reklama

Most pri Bernolákovej bráne bude pre dopravu neprejazdný od 11. mája do 12. septembra

V pondelok 11. mája začne platiť úplná uzávierka mosta pri Bernolákovej bráne. Kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii, vďaka ktorej dôjde aj k rozšíreniu vozovky o jeden jazdný pruh, budú môcť cez most prechádzať len chodci.

Uzávierka mosta potrvá podľa aktuálnych informácií do 12. septembra. Stavebné práce by mali definitívne ukončiť v polovici októbra 2015.

Očakávaná rekonštrukcia mosta pri Bernolákovej bráne odštartovala už 7. apríla 2015. Okrem samotného telesa mosta je nutné prekladať a vymienať aj niektoré inžinierske siete.

most-bernolak1

most-bernolak3
Rekonštrukcia mosta sa posúva do ďalšej fázy, Tá sa dotkne najmä vodičov

Obchádzková trasa povedie cez Vajanského ulicu, ktorá bude počas celého obdobia obojsmerná.

“Chodcov práce na moste obmedzovať nebudú, pretože prechod im bude umožnený počas celej doby výstavby,” informovalo mesto Trnava v apríli.

“Projekt rekonštrukcie mosta z roku 2013 zohľadnil zámer mesta rozšíriť mostné teleso o ďalší jazdný pruh, aby bol priepustnejší nielen pre domácich, ale aj pre autobusovú dopravu s turistami. Na novom moste širokom 16,5 m budú tri jazdné pruhy, chodník a pribudne aj nové verejné osvetlenie,” priblížila radnica v tlačovej správe.

Rekonštrukcia je rozdelená do troch etáp.

Prvá etapa sa začne prekládkami sietí a potrvá približne do polovice mája. Samotné búracie a stavebné práce na moste prebehnú v druhej etape, ukončené budú približne v polovici septembra. V poslednej, tretej etape bude zrekonštruovaná aj lávka pre peších, ktorá dostane novú dlažbu a zábradlie.

Dôvodom na rozhodnutie mestskej samosprávy pustiť sa do náročnej rekonštrukcie mosta na Radlinského ulici bol jeho zlý technický stav. Na tento účel získalo mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500 000 eur. Celkové náklady na základe pospísanej zmluvy majú dosiahnuť 887-tisíc eur.

„Mesto Trnava sa za obmedzenia spojené s uzávierkou mosta ospravedlňuje. Veríme, že novozrekonštruovaný most zlepší dopravnú situáciu v tejto lokalite. Projekt však nie je možné uskutočniť bez určitých obmedzení,“ poznamenal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Dôvod uzávierky: rekonštrukcia mostného telesa.

Doba uzávierky:
Miestna komunikácia na Radlinského ulici na mostnom telese a chodník na pravej strane mosta (smerom na Hospodársku ulicu) budú uzavreté od 7.00 hodiny od 11. 5. 2015 do 17.00 hodiny do 12. 9. 2015.
Termín čiastočnej uzávierky miestnej komunikácie – jedného jazdného pásu na Hospodárskej ulici bude od 7.00 hodiny od 11. 5. 2015 do 12. 9. 2015.
Úplná uzávierka chodníka na ľavej strane a lávky vedľa mostného telesa bude od 7.00 hodiny od 14. 9. 2015 do 17.00 hodiny do 17. 10. 2015.

Obchádzková trasa uzavretej miestnej komunikácie na Radlinského ulici bude riešená nasledovne:
Miestna komunikácia na Vajanského ulici, ktorá sa nachádza v centre mesta je jednosmerná s výjazdom na Radlinského ulicu. Počas úplnej uzávierky komunikácie na mostnom telese na Radlinského ulici bude cestná premávka na Vajanského ulici dopravným značením upravená ako obojsmerná. Pri uzávierke chodníka na ľavej strane od Bernolákovej brány po lávku a samotnej lávky bude obchádzková trasa pre peších riešená chodníkom na pravej strane nového mostného telesa.

ZDROJ: Mesto Trnava

most-bernolak2

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2015 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Most pri Bernolákovej bráne bude pre dopravu neprejazdný od 11. mája do 12. septembra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.