reklama

Priechod na Divadelnú ulicu od Bernolákovej brány uzavrú asi na dva týždne

V pondelok 13. marca sa začne druhá etapa archeologického výskumu na Námestí Konštancie, ktorá nadväzuje na úvodnú etapu z novembra 2016.

Podľa informácií hovorcu trnavskej radnice Pavla Tomašoviča prace začnú v pondelok 13. marca a do 25. marca bude uzavretý priechod cez Divadelnú ulicu medzi kostolom sv. Jakuba a budovou Spolku sv. Vojtecha.

Stavebné a zemné práce bude vykonávat spoločnosť CS, s.r.o. a archeologicky výskum Trnavská univerzita.

Ilustračné foto

„Práce sú naplánované zhruba na jeden mesiac, teda približne do polovice apríla. Termín ukončenia je limitovaný množstvom a rozsahom nálezov. V tejto súvislosti prosíme obyvateľov o pochopenie. Mesto Trnava bude dohliadať na to, aby prechod po Divadelnej ulici bol čo najskôr znovu otvorený,“ uviedol Tomašovič.

Vstup od Trojičného námestia ku kostolu sv. Jakuba, ako aj priechod do Františkánskej ulice bude bez obmedzenia.

Po ukončení archeologického výskumu bude pracovná nálezová správa konzultovaná s Krajským pamiatkovým úradom, ktorý po rokovaní s mestom rozhodne o spôsobe prezentácie tejto lokality, doplnil.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2017 7:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Priechod na Divadelnú ulicu od Bernolákovej brány uzavrú asi na dva týždne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.