reklama

Nový most pri Bernolákovej bráne otvoria v piatok 30. októbra

Dokončený most pri Bernolákovej bráne otvoria v piatok 30. októbra 2015, informovala o tom Jana Gmitterová z úseku komunikácie Mestského úradu v Trnave.

Stavebné práce započali v prvej polovici apríla, od mája tohto roka je most uzavretý pre automobilovú dopravu.

„Výstavba nového mosta na Radlinského ulici je vo finále. Preberacie konanie stavby sa začne vo štvrtok 29. októbra dopoludnia, po ňom sa uskutoční kolaudačné konanie a v piatok 30. októbra popoludní už bude na tejto dôležitej spojnici s centrom mesta spustená plná prevádzka pre automobilovú aj cyklistickú dopravu vrátane funkčných semaforov,“ konkretizovala J. Gmitterová.

most-bern-okt
Nový most majú skolaudovať a otvoriť pre dopravu na konci tohto týždňa

Pôvodne plánovaný termín spustenia premávky na moste, avizovaný na polovicu septembra, sa o niekoľko týždňov oneskoril. Hlavným dôvodom boli nové skutočnosti, ktoré odhalili až po detailnej prehliadke podložia a zbúraní pôvodnej mostnej konštrukcie.

„Počas búracích prác vysvitlo, že podložie najmä od Hospodárskej ulice nebolo stabilné, tvorili ho navážky, ktoré pravdepodobne nasypali stavbári pri stavbe starého mosta. Nevyhnutná stabilizácia svahov a zosilnenie podložia spôsobili približne trojtýždňové oneskorenie, ktoré sa však neskôr podarilo vyrovnať,“ priblížila.

Začiatkom mája mesto avizovalo, že všetky stavebné práce na projekte budú definitívne ukončené v polovici októbra 2015.

„Ďalšie spomalenie bolo spôsobené kladením dlažby, ktoré je z časového hľadiska náročnejšie ako asfaltobetón,“ pripomenula Jana Gmitterová.

Navýšenie prác súvisiacich so stabilizáciou svahov Trnávky a položenie dlažby, ktorá je drahšia ako pôvodne plánovaný asfaltobetón, navýšili výslednú cenu stavby približne o 19-tisíc eur.

Pôvodná cena diela, ktorá vzišla z verejnej súťaže, bola 887-tisíc eur, skutočná hodnota je aktuálne odhadovaná na 906-tisíc eur.

Na projekt obnovy mosta získalo mesto Trnava v roku 2014 dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2015 0:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový most pri Bernolákovej bráne otvoria v piatok 30. októbra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.