reklama

Zásadná fáza rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne sa uskutoční v roku 2015

Očakávaná rekonštrukcia mosta a priľahlých komunikácií pri Bernolákovej bráne potrvá približne osem mesiacov a bude stáť do jedného milióna eur s DPH.

Vyplýva to z podkladov verejnej súťaže, ktorú vyhlásilo mesto Trnava. Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu predkladať svoje ponuky do 12. septembra 2014.

Hlavným kritériom pri vyhodnocovaní ponúk bude ako tradične najnižšia ponúknutá cena, v menšej miere bude komisia prihliadať aj na lehotu trvania výstavby predloženú jednotlivými uchádzačmi.

most-bernolakova
Most je v zlom technickom stave, rekonštrukcia je nevyhnutná

Sumu 500-tisíc eur na rekonštrukciu mosta získalo mesto od štátu, zostávajúce prostriedky použije samospráva z vlastného rozpočtu.

„Hovoriť o presných termínoch, ako sú začatie a ukončenie stavebných prác, je v tejto fáze predčasné. Najprv musí prebehnúť verejná súťaž a uplynúť zákonom stanovené lehoty pred podpisom zmluvy s konkrétnym dodávateľom. Ak to klimatické podmienky dovolia, prvé stavebné práce by mohli začať v novembri. Najvýznamnejšia fáza rekonštrukcie sa však uskutoční v priebehu budúceho roka,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

V rámci rekonštrukcie mosta ponad Trnávku pri Bernolákovej bráne dôjde k šírkovým úpravám, pridaniu tretieho jazdného pruhu, projekt počíta s úpravou mostného zvršku aj renováciou vedľajšieho mostného objektu.

Pri realizácii bude nutné vykonať aj komplikované preložky inžinierskych sietí, vrátane plynovodu, vodovodu, elektriny alebo optických káblov.

Súčasťou zámeru je výmena zábradlí, výstavba nového chodníka pre peších a cyklistov, rekonštrukcia priľahlých komunikácií pred a za mostom, úpravy sa dotknú aj svahov Trnávky.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2014 13:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zásadná fáza rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne sa uskutoční v roku 2015”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.