reklama

Obnova mosta pri Bernolákovej bráne je v záverečnej fáze, dokončený má byť asi o dva týždne

Stavebné práce na projekte rekonštrukcie a výstavby mosta ponad Trnávku a okolitých komunikácií pri Bernolákovej bráne sú v záverečnej etape.

V minulých dňoch položili nový asfaltový koberec na mostovku, v pondelok 14. septembra začali robotníci s ukladaním betónovej dlažby vejárovitého tvaru.

Dlažba bude umiestnená v úseku od konca telesa mosta po Bernolákovu bránu v dĺžke asi 50 metrov.

Dokončená je aj časť chodníkov na ľavej strane mosta v smere od Hospodárskej ulice do centra s novou dlažbou. Na nový chodník budú čoskoro presmerovaní chodci a cyklisti, pretože stavbári začnú s rekonštrukciou doteraz používaných komunikácií.

Na stavenisku sa nachádza aj nové zábradlie. S jeho montážou sa práve začína.

most-1
Na telese mosta je položený nový asfaltový koberec, s pokládkou dlažby začali v pondelok

most-2
Onedlho presmerujú chodcov na opačnú stranu, kde je už takmer dokončený chodník

Podľa najnovších správ v rámci projektu príde aj k obnove poškodeného chodníka vedúceho od Bernolákovej brány popri múroch františkánskeho kostola.

Najnovšie odhady počítajú s ukončením stavebných prác na k 30. septembru.

most-bernolakova
Robotníci začali aj s montážou zábradlia

most-4

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2015 11:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obnova mosta pri Bernolákovej bráne je v záverečnej fáze, dokončený má byť asi o dva týždne”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.