reklama

Na most pri Bernolákovej bráne peniaze nezvýšili, prednosť má križovatka na Bratislavskej

Peniaze na financovanie rekonštrukcie poškodeného mosta pri Bernolákovej bráne sa do mestského rozpočtu na rok 2014 napokon nedostali.

Tému otvoril na utorkovom mestskom zastupiteľstve počas rozpravy k návrhu rozpočtu nezávislý poslanec Matej Lančarič.

Mrzí ma, že tento projekt sa už niekoľko rokov neustále odsúva. Aj viaceré odborné expertízy potvrdili, že most je v havarijnom technickom stave, dopravnej situácii by zasa pomohlo vybudovanie tretieho jazdného pruhu,“ uviedol vo svojom vystúpení.

most-bernolakova-n
Most pri Bernolákovej bráne čaká na obnovu už niekoľko rokov.

Viceprimátor Bystrík Stanko v reakcii na vystúpenie poslanca Lančariča pripomenul, že mesto dalo v rozpočte prednosť riešeniu neľahkej dopravnej situácie na križovatke Bratislavskej a Strojárenskej ulice pri priemyselných závodoch.

Stále je tu priestor na priebežnú aktualizáciu rozpočtu počas budúceho roka. Prvou alternatívou rozpočtu je výstavba kruhovej križovatky na Bratislavskej ulici, alternatívou číslo dva je most pri Bernolákovej bráne. Ako je známe, v prípade mosta sme vybrali projektanta a pracujeme na ďalších prípravách tejto investície,“ pripomenul.

Primátor Vladimír Butko zdôraznil, že otázka riešenia križovatky na Bratislavskej ulici je pre mesto dôležitá. V budúcnosti má byť kruhová križovatka súčasťou pripojenia južného obchvatu.

Podniky, ktoré tu pôsobia, dávajú prácu tisícom ľudí a prinášajú mestu zaujímavé peniaze prostredníctvom daní. Preto logicky aj my chceme týmto firmám a ich zamestnancom vyjsť v ústrety,“ komentoval a pripomenul, že na výstavbe veľkej kruhovej križovatky sa okrem mesta majú finančne podieľať aj najväčší zamestnávatelia ako sú Johns Manville, Boge či Sachs.

Pritom vôbec nespchybňujem dôležitosť a potrebu rekonštrukcie mosta,“ doplnil.

bratislavska
Z klasickej križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská bude kruhovka

V prípade mosta ponad Trnávku pri Bernolákovej bráne sa radnica musela podľa Butka zamýšľať nad zásadnou otázkou – či most rekonštruovať alebo radšej postaviť úplne nový. Dôvodom je technicky náročná rekonštrukcia a množstvo sietí, ktoré sú jeho súčasťou.

V rámci rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne dôjde k sanácii hlavného objektu mosta, preložkám inžinierskych sietí, úprave mostného zvršku, odvodneniu, úprave vedľajšieho mostného objektu, výmene zábradlí, realizácii nového chodníka pre peších a cyklistov a rekonštrukcii priľahlých komunikácií pred a za mostom.

Mesto počíta aj s priradením ďalšieho jazdného pruhu v smere von z centra. Na moste by tak mali vzniknúť po rekonštrukcii tri jazdné pruhy.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2013 12:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na most pri Bernolákovej bráne peniaze nezvýšili, prednosť má križovatka na Bratislavskej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.