.

Sadové úpravy počítajú s výsadbou 60 stálozelených krov vtáčieho zobu vajcolistého, ktoré vytvoria tzv. živý plot a vizuálnu bariéru pri oplotení okolo plôch s nádobami na triedený odpad.

Na plochách s celkovou výmerou viac ako 580 metrov štvorcových je navrhnutý výsev trávnika.

Aktuálne – v polovici júla 2019 – zverejnilo mesto Trnava podmienky verejnej súťaže na zhotoviteľa stavebných prác.

Predpokladané náklady na realizáciu sú 177-tisíc eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2019 12:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

29 komentárov pre “Pripravuje sa obnova priestoru pred bytovkami na Sladovníckej ulici pri City Arene”

 1. 1
  jojo says:

  skoda ze ked sa to uz ide robit, nevymenia aj kontajnerove stojisko za polopodzemne, ale sadia sa tam tie zive ploty okolo…

 2. 2
  Parva Roma says:

  Hmm 43 vzrastlých stromov vyrežú a 27 nových posadia….

 3. 3
  JB says:

  Konecne sme sa dockali. len efekt bude taky ze nove parkovacie miesta budu lakat aj viac individui ktori tam budu parkovat celodenne aby nemuseli platit za parkovanie v city arene… ze treneri a recepcne z fitupu :-/

  • 3.1
   rezident says:

   Kľudne môžeš použiť kartu trnavčana , zľavy pre seniorov alebo využi výhody rezidenčného parkovania. Môžeš použiť aj parkovisko pri cintoríne – nové.
   Bolo sľubované už v roku 2014 v panfletoch zvaných volebný program LT.
   Doteraz skutek utek.

   Namiesto toho budú nove žlté bicykle od firmy čo buduje trnavskú Petržalku alebo detské preliezky, alebo si môžeš prečítať pred spaním participatívny rozpočet a tranparency bludy.

   • 3.1.1
    fero says:

    Cyklobrada a mestská cyklorada rozhodli že cinter je dóležitý.
    Kašlat na Clementisovú Starohájskú Podjavorinskú aj železničnú stanicu.
    Cinter je náš mŕtvy svet – neotravujte furt.

   • 3.1.2
    P-rezident says:

    Karta trnavčana – to sa myslí asi občiansky preukaz…, či?

  • 3.2
   Luuc says:

   Presne som si pomyslela, po precitani clanku, to isté. Opat nebudu mat obyvatelia a majitelia bytov kde parkovat….uz by sa konecne mohlo zaviesť aj rezidencne parkovanie. V opacnom pripade sa urobi parkovisko zadara pre zamestnancov city areny…

 4. 4
  Stačilo says:

  Minulý, či predminulý rok, keď sa asfaltovala Starohájska, sľubovali úpravy parkovacích plôch na Starohájskej pod kruhovým objazdom. Takisto boli sľuby na rozšírenie parkovacích miest na Clementisovej pri bytovke v blízkosti mercelovej.
  Papier sa popísal a to je všetko.

  Najlepšie bude, keď sa budú zverejňovať správy typu: odovzdalo sa, vybudovali sme, upravili sme, vysadili sme, pokosili sme, atď.

  Správy typu že chceme, spravíme, vybudujeme, plánujeme už takmer nikto nežerie, aj keď v niektorých prípadoch môžu byť skutočné. Úspešnosť všelijakých vízií, snov a plánov je v normálnom časovom ponímaní mizivá.

 5. 5
  viktor says:

  O tomto predsa písalo vlani v marci (t.j. pred rokom a štyrmi mesiacmi). Čo sa vlastne odvtedy v tejto veci spravilo? Pretože stále je to len v štádiu pripravuje sa…
  https://www.trnava-live.sk/2018/03/16/mesto-pripravuje-system-zdielanych-parkovacich-miest-s-rezidentskou-kartou-na-sidlisku-podjavorinska/

  • 5.1
   Juraj says:

   Aktuálne – v polovici júla 2019 – zverejnilo mesto Trnava podmienky verejnej súťaže na zhotoviteľa stavebných prác.

   Takze posun po skoro 1,5 roku tu je :)

   • 5.1.1
    Postup says:

    Očakávaný stručný postup:
    – ktosi vyhrá súťaž
    – začne bombastická guľometná mediálna príprava
    – šnúrkou ohradia pracovisko
    – prerušia nezahájené práce z dôvodu že bude jarmok
    – po jarmoku sa prerušia práce, lebo príde neočakávaná zima
    – v apríli budúceho roku sa pokračuje
    – práce budú prerušené neočakávaným archeologickým prieskumom
    – tesne pred ďalším jarmokom sa pri selfíčku ukončia práce (ruka – noha na lopate, orlí pohľad do nebeských diaľav)
    – fasabúk bombasticky zvestuje aké chrabrosti boli vykonané

    Uvedený postup bude samozrejme platiť len vtedy, keď sa bude dariť. Keď sa nebude dariť, tak v ďalšom volebnom období budú dodatočné štúdie.

  • 5.2
   fero says:

   Čemu nerozumíš ? Vtedy boli jedny bludy teraz sú druhé a za rok budú trecé.

  • 5.3
   parking says:

   Zdielané parkovania znamená že budú dve autá na sebe

 6. 6
  slniečkár says:

  Za ten trolling ste tu plateni, ci to robite vo svojom volnom case? :)

  • 6.1
   Konšpirátor says:

   A revitalizácia vnútroblokov Hospodárska ulica čo už mali byť v minulej 4-ročnici / 2014-2018 / podľa volebného programu a sľubov občanom sú hotové ?
   Ty slniečkár čo robíš Pre ľudí, Za ľudí, S ľudmi si to pre tých ľudí, občanov, voličov už urobil ?

 7. 7
  SlniecKAR says:

  To sa spytaj sam sebe ty saso.Vsetci vidia kde je problem,len trtko ako ty v tom vidi troling.

  • 7.1
   troling says:

   Normálna kritika je troling. Oni sú nekritizovateľní. Sami seba presvedčili že sú vyvolení – taká rodinka úžasných, bradatých a pokérkovaných.
   Brady a kerky majú lebo je to vidieť a rozkázali im to na fajsbúku.
   Podobajú sa ako vajce vajcu. To čo majú v hlave vidieť neni. Našťastie.

 8. 8
  Smer 2.0 says:

  Na FB my trnava ide debata že kto vymyslel – zbuchol a na základe akých odborných argumentov zbúranie športovej haly. Tá séria zbabelých a arogantných odpovedí Guniša hovorí sama za všetko. Zatĺka kto je páchateľ, asi sa hanbí. Aj tak všetci vieme kto to bol.
  Aj výstavbu CA sprevádzala arogancia a ignorovanie odborníkov a skutočných architektov a SKSI. Títo sú takí istí ako Smer a KDH nič sa nezmenilo.
  Vyliahol sa kinder Smer 2.0
  Plebsu hodili bicykle vedia že to im stačí a môžu bačovať.

  • 8.1
   tictac says:

   desiatky rokov mafia Trnavu vykrádala, všetko aj tá hala hnilo a rozpadávalo sa, skutočný odborníci venovali Poorovi miliony eur a ukradli čo sa dalo

   • 8.1.1
    štolverka says:

    Vyhovárať sa na tých pred nami je trápne a smutné.
    Pozri sa na to čo sa robí s financiami teraz a za posledného 4 a pol roka.
    Tiež sa pozri čo všetko hnije 4 a pol roka a nič sa s tým nerobí.
    Výhovorky výhovorky bludy. Nič iné vám neostáva. Facebuk vás už neschová.
    Ľuďom sa už otvárajú oči.

   • 8.1.2
    Amater says:

    Pre tvoju informovanosť, na Slovensku nie je mafia, sú len organizované skupiny. LT je organizovaná skupina, ktorá po prevzatí moci v Trnave ponechala veldiela svojich predchodcov fungovať ako fungovali a pridala niečo navyše aby si zabezpečila ďalší prísun financií. Ten systém je pozoruhodne aj po dlhých rokoch funkčný, iba sa občas chodí upraviť do Rakúska.

 9. 9
  smer? says:

  Hala by sa skutočne mala ísť zbúrať na základe odborných argumentov a odporúčaní. Ak si búranie haly svojvoľne zmyslel nejaký úradnícky dobrodruh a spustil kolobeh udalostí, mal by byť za svoje rozhodnutia aj osobne zodpovedný. Takže kto to bol?
  Takisto vyhlásenie ponuky na vypracovanie štúdie novej haly v termíne keď je veľa ľudí na dovolenke, vyvoláva zamyslenie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.