reklama

Rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne môžu pribrzdiť pamiatkari

Pripravovanú rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne podľa vyjadrenia primátora Vladimíra Butka môžu spomaliť požiadavky Krajského pamiatkového úradu v Trnave.

Projekt rekonštrukcie plánuje už niekoľko rokov, až doteraz sa však zámer nedostal do reálnej fázy.

Troška ma mrzia požiadavky pamiatkarov, ktorí plánujú uskutočniť výskum v časti pod Bernolákovou bránou a hradobným múrom. Rozumiem ich záujmom a legitímnym požiadavkám, ale zastávam názor, že archeologický výskum nie je nutné robiť teraz. V tejto chvíli je pre nás dôležité, aby sme čím skôr zrekonštruovali most a jeho okolie. To je naliehavý problém, ktorý potrebujeme riešiť. Výskum pod bránou sa môže realizovať aj v dlhodobom horizonte,” povedal trnavský primátor.

most-bernolakova1
Rozšírenie mosta poteší vodičov aj chodcov

Mesto získalo na rekonštrukciu poškodeného mosta a jeho rozšírenie dotáciu z rezervy vlády vo výške 500 – tisíc eur.

“Peniaze už máme na účte,” informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

Projekt obnovy mosta pri Bernolákovej bráne počíta so šírkovými úpravami a pridaním tretieho jazdného pruhu, úpravou mostného zvršku, renováciou vedľajšieho mostného objektu. Pri realizácii bude nutné vykonať aj komplikované preložky inžinierskych sietí.

Súčasťou zámeru je výmena zábradlí, výstavba nového chodníka pre peších a cyklistov, rekonštrukcia priľahlých komunikácií pred a za mostom, úpravy sa dotknú aj svahov Trnávky.

So stavebnými prácami chce mesto začať ešte v priebehu tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne môžu pribrzdiť pamiatkari”

 1. 1
  vlaDyka says:

  Citujem : “Rozumiem ich záujmom a legitímnym požiadavkám, ale zastávam názor, že archeologický výskum nie je nutné robiť teraz.”….
  Prosím Vás, povedzte niekto “niekomu tam”, že aj keď má pocit, že pamiatková zóna v Trnave je naozaj iba potemkinovký projekt, z ktorého si “ansámbel” urobil trhací kalendár, hold, nejaký “asi neokrôchanec a nekultúrny grobian” to zjavne svojho času v 80-tych rokoch nepochopil, a nechal ju v Trnave vyhlásiť. Čím evidentne pokazil všetky pôvodné zámery vykuchať toto mesto do posledného historického čreva. Bohužiaľ ten zápal bol už tak rozšírený, že tu už nepomáha ani lumbálka, a akákoľvek snaha hocakého doktúúúúrka Havfsa je len otravovaním zápalového – pardón, zapáleného týmu pre desaťročia očakávanú operáciu.

  Ink – ten “doktúrek”, ktorý má na to zo zákona právo a priam povinnosť, by asi mal kopať na iných hroboch, však…. lebo sa to náááhodou nestihne v ten “pravý čas” dokončiť. A to by bol potom prúúúúser….
  Alebo tomu pán xXx naozaj verí, že na tomto mieste ešte niekto niekedy umožní archeologický výskum, ak sa teraz tak komplexne nechá “prestavať” ? A čo bude potom hľadať….optické káble ?

  • 1.1
   ja says:

   ano a rozkopme aj pešiu zónu, trojičné a … len aby sa pamiatkári mali v čom hrabkať a mali robotu –
   prečo furt musia všetko prevrtávať a nasilu vyťahovať zo zeme aj to čo netreba – ak na to príde “história” sa nám ukáže aj sama

 2. 2
  Nikto says:

  Zaujímavé, ak by vláda SR neuvolnila peniaze celá rekonštrukcia by bola odložená neviem nakedy :D A zrazu všetko ponáhla :D

  • 2.1
   Flego says:

   Jak sa hovorí, darovanému koňovi na zuby nekukaj. Fico dal na štadión – aj tak sme ho nezvolili. Teraz dal na most, že nech sa jeho kamoši pred voľbami vytiahnu, keď to už nedali do rozpočtu – a my ich aj tak nezvolíme :-))

   • 2.1.1
    Karol K. says:

    Máš pravdu , nezvolíme Fica za to že dal “almužnu” z rozpočtu. On rozdával ale nie zo svojho lež z nášho, my vytvárame tie prímy do jeho rozpočtu. A mal dať aj viac. A nech si zvolí každý ale ozaj každý trnavčan koho chce, lebo my v Trnave ešte stále máme svoje právo slobodne voliť lebo sme aj vždy sme boli, slobodným a kráľovským mestom, preto s hrdosťou budeme voliť koho chceme a nie toho kto si nás “kupuje” aj keď drahými a prospešnými darčekmi. (no z našich vlastných daní) Vďaka za darčeky, my trnavčania sa nedáme opiť pohárom piva pred voľbami ani planými sľubmi pri estráde typu predvolebnej kampane oslavy MDŽ pred prezidentskými voľbami, lebo tých už bolo dosť. Chceme ďalšie peniaze na doriešenie infraštruktúry, dobudovanie obchvatov atď. Týmto čo pán Premiér zalepil oči niekde v iných mestách v Trneve nezaboduje, proste je to veľmi veľmi málo…Nechceme aby nás predbehli ostatné regióny.

 3. 3
  saskia says:

  pán na radnici sa začína podobať na tých, čo na námestí postavili poštu a iné skvosty podľa hesla, “čo bolo, bolo, terazky som majorom” (teda primátorom – len dufajme, že už nie nadlho.)

 4. 4
  Stanislav says:

  Mohli by ten most zrekonstruovat tak, aby vyzeral ‘historicky’, cize aby korespondoval s historickymi hradbami a kostolom frantiskanov. Je to sanca urobit s mostom nieco po vizualnej stranke, aka sa nenaskytne dalsich vela rokov. Som zvedavy ako to dopadne.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.