reklama

Most pri Bernolákovej bráne uzavrú na takmer päť mesiacov

Očakávaná rekonštrukcia mosta pri Bernolákovej bráne odštartuje už 7. apríla 2015.

So stavebnými prácami budú spojené aj dopravné obmedzenia, ktoré motoristi pocítia začiatkom mája.

Prejazd mostom pre automobilovú dopravu bude uzatvorený približne od 9. mája do polovice septembra. Obchádzková trasa povedie cez Vajanského ulicu, ktorá bude počas celého obdobia obojsmerná.

„Majitelia dotknutých nehnuteľností v centre mesta budú o obmedzeniach informovaní v dvojtýždennom predstihu. Chodcov práce na moste obmedzovať nebudú, pretože prechod im bude umožnený počas celej výstavby,“ informuje mesto Trnava.
most-bernolakova

„Projekt rekonštrukcie mosta z roku 2013 zohľadnil zámer mesta rozšíriť mostné teleso o ďalší jazdný pruh, aby bol priepustnejší nielen pre domácich, ale aj pre autobusovú dopravu s turistami. Na novom moste širokom 16,5 m budú tri jazdné pruhy, chodník a pribudne aj nové verejné osvetlenie,“ priblížila radnica v tlačovej správe.

Rekonštrukcia je rozdelená do troch etáp.

Prvá etapa sa začne prekládkami sietí a potrvá približne do polovice mája. Samotné búracie a stavebné práce na moste prebehnú v druhej etape, ukončené budú približne v polovici septembra. V poslednej, tretej etape bude zrekonštruovaná aj lávka pre peších, ktorá dostane novú dlažbu a zábradlie.

Dôvodom na rozhodnutie mestskej samosprávy pustiť sa do náročnej rekonštrukcie mosta na Radlinského ulici bol jeho zlý technický stav. Na tento účel získalo mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500 000 eur. Celkové náklady na základe pospísanej zmluvy majú dosiahnuť 887-tisíc eur.

Dodávateľom stavebných prác bude spoločnosť CS Trnava, ktorú vybrali na základe verejnej súťaže.

obchadzkova-most
Obchádzková trasa počas uzávierky. Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Zdroj: mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2015 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Most pri Bernolákovej bráne uzavrú na takmer päť mesiacov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.