reklama

Mesto pripravuje projekt rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne

Po niekoľkoročných odkladoch sa chce mesto pustiť do rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne.

Radnica v súčasnosti pripravuje projekt pre stavebné povolenie a realizáciu stavby.

Most cez Trnávku s dvomi pruhmi a chodníkom pre peších je v havarijnom stave.

most-bernolakova-n
Most pri Bernolákovej bráne. Po rekonštrukcii tu má pribudnúť aj tretí jazdný pruh.

Súčasťou projektu má byť sanácia hlavného objektu mosta, preložky inžinierskych sietí, úprava mostného zvršku, odvodnenie, úprava vedľajšieho mostného objektu, výmena zábradlí, nový chodník pre peších a cyklistov a rekonštrukcia priľahlých komunikácií pred a za mostom.

Mesto počíta aj s priradením ďalšieho jazdného pruhu v smere von z centra. Na moste by tak mali vzniknúť po rekonštrukcii tri jazdné pruhy.

Úprava priľahlej komunikácie pred mostom, nové premostenie s ďalším jazdným pruhom vyvolá rozšírenie tejto komunikácie a posun súčasného chodníka pre peších, vrátane súvisiacich úprav okolia a svahov Trnávky. Stavebná úprava bude vzhľadom na nové šírkové pomery mosta začínať za hranou Bernolákovej brány ktorá je svojou šírkou limitujúca, odtiaľ bude komunikácia rozširovaná na trojpruhovú. Koniec stavebnej úpravy na komunikácii bude v mieste styku s Hospodárskou ulicou,“ konštatuje sa v textovej časti výzvy na predkladanie ponúk.

Podľa našich informácií radnica plánuje zaradiť finančné prostriedky na rekonštrukciu do rozpočtu na rok 2014.

Rozpočet bude predložený na schválenie poslancom mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi.

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2013 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto pripravuje projekt rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.