reklama

Ako má vyzerať nový most pri Bernolákovej bráne? Pozrite si vizualizácie

Premostenie Trnávky pri Bernolákovej bráne je už niekoľko dní minulosťou. Na mieste pôvodného mosta postavia nový.

Mesto Trnava si nechalo vypracovať vizualizácie, ktoré ukazujú, ako bude nový most na križovatke ulíc Radlinského – Hospodárska – Študentská v skutočnosti vyzerať.

Najpodstatnejšou zmenou z pohľadu dopravy je rozšírenie počtu jazdných pruhov z pôvodných dvoch na tri.

Otázkou podľa primátora Petra Bročku zostáva použitie povrchu komunikácie.

„V hre sú teoreticky dve úpravy povrchu. Pôvodný projekt počíta s asfaltobetónom. Možné je použiť aj historizujúcu dlažbu,“ uviedol dnes Bročka na svojom oficiálnom facebookovskom profile.

Dôvodom na rozhodnutie mestskej samosprávy pustiť sa do náročnej rekonštrukcie mosta na Radlinského ulici bol jeho zlý technický stav. Na tento účel získalo mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500 000 eur.

Celkové náklady na základe pospísanej zmluvy majú dosiahnuť 887-tisíc eur.

Stavebné práce by mali definitívne ukončiť v polovici októbra 2015, avšak most by mal byť pre dopravu prejazdný už 12. septembra.

Vizualizácie (zdroj: mesto Trnava):
most-viz-1

most-viz-2

most-viz-3

most-viz-4

most-viz-5

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2015 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ako má vyzerať nový most pri Bernolákovej bráne? Pozrite si vizualizácie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.