reklama

Rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne môžu pribrzdiť pamiatkari

Pripravovanú rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne podľa vyjadrenia primátora Vladimíra Butka môžu spomaliť požiadavky Krajského pamiatkového úradu v Trnave.

Projekt rekonštrukcie plánuje už niekoľko rokov, až doteraz sa však zámer nedostal do reálnej fázy.

Troška ma mrzia požiadavky pamiatkarov, ktorí plánujú uskutočniť výskum v časti pod Bernolákovou bránou a hradobným múrom. Rozumiem ich záujmom a legitímnym požiadavkám, ale zastávam názor, že archeologický výskum nie je nutné robiť teraz. V tejto chvíli je pre nás dôležité, aby sme čím skôr zrekonštruovali most a jeho okolie. To je naliehavý problém, ktorý potrebujeme riešiť. Výskum pod bránou sa môže realizovať aj v dlhodobom horizonte,“ povedal trnavský primátor.

most-bernolakova1
Rozšírenie mosta poteší vodičov aj chodcov

Mesto získalo na rekonštrukciu poškodeného mosta a jeho rozšírenie dotáciu z rezervy vlády vo výške 500 – tisíc eur.

„Peniaze už máme na účte,“ informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

Projekt obnovy mosta pri Bernolákovej bráne počíta so šírkovými úpravami a pridaním tretieho jazdného pruhu, úpravou mostného zvršku, renováciou vedľajšieho mostného objektu. Pri realizácii bude nutné vykonať aj komplikované preložky inžinierskych sietí.

Súčasťou zámeru je výmena zábradlí, výstavba nového chodníka pre peších a cyklistov, rekonštrukcia priľahlých komunikácií pred a za mostom, úpravy sa dotknú aj svahov Trnávky.

So stavebnými prácami chce mesto začať ešte v priebehu tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne môžu pribrzdiť pamiatkari”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.